Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Гледане на телевизия от Dreambox през XBMC


johnnybravo

Recommended Posts

От името на темата става ясно за какво е ръководството :)

1. Пускате си XBMC и отивате на "VIDEOS"

14765553.jpg

2. Отивате на "Add Source"

29121612.jpg

3. Кликвате върху "None"

86004642.jpg

4. Въвеждате адреса на Dreambox-a в следния формат: tuxbox://user:password@Dreambox IP:port

така ако IP-то на Dreambox-a ви е 216.239.51.99, паролата: dreambox, потребител: root и порта за web interface: 80, тогава трябва да въведете следния адрес: tuxbox://root:dreambox@216.239.51.99:80

28500557.jpg

5. Давате име на новия Source и натискате "OK"

19825793.jpg

6. След като вече е в списъка ви, можете да го отворите

63156965.jpg

7. Вътре ще видите всички Bouquets, които са налични на вашият Dreambox

84140284.jpg

8. Избирате си програмата, която искате да гледате.

72472973.jpg

9. Наслаждавате се на картината :)

34608203.jpg

Лично аз го намирам за доста практично, защото доста пътувам и искам да мога да гледам Българска телевизия където и да съм в момента. Клипчето го заснех в Боровец, Dreambox-а ми е в София :)

Ето още един добър видео plugin - Enigma2

Свали

Трябва да знаете, че още е в начална фаза и предстоят доработки. Към момента не се поддържа authentication, което ще рече, че трябва да сте махнали отметката за искане на парола при логване в Dreambox-a, но това ще бъде оправено в следващата версия. Поне така твърди човекът, който го е създал :)

Инсталация:

1. Сваляте plugin.video.enigma2-0.0.2.zip от линкът, който съм дал горе.

2. Разархивирате на компютъра

3. Отваряте с текстов редактор този файл: default.py и пишете вашето IP: DREAMBOXURL = "http://192.168.1.27"

4. Копирате цялата папка plugin.video.enigma2 на Apple TV 2 в папка:

/Applications/XBMC.frappliance/XBMCData/XBMCHome/addons

Предимството пред tuxbox plugin е, че тук има поддръжка на EPG (Electronic Program Guide) или с прости думи - изписва ви се какво дават в момента :)

Недостатък към момента е само това, че трябва да се маха паролата за достъп, но както писах по-горе, това ще се оправи в следващата версия.

Приятно Гледане!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за подробното ръководство. Аз също пътувам и ще ми е много полезно, само не знам как да гледам Булсат-а с Dreambox. Сега съм със стандартното оборудване на Булсат, което е на светлинни години от стрииминг. :D А и вече май не искали да дават Ирдето карти ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко :offtopic:

Булсат са тъпаци, сега хора като мен, които им давахме по 240-250 лева накуп за една година, сега ще даваме по-малко от 100 лева на шейхове за шеринг :)

В крайна сметка, каквото повикало, това се обадило. Надявам се СателайтБГ да си обогатят пакетите и народа да мигрира смело към тях. На Булсат пожелавам бавен и мъчителен фалит. Заканил съм се да пренасоча колкото мога народ към друг оператор, но кофти, че към момента няма добра алтернатива :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправил съм си точка 4 от ръководството, бях разменил местата на user & pass, но беше след 3:30 АМ и е разбираемо разсейването ми :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Vu+ DUO също става, ако се интересуваш за някакъв операторски приемник, забрави. Все едно да искаш да инсталираш iOS на Nokia 6310 :)

Имаш шанс само ако приемника ти има Enigma 2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един добър видео plugin - Enigma2

Свали

Трябва да знаете, че още е в начална фаза и предстоят доработки. Към момента не се поддържа authentication, което ще рече, че трябва да сте махнали отметката за искане на парола при логване в Dreambox-a, но това ще бъде оправено в следващата версия. Поне така твърди човекът, който го е създал :)

Инсталация:

1. Сваляте plugin.video.enigma2-0.0.2.zip от линкът, който съм дал горе.

2. Разархивирате на компютъра

3. Отваряте с текстов редактор този файл: default.py и пишете вашето IP: DREAMBOXURL = "http://192.168.1.27"

4. Копирате цялата папка plugin.video.enigma2 на Apple TV 2 в папка:

/Applications/XBMC.frappliance/XBMCData/XBMCHome/addons

Предимството пред tuxbox plugin е, че тук има поддръжка на EPG (Electronic Program Guide) или с прости думи - изписва ви се какво дават в момента :)

Недостатък към момента е само това, че трябва да се маха паролата за достъп, но както писах по-горе, това ще се оправи в следващата версия.

Приятно Гледане!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

При мен този plugin - Enigma2 много трудно тръгва.

Изключил съм authentication и като го пусна ми изписва например Bulsatcom и после като го натисна за да изкара програмите Apple TV-то ми забива. Не мога да го спра или рестартирам. Трябва да го изключа от контакта.

Един-два пати тръгна и това е. Може ли да е от това, че и Dreambox-а и Apple TV-то за с WLAN. Не мога да го разбера, къде точно е причината.

Благодаря и поздрави

Редактирано от veravera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скоро друг колега имаше проблеми с AppleTV и се оказа, че причината е в метода на JailBreak. От това, което имам като наблюдения, за момента най-стабилно се държи greenpois0n и 4.2.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Явно ще трябва да пробвам с greenpois0n и 4.2.1 пък дано да се оправи.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Имам малък проблем с моя дриймбокс 800хд, като сетъпна АТВ-то и влеза в директория Dreambox, вътре има само Favorites(TV).

С Time Capsule съм, трябва ли да правя някакви настройки за пренасочване на портове?

Мерси много (джони) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си пипал по настройките на Dreambox-a, тогава портовете, които трябва да пренасочиш са 80 (web interface) и 8001 (video streaming).

едит:

Ако те притеснява отварянето на 80-ти порт, можеш да направиш две неща. Едното е от настройките на web interface в дриймбокса да промениш порта и да настроиш рутъра да препраща директно заявките през този порт към IP-то на дриймбокса. Другото, което можеш да направиш е да си измислиш един порт и да направиш пренасочване на външните заявки от него да ги прехвърля към порт 80 на вътрешното IP на дриймбокса.

Ако съм те хвърлил в размисли, пиши ми и ще ти направя screenshots step by step :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те напълно, но... :)

Като се поразчетох и ето какво излезе:

Трябва първо да си направиш собствен букет с помоща на DreamboxEdit, безплатна програма с която се връзваш към ДБ, избираш си кои канали искаш и ги ъплоадваш в ДБ под името на букет който си си направил. След това вече се вижда в АТВ и си гледаш... обаче... :)

излизат ми всички канали, но като натисна на някой и само завърта за секунда, че мисли и нищо не става. Тръгнаха само няколко. Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните букети ти трябват при всички положения, благодарение на тях си подреждаш каналите както си искаш. Аз моите съм ги подредил по доставчици. Това с премигването за секунда се получава, когато се опитваш да пуснеш програма от един транспондер а приемника ти е на друг. С прости думи, не иска да направи ZAP на канала и да смени транспондера.

Проблема идва от tuxbox плъгина, който е за XBMC, но не е правено нищо по въпроса от няколко години. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи съм fucked up, :)

Ще мъча да намеря някакво решение, че не ми се гледат само 8-9 канала, нито пък ми се дупчат стени.

Джони, мерси за изчерпателното инфо.

p.s. Странно сега се оправиха каналите, след като редактирах и ъплоаднах наново букета на булсат. Вече всичко си работи идеално. Чудно от какво е бил проблема, но вече е решен. :)

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да обясниш как се пренасочват портовете на капсулата, за да гледам тв през айфона и айпада?

Аз го правих вече, но на обиковен рутър и стана.

Мерси

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AirPort Utility -> Internet -> Connection Sharing: Share a public IP address

NAT -> Enable NAT Port Mapping Protocol -> Configure Port Mappings...

"+"

Срещу Public Port пишеш номера на порта, който искаш да препратиш.

Private IP Address - Адреса на дриймбокса.

Срещу Private Port пишеш порта към който искаш да се препращат пакетите.

Ако има ядове пиши ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих един файл със съдържанието на всеки отделен транспондер на Булсат към днешна дата (03/07/2011)

Bulsat.txt

Можете да следите за промени тук:

KingOfSat

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Tака и аз като повечето, махнах булшита и минах към саталайтбг. Обаче когато страиймвам през АТВ, насича, защото сигнала е по-тежък както знаем МПЕГ4. Та въпроса ми (Джони) е има ли как да намаля качеството само на стрийма за да може да върви гладко?

Мерси предварително, ще те черпя някой сом като хвана :tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скоро обсъждах тази тема с един момък, който е по-наясно с тази материя. За да се получи въпросното намачкване на картината, трябва да се мине през компютър, което от своя страна е недостатък. Ако някой, който е от екипа на xono.tv чете, нека даде съвет, защото стриймът им е чудесен и ще е супер ако може всеки да си направи сървър за собствените канали. ;)

Другото, което се сещам е да се мине през AirVideo, но още не са пуснали финална версия на сървърната част и няма моднат FFMpeg за последната версия.

:offtopic:

За сом няма да откажа и някой друг урок, сега чакам да източат малко язовир Мандра и да се пробвам на малко тролинг с каяка. :)

kayakfishing.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

tuxbox://user:pass@reciever IP:web interface port

По този начин пробвах отново и след коректната инсталация на XBMC.

Взима си информацията, разчита имената на сателитите, но като искам да вляза, за да си избера програма, зависва екрана за 3-4 секунди и след това се рестартира AppleTV.

Преди малко си качих XBMC и на iMac-а и абсолютно по същия начин реагира, което ме кара да съм сигурен, че проблема е в Ipbox-a. :smile:

пп. Относно джейла всичко заспа за 2 минути, след като Alxx ме светна да изкарам кабела на захранването. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да пуснеш канал, който гледаш в момента и на телевизора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става.

Изобщо не ми дава да вляза и да стигна до каналите и да избера Диема от Булсатком (примерно този канал е пуснат на ТВ). Зацикля и се рестартира XBMC още при избора на сателита, както написах по-горе.

Ще мисля друг вариант и утре може да звънна на човека, който ми доставя услугата. Да го чуя просто какъв акъл ще даде той. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...