Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Icefilms.info Addon


johnnybravo

Recommended Posts

Icefilms.info Addon ви дава достъп до огромно съдържание от филми, сериали и музика.

Инсталацията протича по следния начин:

Първо трябва да си свалите този zip файл:

repository.googlecode.anarchintosh-projects, копирайте го на Apple TV (някъде в mobile folder, аз съм си направил за подобни случаи една папка тук: /private/var/mobile/zip )

Стартирате XBMC и отивате -> Video -> Add-ons -> Get More -> Install from zip -> и посочвате пътя към zip файла.

След като вече е инсталиран anarchintosh repository, влизате в него и от там инсталирате Icefilms.info Addon:

screenshot20111028at124.pngscreenshot20111028at124.pngscreenshot20111028at124.png

screenshot20111028at116.pngscreenshot20111028at116.pngscreenshot20111028at117.pngscreenshot20111028at117.pngscreenshot20111028at117.pngscreenshot20111028at118.png

Ако имате акаунт за megaupload, можете да си въведете данните и да си спестите 40 секундното чакане преди всеки файл :smile:

Това е, сега остава да се наслаждавате на богатия избор. Ако искате да си добавите субтитри, трябва да си инсталирате добавката XBMC Subtitles. В Setting на XBMC Subtitles задайте primary & secondary language съответно: Bulgarian & English. Когато си пуснете филм или сериал, задръжте ОК бутона на дистанционното и ще ви се появи меню, от където можете да си свалите субтитрите. По подразбиране търси от сайтът: OpenSubtitles.org.

Приятно гледане :smile:

edit:

Не ми е останало време да се разровя, но ето един лесен начин за добавяне на IceFilms:

1. Стартирате XBMC

2. SYSTEM -> File Manager

61157929.jpg

3. От лявата страна на екрана избирате “Add Source”

36239914.jpg

4. Натискате OK върху бутон <None> и ще ви се появи клавиатура.

49995868.jpg

5. Напишете:

http://fusion.xbmchub.com и натиснете бутон “Done”

41253037.jpg

6. Отворете празното поле под “Enter a name for this media Source.” за да дадете име на хранилището.

50140138.jpg

7. Напишете “fusion” или каквото ви хареса и после натиснете “Done”

46575770.jpg

8. Натиснете OK за да потвърдите името на хранилището.

35419719.jpg

9. За да инсталирате каквото и да е от това хранилище, трябва да отидете в System -> Settings -> Add-ons -> Install from zip file -> fusion

screenshot20120424at652.jpg

10. IceFilms се намира в: video -> repositories

icefilms-repository...

11. След като вече е инсталиран icefilms-repository, стъпките са следните:

System -> Settings -> Add-ons -> Get Add-ons -> anarchintosh addons -> Video Add-ons -> IceFilms -> Install

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е добро наистина. Само да те попитам дали си разрешил проблема със субтитрите, когато филма е от пове4е 4асти ( извинявам се за 4-то, но ми липсва на клавиатурата ) . Примерно когато свърши първа 4аст и пуснеш втора и дойде момента да заредиш субтитрите и те запо4ват от на4алото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разцъквал много тази добавка, но четох, че за CD2 субтитрите се избират ръчно от Player menu "Audio and subtitle settings" -> "Browse for subtitle" и посочваш пътя.

После ще пробвам и ще споделя дали работи, ако някой ме изпревари, нека да пише дали се е получил номера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Може ли някой да ми помогне??

Имам проблем с плейването на филми 720р стандарт от icefilms( много насичат и изписва долу в дясно buffer overflow ....)

Мислех си че проблема идва от това че Apple tv-то работи безжично към рутера( като се има в предвид че рутера е Base Station и работят и двете на N стандарт)

сложих му жица и работи по абсолютно същия начин.

Инсталирах XBMC на PC с windows 7 и филмите работят без никакъв проблем.

Apple tv-to e 2gen 4.3.3

и другият ми въпрос е може ли да се подкара HULU защото стига до екран choose quality и нямам никакви опции и не мога да пусна нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес го пробвах и аз. И при мен стига до избиране качеството на филма и зацепва .. празен екран.

Четох из нета въпреки, че незнам колко е вярно, че има проблем който е оправен в XBMC nightly build.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XBMC nightly build е много обширно понятие :) Почти всеки ден излиза нова версия за тестване.

Ето едно хранилище, където се качват актуални версии:

http://mirrors.xbmc.org/nightlies/darwin/atv2/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.

Като имам повечко време ще пробвам. Инсталират се както на айфона с терминал нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте , имам проблем със синхронизацията на субтитрите. Намира много *.srt и *.sub файлове но с никой от тях не вървят в синхрон с видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да коригираш!Задържаш ок бутона и излиза меню откъдето можеш да ги настройваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настройват се за момента и после пак се разминават. Стигнах до края на редакцията на времето и за момент бяха добре но след няколко минути отново се разминаха. Ядосах се и спрях филма, щях да пиша, защото не видях подобен проблем да е коментиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те имам следния проблем,като искам да пусна някой филм и ми дава постоянно тази грешка script error failed: plugin.video.icefilms ,някакви идеи от какво може да е това ? :scratch:

Редактирано от gogo75
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моя работеше сутринта ама по късно неще и неще ,преинсталирах ицефилмс и пак нищо :get-crazy:

Офф не ми се прави на ново рестор :thinking:

Сега погледнах и с vbox-a ми изписва същата грешка :please:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера кое е това меню за синхро на субтитрите. Ако може някой да обясни как става.Мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато филма тръгва по начина по който избираш субтитри задържаш копчето, но не отиваш там кадето избираш субтитри но 2 по надясно.

Иконата е като звук.

От там пред пред последния ред мисля, че беше е за настройка на субтитри. Избираш я и ти дава възможност да коригираш субс, като местиш стрелката напред или назад в зависимост от това дали избързват или забавят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се оправя с синк-а на субтитрите. Ако някой е успял да гледа филм с вървящи навреме субтитри нека обясни как става. Дори и като им дам макс delay (който е 10000) пак ми избързват постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намери си други субс. В сетингс на адона можеш да добавяш доста сайтове. Аз съм с opensubtitles и subscence или нещо такова и си избираш от кой сайт да търси. Пиша по памет защото не съм вкъщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да се добавят, но някой трябва да си поиграе :smile:

На въпрос като твоя, ето какво отговаря amet (човека, който е написал тази добавка)

sure, use one of the included services to see how its done, once finished let me know and I'll include it in the addon if you want it in

Cheers,

amet

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси все пак за отговора :) ,ако можех с удоволствие щях да го направа но уви не мога :) аз до вчера дет се вика не знаех нищо за apple tv ,но всичко с времето и благодарение на вас че ви има и най вече на

johnnybravo :):tv:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След флашване с aTV Flash Black 1.1 не тръгват филмите!Стига до сорсовете,но не зарежда филма!Някой да има подобен проблем?

Оправи се!Icefilms се ъпдейтна и всичко е ок!

Редактирано от gogi6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

v1.0.18 (Monday, 05 December 2011):

- Small fix for those receiving 409 errors on Home Page categories

- Fixes for MegaUpload site changes, new login check and 60 second wait time for free user accounts

И при мен има проблем с тръгването на филмите. Буферва доста време, но преблема е от там, че мегаъплоада са сменили сайта си и до колкото четох премиум юсърите са ок.

Да се надяваме, че скоро всичко ще е наред и ще се гледа нормално :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...