Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

PayPal запитване


encore

Recommended Posts

Здравейте

Виждам че повечето от вас имат PayPal.

До колкото знам има доста проблеми с разплащанията, това вярно ли е ?

Коя е най-добрата банка която предлага тази услуга в БГ.

Също така след като се изкара карта и се направи регистрацията в PayPal ще мога ли да пращам и получавам пари без проблеми (ако регистрирам Premier план).

Моля посъветвайте ме към коя банка да се насоча.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • tonygti

    15

  • DreamcatcheR

    13

  • mupo

    11

  • The Shaman

    11

1.Няма проблеми с разплащанията

2.Банките не предлагат тази услуга, предлагат ти карта.

3.С регистрация в PayPal - можеш да пращаш и получаваш пари.

4.План Premier - не зная какво означава точно, но най-вероятно е режима на картата - лимити и пр. и не касае PayPal.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Проблеми с разплащането чрез PayPal няма. Visa картите на ОББ не се разбираха с PayPal, сега не зная как е. Също се твърдеше (и май все още се твърди), че картите на ЦКБ са най-подходящи за PayPal, но никой не казва защо. От четири години използвам Visa Electron издадена от ProcreditBank и само веднъж имах проблем с нея, но проблема се разясни с едно обаждане до картовия отдел на банката.

2. Банките не предлагат услуга "Регистрация в PayPal", те предлагат дебитни, кредитни карти Visa, Visa Electron, Maestro и т.н. Ти си този който трябва да си направиш регистрацията. Те ти издават картата която е към сметка която имаш в банката, а ти прави с нея каквото си искаш.

3. Можеш да пращаш пари (стига да ги имаш налични в картовата сметка в банката или в PayPal акунта си). Получаването на пари е малко по-различно. Парите които ти пращат отиват в PayPal акаунта ти, а ти от там трябва да ги прехвърлиш към картовата си сметка в банката, като се заплаща 2 евро за това и трансфера отнема от 2 до 10 дни (ако не се лъжа), като картата ти трябва да е Visa/Visa Electron. (това е за Personal акаунт, не зная при другите пак ли е така)

4. Premier акаунта в PayPal е за лица възнамеряващи да продават продукти/услуги като физически лица. Можеш да получаваш пари не само от хора с PayPal акаунт, но и от такива които нямат, но имат кредитна/дебитна карта, като има някакви такси по преводите направени по този начин.

5. Предполагам всеки ще ти посъветва банката която използва (стига да е нямал проблеми с нея). Съветвам те ако ти имаш сметка и карта към някоя от споменатите банки да използваш направо нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер мерси за отговорите.

А при положение че започна да получавам пари от различни източници в paypal акаунта ми, от банката разбират ли това веднага или чак като кажа на paypal че искам парите да бъдат преведени в банковата ми сметка.

И парите които пристигат в банката ми ще бъдат ли подробно описани , например имам 10 превода от по 20 долара ще бъде ли описано от къде и за какво са преведени.

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PayPal е може би най-надежната система за разплащане. Аз поне никога не съм имал какъвто и да е било проблем. Ползвам две карти - Master Card и American Express.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1. С Visa Electron на ПИБ и Master Card на ОББ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo Не разбрах само как да си изтегля парите които са ми в PayPal акаунта ( имам такива от получени от маркетингови изследвания), чрез картата от банкомат?

Ако парите са в твоята PayPal сметка, за да ги изтеглиш в брой имаш 2 варианта: прехвърляне (трансфер) към 1) Банкова сметка (прикачена към твоята PayPal сметка) и 2) Кредитна/Дебитна карта (прикачена към твоята PayPal сметка). Щом говориш и за банкомат, за теб е вариант 2).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ivaylodj, първия вариант е само за банки в САЩ. За нас остава единствено втория вариант т.е. да прехвърлиш пари от PayPal акаунта си към картата добавена в PayPal акаунта ти, като то за Personal акаунт е на цената на 2 евра и няколко дни чакане.

Самото прехвърляне на средства (пари) става от Withdraw -> Withdraw funds to your card и въвеждаш сумата която да се прехвърли, както и на коя карта да се прехвърли.

Това е супер мерси за отговорите.

А при положение че започна да получавам пари от различни източници в paypal акаунта ми, от банката разбират ли това веднага или чак като кажа на paypal че искам парите да бъдат преведени в банковата ми сметка.

И парите които пристигат в банката ми ще бъдат ли подробно описани , например имам 10 превода от по 20 долара ще бъде ли описано от къде и за какво са преведени.

Благодаря

Банката не разбира откъде си получил парите в PayPal акаунта си. Самата банка няма нищо общо с PayPal.

Не съм сигурен, но си мисля, че когато прехвърлиш дадена сума от PayPal акаунта си към картата си в банката излиза само един превод на избраната сума, а не няколко превода (както са дошли парите в PayPal акаунта ти). Ако ти трябва разпечатка за това колко превода по колко и кой ти е превел в PayPal акаунта ти, то се логваш в PayPal акаунта си и си ги гледаш, но банката не може да и няма откъде да ти даде тази информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи отивам примерно в ПроКредитБанк и им казвам искам дебитна карта за онлаин разплащане.

Колко пари трябва да депозирам в картата за да са щастливи от банката ?

След като картата е готова права регистрацията в ПаиПал и като искам да пращам пари само зареждам пари в дебитната карта така ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правиш си сметка в банката (ако нямаш) и казваш, че искаш да имаш карта Visa/Master Card към тази сметка.

В ProcreditBank няма минимална сума за внасяне при откриване на сметка т.е. може да си направиш сметка в банката и да не вкарваш пари в нея. Видовете карти предлагани от същата банка са:

Visa Electron - дебитна карта за физически лица.

Visa Business Electron - дебитна карта за юридически лица.

Visa Classic - кредитна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто напиши в Google "Дебитна карта" - търсене в страници от България и ще видиш предложенията на всички банки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз избирах към коя банка да си извадя карта по тази таблица:

http://bg.sportingbet.com/s/info/payments/visa-comparison.html

Може и да има промени откакто е пусната.

пп. Към Първа Инвестиционна съм и не съм имал проблеми с пазаруване от никъде досега (повече от година).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, нещата май отиват на спам, но посочената по-горе таблица не е вярна...

"Забележка: предоставената информация в този файл е актуална към дата 30.09.2007 ...."

Работя в банка и зная в общи линии как стоят нещата. :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

ivaylodj, първия вариант е само за банки в САЩ. За нас остава единствено втория вариант т.е. да прехвърлиш пари от PayPal акаунта си към картата добавена в PayPal акаунта ти, като то за Personal акаунт е на цената на 2 евра и няколко дни чакане.

Нещо май не разбрах както трябва. Аз имам карта към ЦКБ. Като се регистрирах ми взе 1.50 евро, направих няколко покупки от ebay и след няколко дни си вкарах 4-цифрения код за верификация. Тогава ми върна тия 1.50 евро. Та въпроса ми е сега ако реша да си купя пак нещо от ebay ще ми дръпне ли първо тия 1.50 евро и остатъка (ако има такъв) за покупката от картата, която е добавена в PayPal акаунта или направо ще ми дръпбне цялата сума за покупката от картата? И ако е втория вариант, по кой най-евтин начин да си вкарам парите от PayPal в картата? Понеже гледам си написал, че взима 2 евро, което не ме устройва тъй като става въпрос за малка сума. Или може би трябва да премина към Premier accounts? Всъщност самото преминаване от Personal към Premier accounts взима ли някакви пари от PayPal сметката и има ли въобще някакви такси за повечето екстри, които предлага?

Редактирано от tonygti
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Таксата за прехвърляне винаги ще си я има, а и няма никакъв смисъл да си играеш да прехвърляш 1.5 евро от PayPal акаунта си в картата си.

Тези 1.5 евро ще ти ги дръпне ако това което купуваш може да се плати с тях. Обяснявам ако закупиш нещо си + доставката на цена по-малка или равна на 1.5 евро ще ти вземе парите от акаунта, ако цената е по-голяма от 1.5 евро ще вземе цялата сума от каратата ти.

Другия начин да се "отървеш" от тези 1.5 евро е да ги дариш някъде чрез Donate бутон на PayPal ;)

Ето ти информация кой акаунт за какво е и какви са предимствата и недостатъците им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Вас, ама при мен има изгорели 101$ преди година и никакви защити, ала-бала. И сега един познат има проблем с Refund - 2-ри ден му ги няма по сметката, а в акаунта му изписва, че уж са преведени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е налагало да ми се връщат парите заради некоректен продавач в eBay. eBay ме насочиха към PayPal и PaylPal решиха проблема ми и възстановиха сумата.

Refund-а ще е в PayPal акаунта, а не в картовата сметка. За да отиде в картовата сметка трябва да ги преведе от PayPal акаунта си срещу сумата от 2 евра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И сега един познат има проблем с Refund - 2-ри ден му ги няма по сметката, а в акаунта му изписва, че уж са преведени.

Трябва време за да се появят на картата, спокойно. И при мене е така, няколко пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Мен ме интересува, как и колко би струвало пращането на пари през paypal на приятел, който в момента е в Англия. Периодично ще ми се налага да му превеждам пари, а с банков превод е много скъпо (от ЦКБ ми казаха, че за 500 паунда таксата ще е 56лв). Нужно ли е да си променям paypal акаунта на друг вид? Аз в момента съм с Personal акаунт. И също, нужно ли е получателя също да си применя акаунта на друг вид?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони, ако прочетеш постовете ми в темата ще стигнеш до извода, че ти не плащаш за това, че пращаш пари от твоята картова сметка в PayPal до PayPal акаунт. Плаща този който ще прехвърли парите си от PayPal акаунта си в картовата си сметка, като цената е 2 евра и няколко дни чакане (предполагам сумата ще е същата и за Англия).

Ако не ти е станало ясно ето ти едно примерче:

Твоя човек иска да му пратиш 500лв.

Ти ако имаш 500лв. в картовата ти сметка (т.е. в сметката в банката си) която е регистрирана в PayPal директно му превеждаш парите от твоя PayPal като указваш сумата и email адреса с който е регистриран в PayPal приятеля ти. Ако сумата я нямаш в сметката си, отиваш до банката, вкарваш сумата в сметката си и от там нататък се повтаря горното.

Той ще получи сумата (500лв.) в PayPal акаунта си, след това той трябва да преведе парите си в картовата си сметка в банката, като тази сметка трябва да му е добавена в PayPal. В по-горни мнения съм обяснил как се превеждат пари от PayPal акаунт към банката. Той ще се раздели с (предполагам) 2 евра и след няколко дни (а може и за Англия да е по-бързо) ще има сумата в банковата си сметка.

Ти няма нужда да си променяш вида на акаунта, мисля (но не съм сигурен) че и получателя няма нужда да го променя. Не съм сигурен, тъй като ще му пращаш често и предполагам не малка сума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря mupo, банките да го д*хат... за 1100лв ще ми искат комисион 56лв... как ли пък не...

А в paypal има ли настройки във какви валути да ми показва парите. Примерно искам да пратя 500 паунда, как да разбера колко лева са 500 паунда, за да ги пратя, пък и в моя paypal акаунт парите са в евро... шибана работа.

И последно да питам, paypal на какви курсове обменя в случая от лев на паунд, защото при покупки от ebay ми е правило впечатление, че на доста високи курсове обменя. Ако в някое чеиндж бюро 1 паунд е 2.225, то paypal ми ги обменя на 2.269 примерно, което си е бая разлика... предполагам, че разликата идва от това, защото като за начало парите ми стават от лев в евро и после от евро в паунд, а така се губят доста пари...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че ако парите които изпращаш са ти в Paypal акаунта , той ще получи 500 лева, но ако парите които пращаш се дърпат от карта ( дебитна/кредитна ) има комисиона 2.9% + 20-50 цента или нещо такова, не помня точно !

Ако не се лъжа има има и няква такса , за това че изпращаш в друга държава !

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А в такъв случай мога ли да си прехвърля пари от картата в paypal акаунта (и струва ли това пари) и после от акаунта да му пращам щом е безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За България не може да се захранва PayPal сметката , ако някой ти прати или ти плати през PayPal , парите си остават там ! Няма вариант да минеш без пари - вервай ми :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи точно по-темата. Една приятелка праща на сина си пари в Англия и за 500 паунда Пай Пал и взимат 15ина паунда, за да си ги прехвърли той по-сметката. Дано съм бил полезен. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...