Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Въпрос/помощ относно смяна на акаунти в един телефон


Mafiozo_inc

Въпрос

Здравейте,

Понеже камерата на задния панел не работи си оставих телефона в сервиз, а тел е гаранционен. От Ментел ми върхнаха нано сим-а понеже имам още един апарат на който да сложа картата. Апарата който ще ползвам временно е на друг човек, който има акаунт в iTunes и iCloud. Съответно искам да питам ако при новият апарат излезна от акаунта му и си въведа моя, неговите данни ще се изтрият ли и мога ли да ползвам моя apple account временно на този телефон, без да навредя на неговият. И втори въпрос дали след като си взема моя апарат и си влезна с моя акаунт ще си възстановя данните (снимки, телефони и др.), а аз си направих бекъп преди да го оставя за ремонт. Както и дали след това при връщането на временния телефон на човека на когото е, той ще си влезне без проблем с неговия акаунт и всичките му данни ще бъдат там, а моите от акаунта като телефонни номера най-вече няма да ги има. Не знам дали го обясних добре, но моля за помощ, защото не съм много вещ в тези прескачания между устройства и акаунти. И ако е възможно то да ме упътите какво да направя, че да не оплескам нещата. Благодаря предварително.

EDIT: Забравих да спомена, че и двата апарата са iPhone 5 16GB

П.С. Ако темата не е в правилния раздел моля, администратора да не я трие, а просто да я премести.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

13 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Според мен човекът, който ти дава апарата трябва да си изключи find my phone, да ресторне set as new, разбира се след като си е бекъпнал нещата и ти да си настроиш твоя акаунт, после при връщане на телефона, отново същата процедура от твоя страна. Ако не съм права, колегите да ме поправят, но по пътя на логиката трябва да е така.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако дивайса е "свободен" от друг акаунт, мисля, че е достатъчно. Просто въвеждаш своя и той си тегли всичко, което си бек ъп - нал. Би следвало да се "получи" iPhone с визия, настройки и инсталирани приложения идентичен с този, който си бек ъп -нал последно.

Ако греша нека някой от по-запознатите да каже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1. Човека с другия акаунт си прави бекъп в iCloud.

2. Трие неговия си профил от Settings>iCloud, може да даде и Erase All Content( ако няма джейл).

3. Влизаш с твоя акаунт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Клаудски бекъп се ресторва при активация само - Деси ви скри топката, пичове. Предишният ползвател да маха акаунта си и след ирейз си го активирай ти, с твоя акаунт. Като му го връщаш, същото и в същия ред, но с неговия акаунт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ирейз не е точно рестор, пък и спестява занимавки около настройването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А дали знае кой е предишния ползвател? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А дали знае кой е предишния ползвател? ;)

Сестра ми ;) Благодаря много момчета и момичета. След 2 часа ще направя операциите които казахте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Предложих рестор, за да се отърве от настоящите програми, настройки и прочие и да си настрои собствения профил, това за ирейз не го знаех, научих нещо полезно, благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

До колкото прочетох колегата иска да си използва своя акаунт, явно за това му е необходимо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може да си ползва акаунта с контакти, монтакти, документи, снимки, бележки, мележки и т.н. Единственото което трябва да направи е да синхронизира със своя iCloud, без бекъпи, мекъпи и т.н. Извинете ме за "къпите" "мъпите"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Споделям напълно!

Аз това и написах, защо трябва да е просто, като може да е… още по-сложно :tooth:

Положителното на темата и принципно на комуникацията тук е, че може всеки сам да вземе решение, на чие мнение да се довери и когато има различни предложения за това как да достигнеш до желания резултат да си избереш това, което е най-близко до теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...