Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с намокрен Iphone 2G


stoian_off

Въпрос

Първо здравейте на всички.Благодаря за това, че има такова място, където всеки може да сподели всичко свързано с Iphone. :clap 2:

И така нека да споделя моята тревога относно Iphone 2G 8GB.

Ето какво се случи накратко.

Преди няколко месеца, може би 4,5 , телефонът бе номкрен от дъжд.Още тогава отказа да работи.

При натискане на бутоните не реагираше.Също и при зареждане в мрежата нямаше признак, че има живот в него.След отварянето му, и изсушаването, също нямаше признак че работи.

Но днес съвсем случайно го намерих и реших да го включа към мрежата.(все пак надеждата умира последна :)) и ето какво последва.Още в началото при включването на кабела, на дисплея изписа "искра" т.е. че зарежда.След няколко минути се показа ябалката, а след още няколко - батерииката.Показа се началното меню с часовника и слайда за отключване.По чудо всичко се беше на място!Музиката си беше там- дори пуснах няколко песни -свиреха.Клиповете, снимките също си бяха на мястото.НО интересното беше, че дисплея не светеше, т.е. нямаше подсветка и беше тъмен, но въпреки това се виждаше.Реших че ако го изключа, и го включа, може да се оправи.И така, след рестарта, отново не искаше да се включи и пак "умря".Дори компютъра не го намира.Какво да правя?Дайте някой идеи.:hmmm::):no::no:

Редактирано от stoian_off
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

12 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Корозията си е казала думата, лека му пръст. Трябвало е още тогава, веднага да го изключиш и занесеш на почистване, сега вече е късно. Прати го в сервиза да му хвърли Aveliky едно око, но не искам да ти давам напразни надежди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сервиз тук ли е носен?

Ако не, бягай smile.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Виждам!

Ако има спасение, то е там!

Куриерче и си готов :)

пп.: Firmware 3.0.1

OS OS 3.1.3 ?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами оправи ги де.

OS-а е за компа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди близо месец "удавех" своя iPhon 3g в един язовир..... :0 (оказва се , че не само не може да плува, а и водата не му понася ). Веднага се опитах да го изгася , но не успях

За щастие бях чел темата "Проблем с намокрен Iphone 2G" на stoian_off и знаех за последствията, ако корозията започне да действа, за това трябваше бързо да реша къде да го занеса.

Реших да се вслушам в съвета на pe6o666 и да го занеса в сервиза на Александър Йорданов - Aveliky.

В началото не бях много очарован, защото приемчика нито ми каза за колко време ще стане, нито колко ще ми струва. Нетърпеливо започнах да звъня през ден и да питам какво е станало и има ли някаква яснота по моя въпрос. Дори писах ЛС на Aveliky.

Човека ми се обади лично и ми обясни , че едва 20-30% от удавените телефони могат да се поправят.

Не ми остана друго освен да стискам палци.

И вчера дойде заветния миг, обадиха ми се да си взема телефона.

Телефона ми беше не само рабоотещ, а напълно възтановен....... имам предвид, че всичко си беше както преди. Не беше загубена грам информация, контакт или приложение.

Пиша тази тема в знак на благодарност за чудесната работа, и като съвет към хората, които имат проблеми с телефона си.

Не се колебайте и минута, а по най-бързия начин го занесете или изпратете в сервиза на Aveliky

Сервиз

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Iphone 2g 8GB, Model MA712LL; Version 3.0 (7A341) купен от САЩ и отключен в България

Телефонът ми падна във вода. Изключих го, отворих го и го подсуших; оставих го отворен без да го включвам 2 дена за да съм сигурен, че е изсъхнал напълно, 3 дена стоя в ориз. След стартиране излязоха следните проблеми:

Не може да разпознае картата ми на глобул;WI-FI Address N/A; Bluethooth 00:00:00:00:00; Modem firmware - не ми дава нищо;загубиха ми се музиката и клиповете, като приложенията ми останаха; появи ми се надпис "Restore Needed" и под него "Iphone cannot make or receive calls. Restore from iTunes". Мога да разглеждам снимките и телефонните номера.

Пробвах да направя рестор до 3.1.2, през iTunes shift + restore, но накрая ми изписва грешка 1011 и на телефона ми остана кабелчето към iTunes(предполагам recovery mode режим). Пробвах рестор по същия начин още три пъти, крайният резултат е същият.Компютърът ми е с windows visта. Сега на къде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Защо 3.1.2, сложи направо 3.1.3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1011 - бейзбанда е починал. Ако в сервиза не го закърпят - прости се с него, телефон няма да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...