Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Аквариуми с рибки


Asen_77

Recommended Posts

Здравейте,

Наскоро ми влезе муха в главата, отново да си направя аквариум с рибки. Позачетох се из интернет пространството и се информирах за доста неща. Вече избрах и размера на аквариума - 200 литра. Като започне да се получава ще пускам снимки.

Интересно ми е има ли някой който се занимава с подобно хоби? Би ми било интересно да обсъждаме подобна тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен отскоро ми се връща тази тръпка. Само да изровя аквариума :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От три месеца се чудя-да го стартирам или по-голям

post-7572-1411914334,9634_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаме един съфорумник със соленоводен. Дано прочете и пусне снимки:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно време много се занимавах, но това е доста трудоемка и сложна работа, най-малката издънка и рибките страдат, вече нямам време за такова хоби. Иначе обожавам неонките, в добре озеленен аквариум с подходящо осветление са красота и отмора за очите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя аквариум с 200 грама цаца и няколко бири... :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 250 литров от две,три години, само не разбрах как да кача снимка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста време се занимавах с такова начинание. Гледах малавийци в 750л ъглов тип. Питай какво те интересува. Първият ми съвет е след като го стартираш не бързай с пускането на рибите. Изчакай спокойно да премине азотния цикъл или около 40 дни. Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Supersoic1 - използвай следния сайт www.picbg.net. Като получиш там лик към снимката, ще можеш да я качиш тук в мнение като използваш приставката с снимката над прозореца за писане. Сравнително лесно е, но ако имаш други въпроси ще ти обясня по-подробно на лични съобщения.

Kery70 - за момента стартирам с поръчания аквариум - 110 * 35 * 50 - 192 литра. След като го взема ще започне проектирането и изработването на шкафа нужен за този аквариум. Мисля да си поръчам канистър, нагревател и помпа от Eheim. След доста четене по форумите, май не са чак толкова по-скъпи от останалите, но отзивите са добри за безпроблемна работа. Разбира се сравнявайки цените в България с тези в Амазон, разликата е достатъчна да те убеди да поръчаш от там. Мисля си по време на изработването на шкафа, да го стартирам с аранжировката и водата без риби, за да се получи ефекта на азотния цикъл. Един от проблемите който за сега срещам е, как после ще го кача на шкафа, но с източване на по-голямата вода, качване и после съответно връщане на същата вода вътре мисля че ще се получи. Горе долу периода за който говориш, го залагам като период за изработването на шкафа и съответно капака отгоре за аквариума.

Ако мога да те помоля да качиш снимки и да ми дадеш съвет за следното нещо - говорейки си с познати ме посъветваха за този размер аквариум да ползвам не един а два нагревателя в двата края на аквариума. Какво ще ме посъветваш за този размер аквариум. Да взема два нагревателя в двата края или да взема един по-мощен? Например модела на Eheim Jager 150 е за аквариуми 200-300 литра и ако е само един дали ще е достатъчен, или пък да взема два броя по-малки или такива за двата края на аквариума. Цената им се различава с много малко. Дори някой са намалени в Амазон и съответно по-мощния излиза по-евтино.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Jager са супер. Можеш да минеш с един определено. Канистър поне двойно по мощен от литража. Снимки съм качвал в форума за акваристика там бях със същия ник. За канистъра с бастуни (смуче от долу пуска горе на повърхноста) сипоракс и вата. На втората седмица пусни един сом. И може да вземеш бактерий за водата първоначално. Слагат се поетапно на кутията си пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За канистър съм избрал този - Ecco Pro 200. Jager 150W - 200-300 литра аквариум. Air Pump 200. И трите са на eheim както споменах.

Канистъра е за 200 литра. Да избера ли следващия модел за 300 литра? Разликата е 10 евро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да задължително е по голям. Филтрацията е най важна за един аквариум.

Редактирано от Kery70
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това няма ли да доведе до много по-голямо течение в аквариума? Той ще прехвърля доста по-голямо количество вода на час, съответно ще прави по-голямо течение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още по добре! Не се притеснявай от течение :) аз даже бих заложил на двапъти обема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

300 e на-големия от този вид. След това вече трябва да се премине към следващ модел, който е значително по-скъп. Добре ще поръчам 300 и с него ще действам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо ме разбихте с тази тема :biggrin: , а иначе по същество (качеството е малко лошо, за което се извинявам):

777399.jpg777398.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега ако още не си купил техниката, не взимай въздушната помпа на ехеим, калпава работа е. Вземи сера или тетра, нагревател също може да е сера, читави са. Канистъра е по-добре да е класик серията на ехеим, може и про версия ако намериш 2026. Това ми е хобито от доста години.

Пс. Не е нужно повече от един нагревател. 150W са ти достатъчни.

Редактирано от bobidi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече са взети Eheim ecco pro 300, Eheim air pump и Eheim Jager 150W за 192,5 литра аквариум ( 110 x 35 x 50 ). Всичко го взех с отстъпка на добра цена и е с 3 години гаранция. Ако нещо даде фира, ще се сменя :). Сега в процес е разработването на шкафа и капака съответно. Надявам се до две-три седмици да стигна до стартиране. После ще започнат снимките. За сега има празен аквариум с техниката покрай него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано нямаш проблем с въздушната помпа, другите неща не би трябвало да имат проблем. Ако мога да помагам с нещо насреща съм. По- горе някой беше писал за вата във филтъра, препоръката ми е да не слагаш такава, ползвай само керамики и ако има гъби които си вървят с филтъра. Ватата се затлачва бързо и сваля дебита на филтъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще питам като имам въпроси. Мисля, че канистъра ще трябва да си е по инструкции от производителя. В случай на подобен проблем за който споменаваш, ще побългаряваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една вата се сменя на шест месеца. Аз определено я предпочитам. Но е мое мнение.

Редактирано от Kery70
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kery70 кой канистър към който има пълнежи има вата в комплекта, отговорът е никой. Запитай се защо. В определени ситуации може да сложи , но временно. Аз като по мързелив си чистя филтрите не по често от веднъж годишно.

Asen_77 незнам дали в окомплектовката на филтърът който си взел има пълнежи, може да има само гъби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Боби той ако е само с гъби означава ли че друго не му трябва? Повече пълнеж е добре да има. Аз също от мързел ги чистех веднъж годишно. Гъбите заемат повече място, а за мен е важна биологината филтрация. Но пак казвам това съм аз. Колегата може да сложи каквото иска.

Редактирано от Kery70
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

120419080458.jpg

Ето това е канистера. Има две гъби има и вата. Черното е ватата, бялото и синьото са гъбите. В трите чинийки има различни пълнежи.

Редактирано от Asen_77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...