Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Помощ за auto shut down на Mac Mini


OXYGEN

Recommended Posts

Здравейте,

Имам едно Мини, което ползвам без монитор за Плекс сървър, Time Machine backups и т.н. Реших тези дни да го настроя да се изключва всяка вечер в определено време и да стартира сутрин. Просто няма смисъл да работи денонощно и само да ми шуми вентилатора му.

Настроих си го и го изгасих. На следващия ден си беше тръгнало както тряба и забравих за него. Обаче снощи забелязах, че е подминало часа за изгасване, а работи. Логнах през Screen Share да видя какво става - беше натрупало няколко popup-а да потвърдя за гасенето, защото има логнати remote users или нещо подобно. Явно и предните вечери е опитвало, но понеже имам няколко макбука вързани към него за Time Machine backups и първо иска потвърждение (Въпреки, че те по това време бяха в sleep). Това реално пречи на Mini-то да се изгасва само.

Та въпроса ми е - има ли как да елиминирам това потвърждение? Или пък някак да го автоматизирам? Automator.app може ли да свърши тази работа?

Ще съм благодарен на съвети как мога да го направя да се гаси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...