Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

macOS Sierra [beta]


profusion

Recommended Posts

Май няма тема още :) току що инсталирах публик бетата върху Ел Капитана. След рестарт и около 30мин супер бавна работа (може би е индексирало нещо) заработи добре. Първи впечатления са стабилно работи, ако забележа бъг ще пиша :) 

(PS. За да не отварям друга тема за макОС, гледам много процесчета ми вървят десетки за щяло и не щяло дори и от деинсталирани програми....има ли начин да видя какво се стартира при включване и да ги орежа, гледам махнал съм Спотифай, Адобе и т.н. гледам сумати агенти и процеси вървят. Предполагам забавят. Та  някакъв тул има ли ?)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

System Preferences > Users & Groups

А от тук може и ръчно:/Library/StartupItems

Редактирано от KurtiMakarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върви завидно добре без проблеми. Само при опит да ъпдейтна публик бета 2 ми стой на 0 байта и не иска да сваля?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

С публик бета 3 съм и съм мн доволен . Не ми работи това с копирането от тела на мак-а и обратно , но може и аз да не знам как се прави :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен не работи. Опитва се, понеже има голямо забавяне като на телефона дам paste, но нищо не вмъква. На следващия опит пейства последното, което съм копирал на самия телефон. 

Отключването с часовника работи в 2 от 10 случая. С бета 1 беше най-стабилно... Трябва да имаш зададена парола на часовника и да се активира опцията от Security and privacy.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

щеше да е добре ако можеше да се отключи и с телефон да речем от 5s на горе ама .. , а аз в Security and privacy даже го нямам кат опция :D 

Редактирано от pa4ataa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото нямаш AW асоцииран с apple id-то ти.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

On 8/5/2016 at 0:49 PM, DreamcatcheR said:

И при мен не работи. Опитва се, понеже има голямо забавяне като на телефона дам paste, но нищо не вмъква. На следващия опит пейства последното, което съм копирал на самия телефон. 

Това с копи пейста изисква ли да има блутут или само вифи в една мрежа? Аз съм с изключен блутут и изобщо не бачка с 10-ката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип handoff-a изисква блутуут, така че - да.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За любителите на "ShowPass extension" на Safari Version 10.0+ , при мен не се инсталира на пъблик бета 2, затова му спретнах следното:

1. сваляне на ShowPass от www.canisbos.com/showpass 

2. преименоване на Showpass.safariextz => Showpass.safariextz.zip и разархивиране (появява се директория Showpass.safariextension)

3. Safari/Develop/Show Extension Builder/Add Extension (от + в долния ляв ъгъл) => посочвате мястото на директорията Showpass.safariextension (от т. 2)

4. Install в горния десен ъгъл.

Готово, аз лично го ползвам само в комбинация с опцията с Command key

ПС.  Develop менюто от Safari/Preferences/Advanced/Show Develop menu in menu bar

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен handoff работи само по wifi. Сори ако съм се набъркал без да съм разбрал точно за какво иде реч. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес я пробвах на един MBP-Early2008, работи си нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно, че съм с ПРО 2007 и ако става и аз ще качвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Screen_Shot_2016-08-21_at_4.23.29_PM.png

Гога, Про или Макбук Про? За МакПро има врътка със смяна на видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alex®,

Имаш ли дотъп до WI-FI? Правих няколко гимнастики и..... греда! Ако някой знае как да се активира WI-FI, нека сподели. Четох че го правели с "Clover", но така и не ми стана ясно. Давам линнк - http://www.insanelymac.com/forum/topic/312759-fix-macos-sierra-dp1-bcm94532z-wifi/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Макбукът от 2007-ма с XT1600 не става след Лайън, защото не поддържа Open GL 2.0. Там никакви гимнастики не помагат.

Бабе, не бачка. Копнах от капитана пропърти листовете с настройките за порта и ми излезе в систем префренсес, но не ми чете мак адреса на картата и съответно ми дава, че няма хардуер. Ако ми остане време ще разровя къде се чупи схемата.

 

Edit:

 

Ахъм :)             #60            

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Това горе не е ли по-вече за Хакинтош? Смятам да взема wi-fi kext от IOFamily.kext на Капитана и да го вкарам с "KextWizard" в S/L/E на Сиерата. В момента детето играе на машинката и не мога да правя нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става с директно вкарване, аз пробвах. Трябва да се редактира някъде в кекст-а управлението на волтажа по шината, иначе картата не пали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

возможно поставить на более старые модели, абсолютно спокойно! есть патч (macOS Sierra Patcher), я через него спокойно на MacBook Air (middle 2009) поставил и чтобы работал Wi-Fi установил kext с El Capitano через KextWizrd (либо Kext Utility), после установки была паника, после перезагрузки все заработало нормально! Доколкото разбирам, необходимо е още един рестарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахъм, още нещо: командата csrutil disable от рикавъри? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разчитаме на теб Alxx®, засега аз ще я карам на жица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...