Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с батерия и зареждане iPhone 6s Plus


goetschl

Въпрос

Здравейте.

Търсих из форума, но не намерих отговор на въпрос като моя. От около месец телефона ми взе да умира, въпреки че батерията показва 30%-40%... Както работи изведнъж изключва, след което трябва да го закача на кабела, за да го включа. Четох по форумите, че трябва да го ресторна, но така и отлагах и не го направих. Когато го включвах, някой път даваше 2%, друг път 20%.... Някой път се зареждаше много бързо, друг път седеше много бавно на ниски проценти. Днес изгасна по същия начин, но след като го включих не иска да тръгне. Когато е на кабел седи, все едно батерията е изчерпана до край и не се включва, а когато извадя кабела ми дава да го мушна в кабела за зареждане.

Четох също да го закача на компа, да рестартирам и той щял да тръгне с iTunes - ами не, не тръгва. Сега седи забоден на кабела и нищо. Пробвах да го вкарам в Recovery mode - не реагира като задържа Home и On/Off бутона. 

Според вас какъв може да е проблема - да го водя ли в Мтел? Още е в гаранция или нещо съм му направила... Някой да е срещал такъв проблем?

Прилагам две картинки на това как изглежда с мушнат кабел и без кабел.

Хора, като болна съм

Когато кабела е мушнат:

iphone_out_of_battery_charging.png

Когато не е:

rrr.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
Публикувано (редактирано)
преди 8 минути, Wayward написа:

Води го в Мтел,щом е в гаранция.Някакъв дефект е това,според мен.

Ами купуван е декември, нямаше никакви проблеми. Батерията държеше перфектно. Има едно падане, но то е от доста време, а това взе да ми го прави преди по-малко от месец.

Редактирано от goetschl
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По-добре директно в Creative, защото МТЕЛ ги носят в Булграм, а те не работят много качествено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 3 минути, mirror написа:

По-добре директно в Creative, защото МТЕЛ ги носят в Булграм, а те не работят много качествено.

От Булграм ми казаха, че директно пращат телефоните в Apple и за това около 30 дни да чакам. А в Creative гаранцията от Мтел важи ли? Щеше ми се поне да им занеса работещ телефон :(

Да разбирам от коментарите ви, че телефона се е прецакал и няма лек за това, което му се е случило?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не се притеснявай за Криейтив - всеки ремонт или подмяна там се отразява директно и в Мтел.
Носил съм два пъти Мтел-ски апарати в Криейтив и всичко е наред с гаранцията след това.
Просто, ако го занесеш в Мтел ще те забавят повече.

пп. Не знам дали има смисъл да питам, ама с друг кабел пробва ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой беше казал, че прескачането на Мтел води до отказ от гаранция след това, не помня къде го четох, провери добре преди да действаш, въпреки че булграм са ужасен сервиз.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи, след час седене на кабела телефона се включи и показва 100%...

някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Деси, няма такова нещо, МТЕЛ си ги прескачам редовно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чудесно, ако е така, просто имам спомен, че някъде говорихме за това и някой беше казал, че вече отпада гаранцията и причината е точно Мтел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 

12 hours ago, goetschl said:

Значи, след час седене на кабела телефона се включи и показва 100%...

някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

 

Абсолютно същото поведение съм имал само, че с iPhone 5. Понякога упорито отказваше да се зарежда. Ситуацията беше точно както на снимките от първия пост.  След седене неопределено време на зарядно се събуждаше, и после беше ОК, до момента в който реши отново, че няма да се зарежда. След смяна на батерия всичко е ОК. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 4 часа, gorgior написа:

Отпада  гаранцията и това си е съвсем в реда на нещата, колкото и да не ни се иска. Не се залъгвайте!

Ако го занесе на бай Фильо в сервиз "Праим всичко" пада и заминава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Айде сега да не си разтегаме локуми. Ти поне си вътре в нещата.

Аз като търговец ти продавам телефон и ти давам две или повече години гаранция от и към МЕН! Ти решаваш да пратиш телефона в Купертино в централата на Епъл ( да им се ожалиш, да го ремонтират, да ти го заменят и т.н. ). Точно в този момент ти нарушаваш условията по гаранцията и вече нямаш претенции към мен. Можеш единствено да ползваш едногодишната гаранция към Криейтив. Това е! Дъвкали сме го хиляди пъти.

От Мтел точно ми казаха че ако има официален протокол от Епъл няма проблеми!

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прескачал съм мтел. Колегата алгор ми смени гаранционен към мтел в Англия. После пак след рекламация мтел го смениха без проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е от 5-6 ;) На какъв попаднеш, такъв получаваш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А по моя проблем? Днес ходих в Мтел. Казаха ми следното:

 

Има проблем с последния ъпдейт на епъл. Върнете телефона до фабрични настройки и няма да имате проблем. Ако не, давате ни го на нас и ние правим същото в наш сервиз за 30 дни. Избрах "Reset all settings" и отново, на 60% телефона ми умря :( Кажете какво да правя с това... Ходя непрестанно с кабел за кола и контакт и само търся ток. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За тия идиоти всичко се решава с "върнете фабрични настройки"! Нямам думи просто, върви в креатив и пробвай, аз поне така бих направила...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Олигофрените в булграм нямат софтуер за тестване, все едно да го дадеш в бакалията. Отиди в криейтив, а на булграм можеш да скроиш мръсен номер. Давам жокер, ако искаш.

 

П.С. Да приемем, че твърдението за бъгав ъпдейт е вярно. С ирейз ол кънтент не се преинсталира фърмуерът и няма как да се отстрани бъг-ът. Поне да ти бяха дали съвет за рестор в дфу и сет аз ню?! Опитай, ако искаш, знаеш как се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

" userid="226"] Олигофрените в булграм нямат софтуер за тестване, все едно да го дадеш в бакалията. Отиди в криейтив, а на булграм можеш да скроиш мръсен номер. Давам жокер, ако искаш.

Имат 5 картинки с различни цветове да тестват дисплея дали е ок хахаххахах - от личен опит го знам :)

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
On 26/5/2016 at 7:44 PM, Alxx® said:

Без цитати на предходно мнение.

Ще опитам... Мислих си дали може да има нещо общо с това, че телефона е с 16ГБ памет и има свободни 300мб... Как мислите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
на 26.05.2016 г. at 19:44, Alxx® написа:

Олигофрените в булграм нямат софтуер за тестване, все едно да го дадеш в бакалията. Отиди в криейтив, а на булграм можеш да скроиш мръсен номер. Давам жокер, ако искаш.

 

П.С. Да приемем, че твърдението за бъгав ъпдейт е вярно. С ирейз ол кънтент не се преинсталира фърмуерът и няма как да се отстрани бъг-ът. Поне да ти бяха дали съвет за рестор в дфу и сет аз ню?! Опитай, ако искаш, знаеш как се прави.

Така.... Значи, ресетнах в ДФУ, сетнах го като нов телефон, махнах ВСИЧКО, което му беше в повече като памет. Видях, че е излязла бета - 9,3,3 , обаче не можах да намеря никъде да си я сваля, а нали не съм девелопер. Вчера изхабих батерията до около 6% и телефона пак се изгаси сам. Мушнах го да се зареди, пусна се веднага, НО започна да се зарежда от 42% нагоре,,, Което означава, че проблема си седи :( Мисля да изчакам последния релийз 9,3,3 и след ъпдейт ако продължи просто да го върна в мтел да си го оправят, защото явно проблема не е нито в ресета, нито във версията, както ми казаха. 

 

Ако някой има някакви други идеи да пробвам да казва. Инак, батерията я разреждах, телефона го имам от 7 декември... Никога не е седял на зарядно нон стоп, обаче сега с тези зарежданки не зная дали няма да го прецакам. Не вярвам, че самата батерия е умряла за 6 месеца :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не чакай ами го занеси в Creative.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дали?

 

П.С. Послушай Миро, вероятно платката на батерията е дефектна и телефонът не получава реални данни за заряда. Не е първият айфон с такъв дефект, споко ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@goetschl

Ама ти момиче, пишеш една седмица и все още не си го занесла на сервиз. Какво чакаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...