Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Хакери откраднаха данни на 225 хиляди iOS потребители


rooibos

Recommended Posts

От няколко дена се шуми около това:

http://technews.bg/article-84255.html

Някой има ли засегнат от форума?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да проверите дали сте засегнат:

1. Инсталирайте openssh server от Cydia

2. Свържете се чрез SSH

3. Навигирайте до /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries/, и проверете за тези стрингове в тази директория:

● wushidou

● gotoip4

● bamu

● getHanzi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също и с iFile или Filza директно от телефона

Редактирано от gogi6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Palo Alto, бяха пуснали и адрес, на който може да се провери директно серийния номер, нo нещо не го намирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не би Jailbreak слагало, не би чудо видяло! :) Все по-съмнителни стават тия Jaibreak-ове напоследък. Не знам какво толкова инталират хората, които го ползват. С AppZapp и малко търпение, може да си вземете всичко на по 1-2 EURO, или направо за без пари. Ама бай ганя пари за интелектуален труд не дава...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз като имам джейлбрек и нямам нито едно кракнато приложение и от Cydia, прави ли ме Бай Ганьо? Сигурен съм, че има и други.

И това без AppZapp от по 2-3 лева, което дори за първи път чувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То щото без джейл ,не бяха хакнали някакви iCloud акаунти преди месец-два!Хора които си нямат пинятие,продължават да свързват джейлбрейка с кракнати приложения:(Но това сме го дъвкали хиляди пъти!AppZapp ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не би Jailbreak слагало, не би чудо видяло! :) Все по-съмнителни стават тия Jaibreak-ове напоследък. Не знам какво толкова инталират хората, които го ползват. С AppZapp и малко търпение, може да си вземете всичко на по 1-2 EURO, или направо за без пари. Ама бай ганя пари за интелектуален труд не дава...

И от сидия са ми платени. Я ми кажи от AppZapp, как да си сложа запис на разговори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AppZapp е приложение, което следи постоянно AppStore за промоции (временно намалени и безплатни приложения). Странно ми е че в случая никой не е чувал за него, апък уж аз съм неосведомения. :)

Leak-а в iCloud няма нищо общо с това дали имаш root access в телефона, или не. Атаката беше на ниво сървър.

Grievous, действително масата потребители на Apple устройства, си правят Jail за да инсталират безплатно. Далеч съм от мисълта, че промяната на интерфейса и поведението на телефона, както и добавянето на нови функции (като запис на разговори и File Explorer например) са основното заради което масата прави Jail.

Нека хората на които им е мания да "разцъкват" да ме извинят. Вас не съм искал да ви слагам под Ганьо знаменател :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам за нещо, направено от човек, което да не може да бъде "хакнато" пак от човек, те пробиват защитите на Пентагона... Просто всичко е софтуер, така както джейла използва пробив, така и хакерите намират дупчици в сигурността. Не вярвам някой да съхранява чак толкова чувствителна информацияя, за да се притесняваме толкова. Виж тази последната атака е гадничка, защото заключват телефоните и искат откуп, това вече е неприятно, но пък от друга страна, както при всяка ОС, трябва да се внимава какво се инсталира и от къде - ако се ползват проверени източници, рискът ще е по-малък. Аз лично за себе си, все още не съм намерила достатъчно силен довод, за да джейлна, просто това, което имам ми е достатъчно, но след като хората имат нужда от туиковете, ще си ги слагат и не вярвам такива атаки да ги спрат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AppZapp е приложение, което следи постоянно AppStore за промоции (временно намалени и безплатни приложения). Странно ми е че в случая никой не е чувал за него, апък уж аз съм неосведомения. :smile:

Ами да, защото си има Appshopper от много време, с много по-голяма база от AppZapp. Явно водата, която си открил не е достатъчно топла. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай не казвам че съм открил нещо. AppZapp ползвам от времето когато iPhone 4S беше най-актуалната машина на пазара, дали го има от преди това не мога да кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това те прави "по-малко" бай Ганя ;) На пoлoвина само ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...