Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple стартира безплатна програма за подмяна на батериите в iPhone 5


Alxx®

Recommended Posts

Както личи от текста, Apple са установили, че определена партида петици е с батерии, чието качество сдава багажа доста преди таргета "80% на две години"(както доказано твърдеше Стив Джобс). Програмата обхваща определена серия телефони, чието попадане в програмата се установява ТУК, чрез въвеждането на серийния номер.

Телефонът трябва да е във видимо добро състояние, но ако имате огънат/ударен корпус или счупено стъкло/екран, първо ще трябва да заплатите за отстраняването им.Желателно е, при оставяне на телефона да си бекъпнете данните на компютъра и ако се притеснявате за лични данни, да ресторнете предварително устройството. Изисква се да няма паскод на екрана и изключена функция Find my iPhone при оставяне в сервиза. Критериите за обслужване са абсолютно същите, както при ремонт по гаранция, ни повече, ни по - малко.

Програмата покрива телефони, до две годишни от датата на покупка или най - късно до март 2015(последна дата за заявяване за телефоните произведени след март 2013). Епъл може да откаже ремонт или ограничи броя на обслужваните телефони по държава на закупуване.

Спровеждането започва от 22.08.2014 за Китай, Сащ и Канада, за останалия свят е от 29.08.2014. Обслужването ще се извършва САМО от Apple retail stores и Apple authorized service providers(какъвто е и Криейтив сентър). В програмата НЕ УЧАСТВАТ мобилни оператори.

П.П. Аз, ще се възползвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пу...моят не подлежи :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята батерия също подлежи на подмяна. Малко е смачкан отзад ама ще видим дали ще трябва да се ремонтира. А дали трябва да махна джейла или тъй да го нося?

Редактирано от momchil_g
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва. Също искат Find my iPhone - OFF.

Едит: Точните условия са описани в линка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Taман щях да кажа, че и аз ще се възползвам и се усетих, че 5-цата ми е със златистата батерия :smile: А оригиналната стои в кутията в шкафа. Освен да им я занеса така и да ми дадат нова? :biggrin:

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"The serial number you entered is not eligible under this program because either:

- It's not one of the serial numbers in the affected range

- Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund."

Никога не съм сменял батерията на 5-цата.. :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- It's not one of the serial numbers in the affected range

Просто не попадаш в програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, да... нещо съм отнесен :biggrin: Прощавай... :cheers:

Редактирано от AresP
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

само да попитам с iOS 8 beta дали трябва да ресторна преди да го занеса за смяна на батерията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx, кажи колко време отнема смяната като го занесеш.

И моя попада в тоя времеви диапазон и въпреки че не виждам проблем с харча на батерията се чудя дали да ида да я сменя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По спомен(от бутоните) е 5 работни дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На мен ми казаха 5 работни дни тест на батерията и 5 работни дни поръчка на нова и смяната и. Утре ще го занеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя вече е в бокса и се чуствам много гадно без него :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тея от криейтив са бахти глупаците, участват в акцията, но разбирасе я правят по български. Днес си занесох телефона, който по серийния номер попада в програмата, след няколко минути ми казаха че не било достатъчно само серийния номер, от епъл им били спуснали още неща да проверяват и според тестовете батерията ми била както трябва.... тая глупост едва ли ще я направят и в другите държави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Подлежи" не значи "задължително". Естественно ще я тестват. Моят влиза в програмата за пауър бутон, но бачка на страх. Батерията си я смених сам още февруари месец - за какво да ходя? За едната аванта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@pzhekov, във всяка държава ще ти направят проверка. Ако имаш описаните проблеми (изключване на 20-30% заряд и т.н.), едва ли ще мине проверката и ще ти я сменят. Ако ги нямаш, защо ти е смяна? Иначе аз го занесох моя в понеделник сутринта и във вторник вечерта си го взех - доста по-бързо от очакваното. Вече е на почти цял ден и не се е изключил нито веднъж - не ми се беше случвало от много време, та съм доволен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...