Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple / СамЦунг - just for fun


emco83

Recommended Posts

Давай,че и без това форума е позамрял.Пейзажи,калдата,Ути и сатира и смях:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

S7 и 6s+ е нещо като чалга и класическа музика или боб с мед, но щом ти харесва няма да те съдим :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз като един бивш супер фен на Андроид мога да говоря много. До съвсем скоро айфона го клех на ставане и лягане, сега го кълна по-малко и не защото не ме кефи, а защото виждам, че  IOS има много повече възможности от това което е в момента, но господата от Купертино просто не желаят да включат опции които в Андроид са си по подразбиране. От 2008 г. карах на НТС докато накрая ми писна от техните малоумни хардуерни проблеми, то не бяха блутут грижи, то не бяха некачествени сглобки, то не беше проблеми с тъч. Държа да отбележа, че ползвах винаги най-наточените им версии. Така до 2016 г. когато реших, че съм дал прекалено много шансове на НТС и е крайно време да сменя марката. От всички актуални андроид флагмани най-добро впечатление ми направи невероятния Galaxy S7. Тъй като имах доста лош опит със Самсунг и техните софтуерни ъпдейти предишни години купих това чудо на техниката с известни резерви, казвам си, "би трябвало за толкова години и седми флагман вече да са се научили как стават нещата"......... Да ама не, телефончето като хадуер, камера, водоустойчивост, усещане на пипане, дизайн е без забележи обачееееее, отново софтуера им куца и то куца ЖЕСТОКООО.  Никакъв шанс да накарам този телефон като записвам нов контакт ДА НЕ ГО СЛАГА във вътрешата си памет, дори да му кажеш, че ще ползваш само гугъл акаунта си, той пак го пише в паметта си, трябва задължително да му маркираш полето gmail и тогава да въвеждаш всеки път. По тази причина няколко контакта потънаха без да се усетя. Имаше още няколко дразнещи неща, но те бяха по-скоро от свикването ми със Sense на НТС. Както и да е, примирих се със ситуацията, тъй като телефончето все пак работеше добре, снимаше добре и плуваше също толкова добре. Междувременно в андроидския форум започна една тема, че самсунга има сериозни грижи с 4G мрежата на Теленор, апарата забива но се оправя след рестарт. Тъй като съм на Виваком, тогава това не ме вълнуваше грам, но все пак следях темата с повишен интерес, защото все пак това е Самсунг :) . След около месец вой на потребители от цял свят, Самсунг накрая извадиха фикс за проблема, изчаках още две седмици да видя отзивите тъй като става въпрос за Самсунг :) и след  като отзивите бяха сравнително положителни сложих ъпдейта и на секундата ми изчезна отключването с пръстов отпечатък и подсветката на софтуерните бутони. Изпсувах като пиян матрос и реших да махна функцията за заключване на екрана и без изненада открих, че вече и това не може, само с пин код и шаблон !? Писнах и аз във форума, там най-любезно ме посъветваха да ресетна до заводски настройки и щял да се оправи (нищо ново за Андроид). Аз ресетнах телефона, прибрах го в кутията му, пуснах обява и отскочих до Теленор за един 6s Plus ФО. Просто ми писна от глупости 8 години, давам си сметка, че НТС ме нервираха 8 години, Самсунг за 3 седмици, сещайте се вие. Не че не съм опитвал Сони, Леново и Хуйавей :) но там нещата са объркани още на чертожната маса. Имах кратка авантюра с 4s и още тогава ми направи впечатление все пак колко стабилно работеше с IOS 9, та затова нагазих в тукашното блато и да ви кажа никак не съжелявам, малко е скучен IOS малко има неща дето би трябвало да работят, но от Ейпъл не щат да ги пуснат ...... но стабилноста и това, че и след най-бруталния ресет телефона след един час е същия, като преди форматирането ме карат да мисля, че няма да сменям Ай за нещо друго. Дразни ме това, че смарт часовник само от Ейпъл, айтюнса може да се направи къде къде по елементарен дори и на мак, но някак ще го преживея или ще свикна. От чисто злорадство продължавам да следя темата за S7 там вече са на трети фикс тъй като първия и втория направиха една камара поразии, но защо да се учудваме, това все пак е Самсунг, сега се оплакват и от дрейн на батерията. Не бих направил грешката да си купя от тази марка, явно при тях батака си е перманентен  и така ще си остане, не случайно от някаква американса комисия са ги погнали за забавени ъпдейти и всякакви софтуерни грижи. Като искаш пари явно ще трябва да се научиш как да си ги вземеш, а не само да бълваш по 10 модела на година и после отговорност никаква, имам чувството, че софтуеристите им са някакви 5 годишни деца.

П.С. Един колега е с S4 и телефона сега с Лолипоп едвам се използва и това е с официален ъпдейт, а другия с S3 Neo има два броя батерии и допълнителна външна и едвам изкарва един работен ден.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го прочетох, ние бившите андроид потребители сме така - има безкрайно много, от което да се оплачем и затова сме многословни :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За смарт телефон колега и също така като телефон. А за простотиите на самсунг мога да изпиша още 3 пъти по толкова и даже щях, но като видях какво съм сътворил ...........

Редактирано от alexdevil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@gorgior, аз го прочетох с голям кеф и го пратих на около 30 андроид потребители по Viber!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не обичам да се присмивам на чуждото нещастие:)))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HD2 е друга работа, той е легендарен апарат, но да не забравяме че по дефолт той е с уиндоус мобайл, получи страхотна подкрепа от девелопърите, които удължиха живота му с години, но HTC отдавна не са това, което бяха някога. Истина е, че батерия, която издържа 24ч е достатъчна, но какво да кажем за поддръжката, тромавия фирмен софтуер, с който идват повечето апарати, не на последно място некачествените материали ( визирам проблемите на Самсунг, пукащите се от самосебе си лайсни, дефектните чипове, умиращите телефони, ниското ниво на гаранционна поддръжка ). Ъпдейтите са редки и оправяйки едно, развалят пет други, четене, писане, стискане на палци и докато се усетиш, производителят отрязал бившия си флагман от бъдещи ъпдейти и гони продажби на новия... Преживяла съм го, с андроид и конкретно със Самсунг бях от самото начало, все си мислех, че нещата ще се оправят, че апаратите са мощни и рано или късно политиката за софтуерна поддръжка ще се промени, но нещата ставаха все по зле... Ясно е, че един производител, който изплюва стотина модела годишно, просто няма шанс да ги поддържа, но те зарязват и флагманите, което е непростим грях спрямо лоялните потребители. Писна ми и затова съм тук, както може би мнозина, които искаме качество и адекватна поддръжка!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, gorgior написа:

И като го прочетохте нещо ново научихте ли?

Колега, аз мога да ти кажа с ръка на сърцето, че от HTC HD2 по-стабилен телефон не съм имал (може би първия iPhone). Батерия никога не ми е било нужно да ми кара повече от 24 часа. Какви са ви ядовете не знам!

Да така е, но в момента в който излезе EVO 3D нещата за НТС тръгнаха надолу, лично аз имам един ONE MAX който го ползва сина ми, но както казах ми писна от глупостите им да се върже на блутута на колата ми когато си  иска или да разлогне по средата на разговора, скърцащи дисплеи падащи лаистни на говорителите ........ ако някога ми се наложи да мина на андроид отново пак бих си купил НТС, макар че ай трябва много да се насерат за да се случи подобно нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не излезе, че га станах циганин, га ми почерня гъза, но ти чуваш ли се какво говориш? Откакто го имам лайнофоня съм го ресетнал през DFU само за да видя как става, до час беше в същото състояние преди формата БЕЗ да го пипам, а имам бая приложения с настройки в тях. А направи го с Великата Корейска Фирма, два часа не ти мърдат цъкане по екрана. Направих един, повтарям един рестарт за месец и половина заради прословутия air drop, че не искаше да се върже с Мака ми. Скоро продадох един 4S (още ме е яд), а той работеше идеално с последния IOS. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено има голяма разлика и в качеството и в усещането, иначе всичко е техника - бъгва, развялаля се, важното е да не е често :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам формулата на успеха и я прилагам отдавна.

Това, което не ми дават едните, го имам от другите и обратно.

d71cd784df48cbcb752fddb69498c962.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мразя да влача два телефона и затова избирам по-приемливото за себе си :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз влача два, за да не влача три хаха. :tooth:

Самсунга ми е двусимовата версия и (отбелязвам) прекрасния за мен сив цвят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е от къде тия връзки, за сивия вариант реват като бели мечки в топло време, а никой не им го продава. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей го, сега пиша от един Галакси таб S2 дисплея е настроен на автоматично, както е бял фона на форума, това ще ме изкьорави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ново развитие по въпроса за Самцунг Galaxy Tab S2. Вчера сутринта си направи актуализация на фейсбук и от тогава приложението не работи. Чистене на кеш, триене, инсталиране, накрая се нервирах връщане на заводски настройки, все тая, приложението не работи. Смяна на регион и всякакви други ядрени опити, не ще. За пореден път се убеждавам, че при тия оправия няма, дори и да извадят читаво работещо устройство в някакъв момент те сами си го развалят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакво Леново за 160 лв ново, работи идеално, НТС ONE MAX проблем няма, Самсунг Галакси Гранд Нео Дуал, проблем няма, поразпитах тоя оня с андроид около мен, проблем няма. Само на малоумния ми таблет с Тъч Уиз не работи, дори и след заводски настройки отново не работи както казах по-горе. Според теб колко по-желязна логика да има. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Логиката е много проста. Като са пуснали ъпдейта от Facebook, не са тествали на този таблет. Има много такива случаи.

Един от големите проблеми при андроида е, че прекалено много устройства се навъдиха и разработчиците на приложения няма как да тестват на всичко куцо и сакато. :)

Редактирано от emco83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е редно да съдим даден продукт само по работата на едно приложение, при това всепризнато за бъгаво. Аз примерно имам проблем с нотификациите на фейсбук месинджър, при в входящо съобщение се чува част от звука и се показва на заключения екран за миг, после изчезва и само след отключване се вижда цифрата на баджа. Това стана след погледнах ъпдейт на приложението - да не би да можем да си направим извод, че iPhone 6 вече за нищо не става, защото месинджъра не работи коректно?! В нета има много подобни оплаквания и в само за него, но и за вайбър. Просто трябва да се подаде сигнал и бъгът да бъде отстранен в последващ ъпдейт.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деси, iPhone няма TouchWiz..;) Май никой не му разбра поста напълно(без Емко, де).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз поста го разбирам идеално, знам и какво е touch wiz, но не приемам бъговете на едно приложение да се приписват на устройството, както казах по-горе значи и моята шестица не става за нищо щом не може да подкара месинджъра, пък било то и без тъчуиз... Наивно е да търсим грешките при другите, когато и в нашия двор не е идеално подредено.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прибирам се сега, пореден опит не запалва, триене инсталиране, запали без смукач?! Версията на приложението една и съща, а кажете сега защо. Всяка година поради някакво стечение на обстоятелствата все имам досег с нещо тяхно и все нещо се случва, че да не искам да пипна техни продукти. Единствения безпроблемен Самсунг е един Галакси Гранд Нео и вероятната причина е, че няма ъпдейти за него и там няма кой да го оплеска, виж стария Гранд за да го накарам да работи горе долу се наложи да го смъкна с две версии надолу от официалния фърмуер, да му разкарам доста бълвоч и да е относително стабиуен, че да го ползвам за дистанционно на Хромкаста. Докато бях на НТС поне нямах грижи с техния сенс, но се отървах и от тях заради малоумния им хардуер и никаквата им камера. Абе да ми имате проблемите :) Не че Ейпъл са перфектни ама от всичко пробвано от мен до сега са ми най добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Айдеее за таба дойде marshmallow, а сега да видим дали ще се оплеска безконтролно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...