Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Заслужава ли си покупката на Iphone 6 ?


Masterhaus94

Въпрос

Привет на всички нов съм във форума и не знам дали е тука мястото на темата ми. 

До сега съм използвал андроид устройство и реших да го сменя но съм се спрял на Iphone 6, та ме интересува заслужава ли си инвестицията като се има предвид, че е модел 2014 г., ще ми върши ли работа поне следващата 1.5 - 2 години ?

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Answers 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • Masterhaus94

    26

  • istoyanov

    8

  • dessyteneva

    6

  • Asen_77

    4

Recommended Posts

  • 0
При 16 гб версията колко реално може да се използват.


С IOS 10 ще имаш едни 2-3 ГБ отгоре
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чак пък 2-3 ГБ отгоре. Ако спрят 16-ките със следващите модели, може и да се случи. Това обаче никъде не е потвърдено и едва ли ще стане. А и няма да забравят толкова бързо, че до предишния модел най-малките версии са били с 16 ГБ който поддържат iOS 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Към автора на темата, не си заслужава покупката, ти луд ли си... ;)
Август 2016-та да вземеш телефон от 2014-та е инвестиция в грешната посока.
Задължително се насочи към 6S и гледай да е с повечко GB хранилище.
На едно място споменаваш, да си взема пак среден клас андроид, а в началото на темата, че ти лагвал - я кажи точно кой модел си притежавал?
Тук лагване няма да видиш, ако си от потребителите които изобщо не си персонализират устройството, даже ще ти хареса :)
Имай предвид, че ти говорим глобално за айфона сравнен с андроида ти.
Естествено после потребителя се сблъсква с най-елементарни нещица, и като види, че не стават вика: -Я, тия ме пре*б@ха.
Ако си от тия които харесвайки една песен си казват: -Баси яката песен, е така ще ми звъни телефона. Пишеш името в дата.бг даунлоуд, преместване от папка даунлоуд в рингтонс, и хоп вече я имаш в списъка с рингтонове... не си познал.
Тук процедурката не е кой знае колко сложна, ама като я направиш веднъж за 20 песни, и повече няма да искаш да я правиш.
Ако идваш от Самсунг телефон ще ти е доста криво и с клавиатурата.
За реда с цифри забравяш, все пак това е стокова клавиатура на друго устройство, но да нямаш точка и запетая отляво и дясно на спейса направо ще те убие. Трябва да натиснеш допълнителни символи, да натиснеш запетая и после да се върнеш... е такива дребни нещица те изкарват извън контрол :)
За щастие от един известен период насам (година-две може би), Епъл разреши на трети страни да пускат клавиатури за твоето устройство. Демек може да си инсталираш външно приложение за клавиатура (преди това само стокова и нищо друго).
А сега има GO keyboard Pro :)
На пръв поглед това са дребни нещица, но съществени за човек който си е свикнал по един начин да му изглежда устройството, и неще да го променя.
Ако не можех да си джейлна айфона, аз лично щях да се въздържа от покупката на айфон.
С други думи се опитвам да ти кажа, че всичко си е толкова индивидуално, че си нямаш на представа даже :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Използвам Alcatel Idol 2 е момента не съм от хората които персонализират у-вото си винаги тела ми е званял с мелодия от телефона. Дал съм пример със среден клас андроид защото не мога да отделя 1000+ лева за телефон или по точно не ми се вижда разумна инвестиция. 

Редактирано от Masterhaus94
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така е, хилядарка и отгоре са си много за телефон.
Алкатела който ползваш в момента си е направо бангия, а шестицата ще ти се стори S класа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да така е първата година алкатела беше супер но сега бави и .... Иска смяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моят съвет е да се огледаш за запазена 6ца 64гб втора ръка. Ще останеш предоволен. Не знам как са цените в момента, но преди 8-9 м. намерих за 800 лв такъв, че даже и с 20 м. оставаща гаранция, но закл. към теленор. 

Но за нов от магазина и то в БГ - не, не си заслужава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С моя план е момента към теленор 6 64гб ми излиза лъм 800 лева и доста се замислям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
SpAwN, страхотни умозаключения си направил. Сигурно се сещаш, че потребностите на хората са различни. Аз например не слушам музика и не гледам филми от телефона и имам повече от достатъчно свободна памет от криминалните ми 16 гиги.

Сигурен съм, че има хора на които и 2ГБ ще им стигнат, но това не променя гледната ми точка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще дам мнение от моя гледна точка, тъй като преди около месец ми се наложи да избирам нов телефон и имах подобна дилема (ако мога така да кажа). По принцип винаги знам много добре какво искам и защо го искам, но е хубаво, че питаш тук за да прочетеш и другите мнения. Аз също винаги го правя и смятам, че това е много правилно. Винаги можеш да научиш нещо.

Значи, когато аз обмислях какъв телефон да си взема се бях спрял на 6, 6S и SE. Само ще вметна, че преди това ползвах 3 години iphone 4 (донесен от Америка, ако има някакво значение) и бях наистина много доволен от апарата, който никога не ми е правил проблем и като цяло не знае що е то сервиз, но просто наистина дойде момент за upgrade. 

Спрях се на 6S, защото разликата с 6 като пари не беше твърда голяма. До моят офис има магазин на моя приятел, който продава чисто нови телефона и той ми го намери за 1200 лв. Само за сравнение държа да отбележа, че 6 ми го предлагаше за 1000 лв., а SE за 960 лв. 

Камерата на 6S е по-добра от тази на 6, а има и доста нови глезотий като Live photos, 4к видео, 3d touch и т.н. Това наклони везните в полза на 6S. SE-то ми пасва перфектно в ръката и като модел го харесвам много, характеристики и всичко останало, но вече бях твърдо решил да взема телефон с малко по-голям екран, така че се отказах и от SE (1-2 седмици след мен, приятелката ми си взе SE и е изключителна доволна). Иначе в момента старата 4-ка ми се струва като детска играчка и след известно време употреба 6S определено не е толкова голям, колкото първоначално ми се струваше, че е.

Относно паметта също да кажа няколко изречения, въпреки че е много относително, т.е. зависи за какво ще го ползваш. На някой 16 gb им са достатъчни, на други пък не. Иначе 4-ката беше с 16 gb памет и винаги съм имал на разположение около 5 gb. Не слушам много музика от телефона. Е, имам песни, но не 1000. Игри също не играя и не съм като кифлите да се снимам постоянно, така че нямам и кой знае колко снимки. 

Виж сега обаче, има хора, които ползват телефоните си като навигация, например. Ако свалиш карти, те ще глътнат доста памет, но ти едва ли ще го използваш с подобно предназначение. Аз използвам телефона си главно за сърфиране в нета, социални мрежи и подобни неща. Харесва ми, че няма и грам лаг, зарежда на секундата след докосване. В момента имам около 9,5 GB свободна памет и ми се струва достатъчна, макар че е крайно време Apple да спрат производството на 16 gb версии и минимума да е поне 32. Просто не може в 21-ви век, телефон струващ 1200 лв. да има 16 gb памет и да няма слот за допълнителна такава.

 

Колега @gogi6, от снимката, която си постнал, виждам че с ios 9 имаш 70 gb на разположение, а с 10-ката сега имаш 80. Това значи ли, че с новата ios ще имаме малко повече свободна памет, защото аз разбрах точно обратното, а именно, че след update от ios 9 към ios 10, паметта ще намалее?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С iOS 10 памета се увеличава с 10 гб на 128-ца!Снимката не е от моя тел,но кагато бях с 10 видях лично разликата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако се увеличава с 10 ГБ на 128, то тогава на 16-ка ще се увеличи с 1 ГБ свободното място, което е в подкрепа на това че 16-ка ще стига. Ако това е истина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам 5S 16GB и паметта се увеличи с гигабайт и малко , това с Beta 3.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

16 гб на първо време мисля, че ще са ми достатъчни самоо да ги прелъжа да ми го дадът под 1000 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...