Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iTunes, проблем със синхронизацията


Almlad

Recommended Posts

Изписва ми това когато искам да ауторизирам мака:The required file was not found or has a permissions error. Correct this permissions problem and try again, or deauthorize this computer if the permissions cannot be changed.....моля помогнете!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The required file was not found or has a permissions error. Correct this permissions problem and try again, or deauthorize this computer if the permissions cannot be changed.

If you are using an OS X 10.5 and later then here's how to fix it:

1. Login with an Administrator user account.

2. Click on Go -> Home from the Finder.

3. Click on Go -> Enclosing folder.

4. Now click just once on the Shared folder.

5. Click on File -> Get Info.

6. Next expand Sharing & Permissions.

7. Make sure you have system, wheel and everyone set to Read & Write Privilege.

8. Click on the Lock to unlock it.

9. Now click on the Gear near the bottom of the screen.

10. Next click on Apply to enclosed items.

11. Finally click on OK.

Wait until the progress bar has finish and open iTunes again and see if you now got rid of the error.

You could also delete SC Info folder from ~/Users/Shared/SC to see if it works.

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее едно голямо Благодаря,как само ме тормозеше това!Сега стана.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Здравейте,всичко си беше наред докато един ден просто включих телефона и иТунес ми изписа

"This iPhone cannot be used because requit software is not installed" ( или нещо от сорта беше)

Естествено се опитах да реша проблема сам,потърсих информация,но всичко което изпробвах не работи.

Прейнсталирах програмата,рестартирах телефона,влязох в папка "Services" на компютъра,но там няма нищо свързано с "Аппле",какво да правя? :(

iPhone 4,5.0.1,jailbroken

(Съжалявам за правописните грешки,но ползвам интернет кирилизатор и положението е кофти..)

А имам и друг не толкова сериозен проблем,когато ми дойде съобщение или нещ такова,го виждам чак след като отключа телефона,не ме уведомява на момента :( Що така?

С малко налучквания,самоделно си разреших проблема,ето как:

Отивате в контрол панела на компютъра и избирате опция да ви показва скритите файлове и папки,после отивате в диск С,папка "Program data" и от там влизате в папката "Apple service",от там прейнсталирете "Apple mobbile service" и "Bonjour",след което в меню "Старт" пишете "services" и отивате на "Apple mobile services" от "disable" го правите на "automatic enable" и сте готови,а забравих... Прейнсталирайте и "iTunes" за да е напълно сигурно всичко :)

За втория проблем все още нямам решение!

Но съм в процес на търсене,и щом успея,ще споделя :)

Редактирано от Dean
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не си го махнал от Notification Center-a?

Виж дали ти е пусната настройката - Settings->Notifications->Messages->View in Lock Screen-> ON

(Съжалявам за правописните грешки,но ползвам интернет кирилизатор и положението е кофти..)

Windows 7 си има кирилица,както и фонетична,така и БДС :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верно бях махнал отметката.. леле :Д Сигурно вече и тоя проблем е решен :)

Благодаря... колко просто е било.. :Д

А колкото до кирлицата,наясно съм,че 7-цата има,обаче сигурно нещо съм омазал при защото лаптопа е испански и не се получават нещата,но карай да върви :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

здравеите имам проблем със iTunes - добавя ми само половината музика ( от 150 ГБ само 73 ГБ ) пробвал съм многократно да ънинстална програмата напълно като даже съм чистил и регистрите и не дава никакъв ефект версията на програмата е последната която има на саита на Apple операционната ми система е Windows 7 Ultimate x64 ако някои може да помогне ще съм много благодарен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко място имаш в Ц? И, дал/махнал ли си отметка в настройките да копира файловете при добавяне в лайбрърито?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

имах 27 ГБ след като сложих отметката за която говориш ( трябваше ли да я слагам или не )

Редактирано от hriste
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм ти казал да даваш - само да кажеш в какво положение е.

Ако е дадена - при добавяне на песен в лайбрърито, тюнсът прави копие в MyMusic/iTunes/... и ти пълни ц-то. Ако не е - само я вкарва в списък за просвирване, като оригиналът остава където се намира в момента. Имай предвид, че тунчо не просвирва всякакви файлови формати и може заради това да не добавя всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Имам проблем с Тюнса. Преинсталирах си Мак-а, сега ми дава винаги "This device isn't eligible for the requested build". Пробвах на няколко iPhone и iPad. Не е променян хост файла (74.208.10.249 gs.apple.com) и Ъмбрела не съм слагал. Според мен не пинг-ва изобщо към ping gs.apple.com. Някой да дава идея, как да оправя нещата.

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

74.208.10.249 gs.apple.com

...е сървърът на Саурик. Разкарай го.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ъпдейтнах до новата версия на itunes на лаптопа ми ( Windows XP) ,И при опит да влезна в store-a ми дава грешка:

Unknown error (0x80090318)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма го, явно съм го изтрил като съм ползвал tinyumbrella. Няко може ли да ми прати копие на файла или да го сваля от някъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този файл е специфичен за всяка машина (юзер) - това е вътрешния DNS - дори да ти пратя моя .......няма да те стопли

А е абсурд tinyumbrella да го изтрие.

ето ти нещо като макет:

# Copyright © 1993-1999 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost

#74.208.105.171 gs.apple.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда оригиналният, но без последните два реда. Можеш да копнеш текста във уърдпад(не в ноутпад!!!) и да го запазиш/поставиш и пробваш.

Влизането в стора и грешката ги има при всички от седмица насам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен си върви нормално. Нама никакви грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма конкретно при теб, но при много други се появява(при мен - веднъж). Макар и не задължителна, е много вероятна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах със host файла и пак не става:( Може ли някой от вас, да го качи някъде, да пробвам да го сложа директно и така да видя дали ще се получи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо дали антивирусът не блокира пипането по папката/файла:

hosts.tiff

Само махни разширението накрая, сложено е за да мога да го кача тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

За да не отварям нова тема..

Смених мак-а, като запазих хард диска. Сега при синк се опитва да ми качи 120 приложения, т.к. ги смята за "нови". Каквото и да правя, все искат да се качват. Махнал съм отметката на "автоматично инсталирай новите приложения". За телефона става въпрос.. Как да го накарам да не ги качва? Има ли някакъв начин за multiple delete на приложения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...