Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Памет на 6S


peppu

Въпрос

Здравейте скъпи съфорумци,

Не съм влизал отдавна във форума, така че дано съм налучил раздела.

Имам въпрос свързан с паметта на iPhone 6s, макар че знам колко комплексен ще бъде отговора му. Накратко от 3 години ползвам iPhone 4 и мисля, че настъпи момента да бъде заменен. 4-ката е с памет от 16 GB, които винаги са ми били напълно достатъчни. Като цяло нямам кой знае колко снимки/музика, а приложенията ми са стандартните такива (социални мрежи, приложения за новини и подобни такива, но не и големи игри). Колебая се обаче дали при 6s тези 16 GB ще бъдат достатъчни или ще са малко. Хубаво ще е, ако всеки драсне по един ред да каже как му се струва този капацитет. Знам, че всеки ползва телефона си по-различен начин и е относително да се каже ще стигне ли тази памет или не, но все пак ще се радвам да прочета Вашите мнения и коментари. Няма да е зле и ако някой сподели колко от тези 16 GB всъщност са използваеми? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 1

Колкото повече, толкова повече!

По-добре да остане, отколкото да не стигне!

и т.н. Как няма една, че малкото е добре ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

И живите снимки заемат повече място, хубаво е да вземеш 64-ка, пък и да остане, все ще му намериш предназначение. Ако мислиш, че е прекалено много и ако не ти е спешно, може да изчакаш още няколко месеца и да вземеш седмицата, за нея се говори, че базовия модел ще бъде 32гб.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Съпругата е с 6-ца 16 gb, използваемото място е към 11 gb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Аз винаги съм ползвал 16 гигабайтови версии. Просто повече не ми е трябвало и винаги имам поне 5 гиги свободни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Аз за последен път си купувам 16ГБ телефон.

Постоянно чистя кеш и тн и все няма място. Ако го ползваш повече време, се натрупват снимки, клипове и други неща и мястото леко по леко свършва.

64ГБ е малко по-скъп, но с времето ще го оцениш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

16 гб е само за звънене, или кУпуваш или се гъзариш :)

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk!

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Това с гъзарията са глупости естествено.

Иначе и аз като@stangen съм бил винаги с 16-ки, но и аз като@arm11, ще съм за последен път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Абе повечето са така, но хайде!

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk!

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Мястото винаги е било въпрос на компромис. Аз съм с 16 Гб и имам над 2000 снимки и клипове и имам свободно място. Ако се сбъднат слуховете за 32 Гб телефони да са най-евтините ще бъде чудесно, но познавайки производителя и желанието му за печалба, едва ли...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Имах 4S 64Gb оказа се че не са ми необходими. От 6 и 6S си взимам само 64, за мен и останалите от семейството. Повече няма да си взема 16 Gb.

デシスラブ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

5S беше 64,чак се дразнех от тия 45 GB свободни.И аз,като предните коментари-никога повече 16GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Взимай 16GB, ако ти е малко следващия ще е с 64 или 32GB.

Първият ми айфон (3GS) беше с 16GB, но ми бяха малко и взех следващия с 32GB, който замених с 64GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

От 128 имам 10 свободни, така че чакам 256... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Преди имаше туйкове от сидия (iDelete например), с които можеше да се трият. Изключително дразнещо е, да им се чуди човек какво им пречи бутона Delete на синхронизираните снимки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

Ако ги изтриеш вероятно при следваща синхронизация ще иска да ги качи пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1

По втория въпрос - влез в Settings --> Touch ID & Passcode и сложи отметка на iTunes & App Store

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 50 минути, gorgior написа:

Е то дали ще е Айфон 4-ка, 5-ца или 6s , ако 16 ГБ са ти били достатъчни каква е разликата на какъв модел ще ги ползваш?

Ами не е като да няма разлика, особено когато сравняваме един модел от 2010 с такъв от 2015, както в случая - 4 с 6s.

Най-напред операционната система при 6s със сигурност ще заема повече памет, отколкото тази на 4-ката. Плюс това (например) една снимка с 12-мегапикселовата камера на 6s предполагам заема 2 пъти повече място отколкото една снимка с 5-мегапикселовата камера на 4-ката. Искам да кажа, че не е точно същото, че ако 16GB са ми стигали при 4, то със сигурност ще ми стигат и при използването на 6s.

И все пак има ли хора с 6s 16GB, които да се оплачат от недостиг на свободно място?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги, знам, че питането ми е извън темата за паметта, но не искам да отварям нова тема само заради един такъв въпрос. Преди малко качих една папка със снимки през iTunes. Сега я виждам във Photos на телефона, но защо не мога нито да изтрия някоя от снимките, нито цялата папка? Да не би да не правя нещо, както трябва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте колеги,

 

Пиша пак в тази тема, макар че въпросите ми са много далече от паметта на 6s, но не ми се занимава да отварям нова тема и мисля, че не е проблем да задам въпросите си тук:

 

1. Приятелката ми си поръча iPhone SE от Емаг. Днес дойде и го активирах, но ми направи впечатление, че показателите на батерията бяха: 18 минути usage и 4 часа и нещо в standby, а едва ли съм го активирал в продължение на 18 минути. Не е ли малко странно? Само за сравнение моят 6s, когато го активирах преди 1 седмица показваше, че батерията трябва да бъде заредена напълно за да отчете някакви показатели. Иначе телефона си беше запечатан, както си му е реда, но просто тези показатели ме усъмниха.

 

2. При SE-то забелязвам, че когато тръгна да свалям приложения от App Store вместо да въвеждам всеки път парола става и с TouchID. На моят 6s (най-вероятно така съм му направил настройките в началото или де да знам и аз) ми търси само парола. Проверих в Settings->TouchID и там има отметка на iTunes & App Store, но когато тръгна да свалям приложения не ми търси пръстов отпечатък, а само парола. Как мога да го направя така, че и при мен да става без парола, а само с Touch ID?

 

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сложил съм колега Русев, но въпреки това търси само и единствено парола, т.е. нямам вариант за TouchID.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...