Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Не работещ тракпад и премигващ дисплей MBP retina


gosta

Recommended Posts

Днес сутринта пускам лаптопа  и след гледам тракпада едвам се движи . При кликване работи, но стрелката едвам се движи . Поразгледах по форума , направих Pram resset , след това и ресет и на настройките на захранването и никакво подобрение. От там преинсталация на чисто на ел капитан и разлика никаква , като междувременно докато свалях капитана дисплей започна да гасне (става черен но не заспива) и след малко пак се активира. Общо взето това  се повтаря с различен интензитет, но е постоянно. В момента на чисто нов ел капитан , без нищо друго и след няколко часа тракпада реши да работи , но дисплея все така си прави каквото си поиска. Понякога само премигва и не изгасва , друг път си става черен и след малко пак светва самичък , без никаква моя намеса. През цялото това време , дори и в началото епълска блутут мишка си работеше безпроблемно, без насичания, лагове и т.н. Проблеми с дисплея нямаше допреди преинсталацията.

Дайте някаква идея ,какво да правя преди да отида до епъл и да ме изтръскат една торба пари. Благодаря

П.П Докато пиша и тракпад-а пак се прецака

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен,тракпада се беше прецакал от заминала(подута)батерия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отворих капака батериите са си наред . Няма подуване . Все пак лаптопа е само на година и 4-5 месеца....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Развръзката:

В неделя миналата седмица посетих епъл стор и там компютъра ,даже отказа и да запали. Казаха ми , че не могат да кажат какво е и започват да сменят части докато тръгне , като ще започнат от цялата горна част (клавиатура , батерия , тракпад) и дисплей.

Днес го взех  . В топ форма е след сменени дисплей , батерия , тракпад , клавиатура и дъно на обща 783 паунда . 

За щастие , въпреки изтеклата едногодишна гаранция ,сами се позоваха на закон за потребителя в Обединеното кралство , който ги задължава , да удължат гаранцията с още 6 месеца . Не платих нито стотинка.

Някакъв луд късмет извадих с оставащи още 23 дни , иначе по-добре беше да си купя нов лаптоп отколкото да се изръся 2/3 от цената като нов, за ремонт.

Така и не ми казаха каво му е било, а просто ми изпратиха на имейла фактурата със сменените части.

Много се надявам , да не се повтори повредата , че доста солено излиза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Здравейте, случаят ми е абсолютно идентичен.

С MB Pro 15" Retina Mid 2014 съм и няколко дена машината имаше същите симптоми с тракпада и дисплея, докато накрая умря тотално. Диагнозата е дъно, но след смяната му се оказа, че и тракпада е аут, което наложи смяната и на топкейса (тракпад, клавиатура и батерия) - не може да се смени само трака.

За съжаление, аз нямах вашия късмет. Гаранцията ми беше изтекла и ремонта до тук ми струва 2192лв. Дисплея също ми смениха, но не съм го плащала, защото е по програма на Епъл за безплатна подмяна - серията има проблем с нарушено антирефлексно покритие на екраните. Вероятно и вашият дисплей е бил подменен по тази причина, но не са сметнали за необходимо да ви уведомяват за това.

Пиша този пост, за да са наясно с проблема и други собственици на макове от злополучната серия.

Пожелавам им, никога да не им са случва и ние да сме изолиран случай, макар че за мен работата понамирисва! :)

 

Хубав ден на всички!

Редактирано от laloca
грамат. грешка
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Отново смених дисплей тези дни заради нарушен антирефлекс :)
Беше тръгнал по краищата , което ме навежда на мисълта, че първият път не са го подменили , а просто са го изписали на хартия.
Програмата за безплатна смяна важи до 3 години от закупуването, така че ако някой има дори и малки нарушения на антирефлекс , да се възползва докато е време...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

При мен се появиха тези линии и от ляво има черно петънце, предполагам е от удар, защото падна едно шише върху лаптопа докато беше затворен...

Каква част трябва да търся за подмяна, цял екран ли?

IMG_5568.JPG

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...