Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

ПИБ/Фибанк - интернет банкиране?


profusion

Recommended Posts

Нещо много я хвалят тая ПИБ, я кажете през мобилното приложение могат ли да се правят преводи? Банкирането в реално време ли прави лог на транзакциите/покупките или след 1-2 дена?

Като цяло алтернативна банка с карти без такса от всички бг банкомати и без такса за покупки бг/навън или в интернет с добро интернет банкиране.Кредитна карта ако може с мин. такса на година. Предложете ако имате опит.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • profusion

    9

  • londongunner

    7

  • dedil

    6

  • DreamcatcheR

    5

Като пазарувам от App Store, не ми отчита веднага покупките, а след няколко дена (2-3).

Sent from my iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На ПИБ приложението мисля,че е само информационно и не става за банкиране. Ползвам на Булбанк и ДСК , всичко е в реално време през приложенията.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Порови се по-сериозно тук във форума, има тема специално за това приложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приложението не е барано от както излезе. Бъгаво, крашва и както казаха по-горе е информативно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На ПИБ приложението мисля,че е само информационно и не става за банкиране. Ползвам на Булбанк и ДСК , всичко е в реално време през приложенията.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Това за ДСК звучи добре, а преводи правят ли се през мобилното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на Пиреос и онлайн приложението им е пълноценно. Всякакви транзакции и всичко се прави безпроблемно. И при тях отчитането на плащания в чужбина е с няколко дни забавяне, но това не е от банката, а просто от времето за получаване на информация от страната където е направена самата транзакция. С карта виза електрон всичко е в реално време и минава веднага ( прехвърляне на суми от сметка във същата банка става моментално от самото онлайн приложение. Можете да го направите дори и докато сте на касата да платите и разберете, че нямате достатъчно наличност в картата ), с Дебитна карта Маестро има забавяне на транзакциите, защото минават през системата на Борика, а тя обработва три пъти в деня платежните. За Визата има срещу 3.70 лева такса на месец, абсолютно безплатно теглене и плащане от всички пост терминали и банкомати в страната и чужбина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно всичко правя през мобилните приложения и на двете банки ( преводи,плащания на сметки )

На дск приложението ми отчита плащането с кредитната карта секунда след като съм платил по интернет или в някой магазин.

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Булбанк на секундата?, на мен почти всичко ми отчита на следващия ден а за уикендите забрави. Пример, вчера минах през Била - днес ми го отчете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно това, колко бързо отчита, мисля, че зависи все пак какво правиш. Някой от тези с "моменталните" отчитания да пробва да прехвърли средства между сметки в различни валути след работно време и да сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е вътрешно банков трансфер няма значение по кое време го правиш.

Под отчита веднага имам в предвид ,че веднага показва сумата похарчена и дали е пос или по интернет а на следващия ден или ден след това можеш да видиш детайлите по транзакцията.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си или само предполагаш?! Щото аз съм. И точно за вътрешнобанков трансфер става дума, но не е в ПИБ.

Редактирано от Jekylll
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз също използвам приложението на ПИБ. За операциите с карта и отчитането им моментално използвам справката Авторизации за карта. Там всичко си ми показва в реално време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от приложението на ПИБ. Както над мен се каза - отчита веднага транзакцията в Карти-Авторизации. За банкиране не става. Не съм пробвал i през мобилната версия и Safari, но би трябвало да може с токен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си или само предполагаш?! Щото аз съм. И точно за вътрешнобанков трансфер става дума, но не е в ПИБ.

Всяка неделя превеждам от една сметка в друга в Булбанк. Парите са в получателя на секундата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че задълбавам, ама ми стана интересно:

... между сметки в различни валути ...

Та какво превеждаш? Ако е лева в лева, или долари в долари - вярвам ти. Това и аз го мога ;) .Виж, ако е долари в лева или обратното, значи проблема е в моя телевизор / банка ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На "ДСК" през мобилното приложение само с "Токен".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А навсякъде ли се иска закупуване/работа със сертификати за превод през сайтовете, щото тия сертификати са ми ужасни, един път не ги подкарах за света и се отказах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че задълбавам, ама ми стана интересно:

Та какво превеждаш? Ако е лева в лева, или долари в долари - вярвам ти. Това и аз го мога ;) .Виж, ако е долари в лева или обратното, значи проблема е в моя телевизор / банка ;)

Лева в лева , валута не превеждам.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ползвам приложенията на Булбанк и ДСК. От приложението на Булбанк можеш да правиш преводи към други сметки, но не можеш да инициираш такова към бюджета. Ако имаш обаче, запазен шаблон направен от компютъра, можеш да превеждаш и към бюджета. Транзакциите през уикенда се записват с дата, първият работен ден след уикенда. Плащанията с карта се отчитат/виждат в приложенито на следващ работен ден.

От приложението на ДСК не можеш да правиш междубанкови преводи. Можеш единствено да прехвърлиш пари от своята сметка, към спестовното им разширение на сметката. Прехвърлените пари към спестовната сметка са блокирани и никой не може да ги ползва, нито картата, нито банката за автоматични плащания, ако има такива закачени към сметката. За да ги ползваш отново тези средства, с карта например, първо трябва да ги прехвърлиш по основната сметка. Става на секундата, дори и през уикендите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На ПИБ приложението мисля,че е само информационно и не става за банкиране.

Всъщност приложенията са две:

MyFibank - то наистина е по-скоро информационно.

Тук има възможност за периодични плащания - ток, вода, телефон, интернет ..... също и за плащане на общински данъци и такси

e-fibank - това е пълното банково приложение.Вътрешно банкови, междубанкови, в различни валути, бюджетни, масови и пр.преводи.

Резултатите се виждат веднага.

И двете работят както със сертификат така и с токен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не разбрах, не сраваше ли въпрос за приложенията от телефона?

Горното мнение е за десктоп версия.

Редактирано от baronbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно де :)

Ще видим, кой първи ще внедри Епъл пей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работят и през Safari на телефона/таблета - аз така ги ползвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно де :smile:

Ще видим, кой първи ще внедри Епъл пей.

Апъл пей в БГ :) Аз все още се чудя къде да си изпробвам безконтактните карти и никоя голяма верига магазини почти няма само една кирлива аптека до нас, ти Апъл пей :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...