Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Идентичен хардуер на imac


kracode

Recommended Posts

Здравейте,мои братовчеди често идват на гости в къщи и виждат с каква техника съм ,мойта работа не е свързана с компютри ,но съм любител на apple.Вече няколко пъти сядат на макбука и imac-a просто така за да поразцъкат малко и много им допада бързодействието на ОС и стила на продуктите на apple .Понеже съм много зле с компютрите и реших да се допитам до вас,на единия му предстои купуване на компютър ,но понеже не разполага с много пари ,а пък му харесва идеята -да разцъка малко на компютъра без да бави ,без да се чува шума от машината и иска да сглоби такава машина която да е идентична с някой imac .Възможно ли е това така да стане ,все едно си инсталирам оригинална 10.10.yosemite от флашка както на моя imac?

:soldier: Лек ден

Редактирано от kracode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си вземе mini. Едва ли ще успее да си сглоби машина с идентичен хардуер и да спести пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз му казах за този вариант и дори ги разгледахме в онлайн магазин най -евтиния е 1049 лв,но ще чакаме и други мнения да видим какви варианти има

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека е готов да се раздели с 1100-1200 лв за да си направи кефа,но идеята е че един imac струва 2300 лв и нагоре ,а като отделни компоненти хардуер да събере идентичен imac

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми няма да са съвсем идентични. Винаги ще има дребни грижи при ъпдейт и първоначално при подкарване на системата. Като цяло някое съвременно Gigabyte дъно с UEFI биос, Core i3/i5/i7( според зависи паричките) и една видеокарта R9 270X са добро начало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато iMac-a е Mini + много добър екран. Ако си сглоби сам машина, едва ли ще спести повече от 2-300 лева, а ще губи сума време при всеки ъпдейт. И вместо машина, която се събира в дамска чанта, ще има някакво чудовище, което без кола трудно ще го пренася и в общия случай е по-шумно и по-досадно за поддръжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато iMac-a е Mini + много добър екран.

Много си далече от истината. Разкостил съм безброй макове и единственото сходство е, че и в двата варианта се ползва low voltage хардуер.

Колегата mirror си продава iMac-a за 1100лв(освен ако не е утекъл вече).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсих тук във форума в отдел борса ,но не намерих такава обява.За тази цена сигурно ще е 2010-2011 и трябва да е с оценка 10 от 10

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2011-та и 10/10...беше. Продал го е. Аз имам 11" лаптоп, ама сигурно не го устройва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ,съжелявам,братовчед ми иска настолен.Явно това което иска да стане няма да го бъде ,ще се насочи или чисто нов mac mini или imac втора ръка до към 1000 лв.Ще потърсим в olx и оставям всичко в негови ръце да реши какво да прави тези 2-3 дена

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж ми подписа. Ако положите усилия тази или подобна конфигурация може да се ъпдейтва без вообще да разбереш, че е хак. Компонентите не са скъпи а и не са никак слаби. За шум няма какво да си говорим. Всичко съм го сложил в кутия на G5 и за шум не става и дума въпреки, че се въртят 8 перки вътре. Всичко е като на оригинален G5, 4 перки на 92 мм за процесора, една за видео картата, една за хардовете и 2 по 60 мм за захранването. Всички се регулират или от дъното или съвсем независимо от другите компоненти по температура.

Имам и оригинални макове, но хака си е хак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам вече какво иска ,попиля ми телефона два дена да ме разпитва за imac и mac mini ,но аз колко мога да му помогна ,толкова съм бос на тази тема ,но единствения човек който познава с такава машина съм АЗ.По едно време се чудеше дали да си вземе чисто нов за 2640 лв ,да даде 1000 лв и другите на лизинг ,какви ли не хрумвания му минава през главата ,голяма риба излезе:)яко се зариби и не го свърта.Много се притеснявал от продукти втора ръка и е скептично настроен към OLX.Колега много ти благодаря за мнението ,но проблема е да не вляза аз във някакъв филм .Примерно ,компютъра ще се зглоби ,но ако не успея да го инсталирам от флашка както го правя на оригиналния imac,ще стана it специалист без да искам.Ще му споделя за мнението и ще решава какво да прави ,но темата все още остава отворена за мнения докато не се е хвърлил в ябълковата градина:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лизинг не е лоша идея. Аз купих така моя и не съжалявам нито за една кинта - служи ми вече 4 години и не мисля скоро да го сменям.

П.П. За 2653лв има четириядрен 21,5", което е отлична оферта. Само да не клъвне на модела за 2200, куцо магаре е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...