Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Инсталиране на windows


vassil_gamzoff

Въпрос

Здравейте!

Извинявайте ако има такава тема. Имам въпрос относно това как се инсталира уиндоус на мак бук про?

Питам защото за момента ми е необходимо. Ще се радвам на отзовали те се .

П.С. Пробвах но ми даде някакви грешки.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Здравей,аз немога да ти помогна,но по-добре дай инфо за МБП,какво си опитал и какви грешки си получил,та като се включат знаещите,да си спестиш много въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малко обърка раздела, да? Има бууткамп и вградени инструкции как става. Четеш и повтаряш до победа. Виж в сайта на Епъл, коя боза е съвместима с твоята версия МакОС. Ако искаш ХР да качиш - става САМО до сноу лео и само 32бит боза.

Пробвах но ми даде някакви грешки.

Така не става! "Някакви"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами не ми дава да създам дал който искам да си отделя.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако имаш пуснат file vault, тогава "не дава". Иначе пускаш bootcamp и си го правиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Какво е "file vault" ? И за какво служи? Забравих да кажа, че не му работи диска/ДВД- то и искам тази манипулация да я направя от USB. Ще стане ли? Като се прибера и ще пробвам и ще кажа какъв е резултата.

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След като имаш DVD, ще стане, но доста трудно. Ако имаш достатъчно рам и windows-ът не ти трябва да играеш игри, бих ти препоръчал да му сложиш виртуалка. Parallels е доста добра опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

"След като имаш DVD, ще стане, но доста трудно" - не е ли обратното като нямам ДВД - работещо(ДВД устройството не работи изплюва дисковете) да стане по-трудно? Малко се обърках.

През USB как може да стане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тъй като моделът ти идва с DVD drive, bootcamp assistant ще иска да ти изпече диск, а не да сложи нещата на флашка (поне така беше при мен на времето). Има доста материали по темата в интернет - например http://www.andrewsavory.com/blog/2011/2156 . Не съм го пробвал така, че не знам дали този конкретен guide работи, но съм го правил, така че със сигурност има начин.

Edit: оправих линка.

Редактирано от killer4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Четеш в сайта на майкрософт как се прави буутваща флашка. И без това софтуерът се сваля оттам. Правиш я, следваш стъпките в бууткамп(трябва ти 4гб флашка за съпорт софтуера, който бууткамп ще изтегли) и когато стигнеш до разделянето на дялове, слагаш буутващото с уин юсб. След приключване на инсталацията, от оная малката флашка ще инсталираш драйвърите за компа. Прочети внимателно ръководството на бууткамп, за да не пропуснеш някой малък, но важен детайл. Днес набих седмица на моя лаптоп - стана за половин час.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Благодаря обаче имах неблагоразумието да премахна BOOT CAMP ASSISTANT. Как да го инсталирам отново? Има ли възможност да се даде неща като System Restore? Да се върне системата но с буут камп?

Мойта флашка е 8 ГБ-това проблем ли е? На мен не ми излиза първото от 3 те отметки на буут камп.

Благодаря на отзовалите се.

П.С Ще може ли линк към това което ти си направил.

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Трябват ти две флашки: едната буутваща с уиндоус 8гб и една 4 за съпорт софтуера. Бууткампа най-лесно ще възстановиш, като стартираш от рикавъри и преинсталираш системата(БЕЗ форматиране!!!). Не се трие нищо, само възстановява. Линкове няма, всичко имаш под ръка в сайта на Епъл или вградено в компа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

А рикавъри мога от къде се стартира? Извинявай, че задавам идиотски въпроси, но като съм бос.

П.С по- горе си написал, че в сайта на майкрософт има инструкции за създаване на усб боот- но не намерих това.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • 0
Публикувано (редактирано)

Как да включа опцията install windows? Понеже от буут камп имам само да изтегля драйвърите и да изтегля последната версия на windows 7?

4c77113c53900a0f710e6e0e7ab7d13e.jpg

Това ми излиза. Изгледах поне 100 видеа и на всичките имаше 3 за отмятане.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Две са. Сложи малка празна флашка, поне 4гб и фат32 формат, сложи и горната отметка и изчакай да се изтегли софтуерът(това са драйвърите ти), после слагаш инсталационния диск или флашка и цъкаш "продължи". Ще ти даде да си определиш размера на дяла(съветвам те поне 30гб) и после всичко е аутоматиш.

Излъгах. Не е :smile: Като се ресне под уиндоуския инсталатор, цъкни кастъм инстал и като ти се отвори списъкът с дяловете - посочи дяла на име "бууткамп" и цъкни "формат", уиндоусът да си го нагласи(става за секунда - две). После вече знаеш.

П.П. Долната отметка НЕ ти изтегля уиндоус! Само отмяташ, че това ще инсталираш, но носителя осигуряваш ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Да ама не. Правя буут флаш по втория начин, който си написал. Изтеглям файловете на празна форматирана фрашка под фат32. Изтегля файловете. После слагам буут флашка и пак същото. Отгоре нямам отметка че искам да инсталирам уиндоус.

П.С Аз съм е**** ти каръка.

Как стоят нещата ако сложа външно СД?

А не трябва ли да се рестартира и от там да се подкара?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Ха така и таз добра. Правя всичко както Alxx е написал ама греда. Лошо

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не искам да се намесвам в дискусията ви, но не мога да отбележа, че ако някой очаква помощ, следва да положи маалко повече усилия за да я получи. Не е правилно някой да ти обяснява подробно кое как да направиш, а ти да му кажеш "не работи" или "греда". Доколкото ми е известно малко са врачките във форума, а трудно някой без суперсили ще се сети какво точно не работи.

TL;DR: дай малко повече детайли какво точно не работи, какви грешки ти изкарва? Аз лично виждам отметка за инсталиране на Windows на снимката, която си пратил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Да обаче после дава грешка , че иска да му се сложи диск и не ми дава да си избера устройството и по нататък не ме допуска колко да ми е размера на уин 7.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи "буутващата" ти флашка изобщо не е такава. Оправяй двд-то, май ще е по-лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Как? С външно USB ДВД ще стане ли? Или нещата ще са същите като с флашката?

Буутващата флашка я правя от описания от теб начин. Слагам я пускам програмата избирам файла - то си се джътка и накрая казва че е готова. Нали това са стъпките.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Я, един важен въпрос: виждам, че си под Маверикс или Йоземити? Уиндоусът ти да не е 32бит?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Йоземити 10 .10. и съм изтеглил 64 битов уиндоус.

Сега се сетих бърка ли се, че уиндоуса на който правя буут флаш и 32 бита?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vassil_gamzoff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не можеш да ползваш 32 бит уиндоус за инсталатор. Точно каквото си изтеглил ти трябва. Нямам идея уиндоуса с който правиш инсталатора дали може да е 32бит, но вероятно не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...