Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple: Детронираният крал на иновациите


dedil

Recommended Posts

Как се детронира някой ако не е на трона наистина?

Apple решават да има iPod и iTunes и почва да има.

Apple решават да има истински използваем смартфон и има смартфони вече седем години.

След което таблет и ultrabook.

Когато Apple решат почва да има и часовник и истинско NFC плащане.

И т.н leaders and followers и не говорим за ядра и инчове.

Айде почвайте да хейтите.

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че в Русия дълги години няма официален внос, не съм сигурен и за сегашно време. Руски обаче има, от първия iPhone. Същото важеше за Китай, Индонезия и още куп държави. Български все още липсва. Факт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple решават да има истински използваем смартфон и има смартфони вече седем години.

Айде почвайте да хейтите.

Че съм хейтърски трол си е пълна истина, видно от банята в оня малоумен сайт за хвалби на дървени андройди, мобиле еди кво си, но искам само да ти уточня, че много преди Стив Джобс да представи своя айфон имаше смартфони с ВинМобайл и палмчета, а андроида беше още в задните помисли на някой от прохождащата търсачка .. Гугъл...

Това, че някой селяни от нокия 1100 минаха на дръвцето с андроид и му се заклеха във вечна вярност, не значи, че преди това не е имало нищо друго.... Айде сега... само ще напомня, че все още има актуални карти на Томтом за ВинФоне....

Редактирано от spgi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждали сме симбиани и wm отдавна и преди да сме предполагали за андроид и ios. Въобще не ги споменавай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

adept, вероятно объркването идва от това, че под "най-голям" разбираш брой мобилни абонати, но… в ICT бизнеса критериите за това за други. Не мисля да изпадам в подробности, но много по-важен критерий са приходите (има различни такива), както и различните "видове" печалба и т.н Дори да подходим чисто лаишки то е видно, че Мобилтел с по-малко абонати изкарва по-голям приход и респективно печалба. Прилагам част от фин. отчет на ТА за ½ 2013 г., който е публичен и там ясно се вижда коя компания е с най-големите числа - България, т.е. Мобилтел. Нека не те учудва това, че числата на Австрия са изключително високи, спрямо другите държави, в които има бизнес ТА, просто "майката" акумилира по различни начини финанси от всички. Това, което е редно да се отбележи, че позицията на Мтел я прави уникална, това имах предвид.

Разбира се няма начин да не се съглася, че всяка една група "окрупнява" поръчките си и не само към Apple.

:geek02:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста източно-европейски страни също имат превод на менюто на техния си език. И не само.. Страни като Хърватска, Чехия, Гърция, Унгария, Полша, Румъния, Словакия, Турция и Украйна имат както локализация, така и функцията "диктуване". Доста от тях имат и търсене на обекти в Maps.

Защо греещите лагващи Андроиди за по 200 лв. могат да имат меню на Български, гласово търсене на Български, диктуване на Български, a Apple вече 7 години не искат поне един превод на OS-a да направят? Това, че неофициално или полуофициално телефона им се продава в България и имало малко продажби защо да е от особено значение, след като 100% имат информация от логове колко iDevices в света са настроени с Region Format: Bulgaria? A и iPhone не е единственото устройство с iOS. А iPad, iPod? Не вярвам продажбите на всички iOS устройства да са толкова малки спрямо населението на страната.. Дори и да не обръщат внимание на страни с население по-малко от Х, именно информацията за това на колко устройства е зададена България за регион трябва да е от значение.

Към никой от тук присъстващите не се обръщам директно, а по-скоро към Епъл :smile: И да, писал съм им не веднъж и два пъти за тези неща. Имаше даже едно време дружно пращане на фийдбек от потребителите на форума.

И още нещо. Не съм умрял за БГ меню. Дори да имаше възможност, пак щях да си го ползвам на английски, но въпросът е принципен. Малко ли пари им наливаме, че да не направят поне това? Явно не са толкова като на комшите от Румъния...

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Което само би трябвало да ти говори какви изедници са МТел.

Както и да е, не си ме разбрал правилно като казах 3то място. Имах предвид гледната точка на Apple. Apple се вълнува от броя на абонатите, тоест колко са потенциалните клиенти, които биха си закупили iPhone, а не с колко ТА ги е одрала локално.

Между другото, любопитен е и факта, че в Австрия, ТА е оператора, който последен предлага iPhone, обикновенно около месец след конкуренцията :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че в Русия дълги години няма официален внос, не съм сигурен и за сегашно време. Руски обаче има, от първия iPhone. Същото важеше за Китай, Индонезия и още куп държави. Български все още липсва. Факт.

… но въпросът е принципен. Малко ли пари им наливаме, че да не направят поне това? Явно не са толкова като на комшите от Румъния...

Русия вече има, нямам спомен от кога и дали за сефте, но iPhone се предлага на официалния сайт Apple и за руския пазар, при това в местна валута - рубли. А нас… е, няма ни в статистиката, дори и превод на сайта им за новия дивайс няма, а не коства нищо. Затова и предполагам, че е политика. А ние чакаме БГ меню за 8-та...

:scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

предварително се извинявам за оффтопика, но тъй като имам лични отношения с ТА не мога да го подмина ...

dedil, току що се загледах в отчета, който си представил ... малко по-различен е от този, който аз имам (в смисъл този не е разбит подробно), но дори и в него е видно, че Мтел все пак е 3-ти :) Обърни по-специално внимание на частта - печалба преди данъците, както и на оперативната печалба, добави към това 4180 абоната срещу 4950 за Беларус и 5700 за Австрия, както и огромните амортизационни отчисления на база оперативна печалба на МТел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нов рекорд! Над 4млн продажби за първите 24часа! Два пъти повече от предишния рекорд!

Пожелавам весел уикенд на хейтърите и любителите на лага и пластмасата! :))

http://www.macrumors.com/2014/09/15/preorders-iphone-6/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

adept, нека продължим на лична по този въпрос :smile:

Не само, че е извън темата, а не вярвам и накой да се интересува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нов рекорд! Над 4млн продажби за първите 24часа! Два пъти повече от предишния рекорд!

Пожелавам весел уикенд на хейтърите и любителите на лага и пластмасата! :smile:)

http://www.macrumors...rders-iphone-6/

Мисля,че това трябва да сложи край на тази тема :)

Честит им рекорд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да няма. Нали големия екран е причината за сваляне на "краля"? Вие го казвате по-горе.

Ето още едно много интересно изказване:

http://m.hicomm.bg/view?id=37438

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

… не, че казаното от Severus има нещо общо с темата. :tooth:

Има поне 4млн общи неща :)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Severus, ако следвам твоята логика, продалият повече е по-… иновативен. :yikes:

Има една много неизвестна компания в АмерикатА, която е базирана много близко до централата на Apple - Tesla, има и една друга - МОсквич, която не съществува от много години. Мислиш ли, че факта, че първата няма да може да направи никога повече продажби от втората прави АЗЛК -то мноооого по-иновативната от двете?

Не смятам, че критерият за пазарна реализация, които цитираш във връзка с темата мястото му е тук.

:anime3:

Бравос на пичовете от Apple, разбира се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако Tesla и Москвич са на една цена дали нямаше да е различна сметка ти?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И... в крайна сметка всички ще си купят iPhone а който не може ще си купи Samsung и ще има да пуска обяви за Бартери с iPhone :D така че говорете си :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

johnnybravo, именно това исках да покажа с примера си, че числата, които са посочени горе нямат нищо общо с "иновации".

В интерес на истината, ако се замислим и съпоставим цените, както казваш, даже на Москвата ще излезе къде-къде по-висока от тази на другото возило… но пак казвам - нищо общо с темата. :tooth:

… Ето още едно много интересно изказване: …

Grievous, това, което прочетох ми допадна много, кратко, точно и… право в сърцето конкуренцията! Умеят ги тези неща, ейййй...

:heartbeat:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@dedil

Първо: Москвичът не е продаван в пазарна среда, тоест примерът е неподходящ. ;)

Второ: Определението за иновация е:"Иновацията е въвеждане в употреба на някакъв нов или значително подобрен продукт (стока или услуга) или производствен процес, на нов метод за маркетинг или на нов организационен метод в търговската практика, организацията на работните места или външните връзки, които създават пазарни предимства и при това повишават конкурентоспособността на фирмите"

Извод: Новата шестица е супер иновативна, затова потребителите го искат толкова много. И продуктът следва да се разглежда в неговата цялост. Дизайн, желязо, ОС + допълнителни услуги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Усещам как само след 2-3 месеца всички ще бъдат щастливи...една част ще са получили това за което са мечтали,а другите-че имат две ядра повече ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Детронираните копирали размер? http://www.cultofmac.com/295911/samsungs-latest-ad-cries-apple-copying/

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тук?

uba5a9et.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквайте още отчаяни хейтърски рекламки. Момченцата са толкова притиснати в ъгъла, че почнаха дисплеи по ръбовете на телефоните да слагат. Очаквам дисплей, скрит в 3.5мм жака на слушалките и 9 инчов ноте5 с 24 ядра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този дисплей по ръба и мен много ме кефи :) Доста малоумно ми се вижда, освен ако не е нещо иновативно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...