Към съдържанието

- - - - -

Конвертор за филми със субтитри?

• Please log in to reply
91 отговора в тази тема

#1 Marty

Marty

BAN

• Ban
  • 37 мнения
  • Град:Walnut Creek, California
Неутрална

Публикувано 03 май 2009 - 23:15        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Може ли някой да каже няколко добри конвертора, който да лепят субтитри за филма? Примерно аз ползвах Allok Convertor, но започна да ми прави някакви проблеми на тъпата виста, моля не трийте темата сигорен сам, че много хора ако знаят как да правят такива клипове с вградени субс, ще качват и те филми, така че моля кажете няколко програми, а ако дадете и линк направо още по добре?

#2 naidenoff

naidenoff

Jedi Knight

• Team
  • 1023 мнения
  • Град:София
  • Устройство:iPhone 5s
  • iOS:7.1.2
  • СИМ:ФО
Отлична

Публикувано 03 май 2009 - 23:18        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

naidenoff написа:

Използвания кодек е H.264 (MPEG-4 AVC)
Използван декодер:MediaCoder iPhone Edition
Субтитри: вградени
Резолюция:480x320 iPhone/iPod Touch
Видео Битрейт: High(768Kbps)
k/c: 30fps
Аудио Битрейт: (160 Kbps)

MediaCoder iPhone Edition
Videora iPhone Converter
XviD4PSP

Media Coder iPhone Edition според мен е най-добрия конвертор, интегрира сама субтитрите като преди първото конвертиране е хубаво да се настроят а именно плъзгача за големината им да е една идея преди средата (може да дадете цяла папка примерно сериал да я конвертне ,ако имената на субовете съвпадат с видео файла,ще си ги избира сама), шрифт Arial Bold (True type) има го във всеки Windows и език на субовете RUS;След това запазете настроиките,като натиснете Файл горе в ляво и Запазете настоящите настроики.Intel Core 2 Duo се справя за толкова време колкото е и филма (х264 кодека е доста тежък) ,т.е ако сте с по бърз процесор ще става за по малко време. Като битреит на видеото слагам 768 кб ,а аудиото 160 кб,крайния продукт е с около 30-50% по малък от оригинала

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Програмата е Free :Wink:
Свали

Официален Сайт

#3 mupo

mupo

BGiPhone Team

• Team
  • 3106 мнения
  • Град:Сливен/Пловдив
  • iPad:iPad mini Retina
  • iPad фърмуер:7.1.2
Безупречна

Публикувано 04 май 2009 - 09:15        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Marty написа:

моля не трийте темата сигорен сам, че много хора ако знаят как да правят такива клипове с вградени субс, ще качват и те филми, така че моля кажете няколко програми, а ако дадете и линк направо още по добре?
Пиши грамотно! Да не говорим, че за теб точката като препинателен знак несъществува.

Има ръководство как да се правят филми със субтитри и е посочена програмата, но кой да чете.
http://bgiphone.com/...-mp4-converter/

#4 iso

iso

Гост

• User
  • 13 мнения
  • Град:Варна
  • Устройство:iPhone 4S
  • iOS:6.1
Неутрална

Публикувано 06 май 2009 - 23:27        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

А за Mac OS X Leopard какво ще препоръчате? Пробвах няколко, но нямат опция за лоудване на субтитри и реших да питам все пак.  :biggrin:

#5 VladTheImpaler

VladTheImpaler

BGiPhone Team

• Team
  • 432 мнения
  • Устройство:iPhone 5
  • iOS:7.1
  • СИМ:M-Tel
Отлична

Публикувано 07 май 2009 - 00:15        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Submerge според мен е най-добре. Виж в тази тема - Полезни програми за Mac OS.

#6 iso

iso

Гост

• User
  • 13 мнения
  • iOS:6.1
Неутрална

Публикувано 07 май 2009 - 09:07        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Благодаря! :biggrin:

P.S. Пропуснал съм последните няколко поста в темата за софтуера...

#7 Angelo

Angelo

Гост

• User
  • 8 мнения
  • Град:Троян
  • Устройство:iPhone 4
  • iOS:4.3.1
Неутрална

Публикувано 13 май 2009 - 18:28        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Eй тая програямка iSubtitle e много е яка за субтитри не съм попадал на по добра за момента, особенно за iPhone :lol: за съжаление е само за Mac Os X и то само за Leopard ;)

За да се покажат субтитрите трябва да ги изберете от менюто!!!!!!!

Публикувано изображение  Публикувано изображение

#8 Grievous

Grievous

Moderator

• Team
  • 8045 мнения
  • Град:Стара Загора
☆ TheBest ☆

Публикувано 17 май 2009 - 15:10        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Mp4ForHD  доста добра програма за конвертиране на филми. Работи с лекота, а качеството е задоволително. Предназначена предимно за HTC, iPhone Omnia и др. Нужни са само няколко настройки и филма е в телефона за 45-50 мин.

Ето и програмката:
Свали

#9 paccin

paccin

Гост

• User
  • 1 мнения
  • Град:london
Неутрална

Публикувано 15 юни 2009 - 21:32        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

mupo написа:

Marty написа:

моля не трийте темата сигорен сам, че много хора ако знаят как да правят такива клипове с вградени субс, ще качват и те филми, така че моля кажете няколко програми, а ако дадете и линк направо още по добре?
Пиши грамотно! Да не говорим, че за теб точката като препинателен знак несъществува.

Има ръководство как да се правят филми със субтитри и е посочена програмата, но кой да чете.
http://bgiphone.com/...c.php?f=7&t=114

Не съществува,а не : несъществува!!! Лесно е да се упрекват другите,когато сам нямаш грамотни способности!!!

#10 mupo

mupo

BGiPhone Team

• Team
  • 3106 мнения
Безупречна

Публикувано 15 юни 2009 - 21:49        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Браво paccin :clap:
Страхотно първо мнение. Изнамери тема от преди месец, за да ми направиш забележка, но поне слагай интервал след запетайка.  :)

#11 Ganja_Breed

Ganja_Breed

Гост

• User
  • 42 мнения
  • Град:Шумен
  • Устройство:iPhone 2G
  • iOS:3.1.3
  • СИМ:ФЗ
Неутрална

Публикувано 04 юли 2009 - 13:20        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Grievous може ли да те помоля да ми кажеш как да конвертирам в свит вид понеже когато е в разтегнат не ми се вижда цялото съдържание от клипа

#12 Grievous

Grievous

Moderator

• Team
  • 8045 мнения
☆ TheBest ☆

Публикувано 04 юли 2009 - 15:50        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Има един бутон в настройки max.resolution, мисля там беше. Вземи например един малък по размер видео клип и тествай. Само не забравяй да споделиш резултата.

#13 Ganja_Breed

Ganja_Breed

Гост

• User
  • 42 мнения
  • Град:Шумен
  • Устройство:iPhone 2G
  • iOS:3.1.3
Неутрална

Публикувано 04 юли 2009 - 17:17        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

ами да ама то е на 16:9 на winavi конвертора когато е 16:9 си е нормално а при тая програма не е така
можеш ли да провериш точно как става, че нещо неможах да го натаманя

#14 natedog

natedog

Гост

• User
  • 3 мнения
  • Град:gabrovo
Неутрална

Публикувано 21 юли 2009 - 00:53        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Моя iPhone 3G не подкарва филми за PSP ... когато дам на тези филми които съм свалил и им дам sync и ми казва, че телефона ми неможе да ги подкара  :confused:  :confused:  :confused: някой да си има на идея защо ...
(mp4 са 480х320)

#15 Grievous

Grievous

Moderator

• Team
  • 8045 мнения
☆ TheBest ☆

Публикувано 03 август 2009 - 18:59        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Това го сложих за проба и само по себе си ми проговори, рестартирай ме. Заби ми тотално PC-то, мишката ми се скри в нечия дупка, беше делнато на момента.

#16 Huntly

Huntly

Потребител

• User
  • 200 мнения
  • Град:СОФИЯ
  • iOS:5.1.1
Неутрална

Публикувано 12 август 2009 - 15:00        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Някой знае ли възможно най-леката програма, че компа ми е: мега,хипер,ултра зле. 1.61GHz, 512 Ram... С WinAvi права един филм за около 4 часа и 48 минс.. Даже по някой път и компа земе та се ресна точно на края.. :idea:
Или сега се сещам, ако има няква програма например маркирам 5 филма и един по един да почват се конвертират... Така ще мога да ги оставям за едн ден примерно и да са готови. Някой ако може да ми помогне. :idea:

#17 Grievous

Grievous

Moderator

• Team
  • 8045 мнения
☆ TheBest ☆

Публикувано 12 август 2009 - 17:30        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Ако отидеш на първа страница и погледнеш 8 пост, тоест моя, ще разбереш че не те пращам за зелен хайвер. Програмата е много лека Публикувано изображение .

#18 divxrullz

divxrullz

Гост

• User
  • 4 мнения
  • Град:sofia
Неутрална

Публикувано 26 август 2009 - 13:05        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Здравейте. Понеже обичам да експерементирам, реших да опитам какви ли не варианти за за конвертиране с вграждане на субтитри в филмчето.
- MediaCoder iPod Edition - много добра възможност за до-настройване на изхода, хареса ми. Като "недостатък" мога само да кажа. че конвертира сравнително бавно. (Бързам да уточня че "бавно" е доста относително, кавзвам го в сравнение с другите програми които опитах)
- WinAVI MP4 Converter - лесна за използване, малки възможности за настройки на изхода. Има подробно ръководство тук в форума за работа с нея. Не е споменато обаче, че ако имате инсталиран пакет от кодеци, то програмата ще си хване по подразбиране (може би последният инсталиран) и тогава ефекта с вграждането на субтитрите няма да го има чрез ffdshow. Мога да е препоръчам за начинаещи, но да са си инсталирали само ffdshow за да не търсят къде и как да зададат кодека по подразбиране. Друго което забелязах - не се справи с AC3 audio - на iPhona ми се чусваше само пукане. Предполагам ще е още по зле ако аудиото е DTS.
- Xilisoft Video Converter Ultimate - лесна за ползване, избор и настройка. Като недостатък мога да спомена нещо свързано с субтитрите - играчка е да ги кирилизирате.  Най-лесно е през Notepad да ги обърнете в ANSI, UTF8 или Unicode за да видите на PreView-то дали са кирилизирани.
- Mp4ForHD v2.8 - днес прочетох тук за нея, мога да кажа че съм възхитен - много опций за донастройка на изхода, настройка за енкодинга на субтитрите, избор на формат на филмчето (свързано е с това колко да отреже отстрани при много широколентовите), сравнително бърза работа. Само едно предупреждение - "глътна" ми около 1GB темп място.

Ами това е от мен, исках просто да споделя мнение :biggrin: Успех на всички които ще се занимават с конвертиране :)

#19 bobygbg

bobygbg

Гост

• User
  • 33 мнения
  • Устройство:iPhone 3GS
  • iOS:5.0
  • СИМ:Глобул
Неутрална

Публикувано 12 октомври 2009 - 23:10        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Ползвам тази програма за филми и видеоклипове Xilisoft Video Converter Ultimate и стават страхотно само размера е големичък. Клипче 4-5 мин. става към 50мб. Качеството е на високои и звукът.  :mrgreen:

#20 Deniz4o

Deniz4o

Гост

• User
  • 3 мнения
  • Град:Silistra
Неутрална

Публикувано 17 октомври 2009 - 15:31        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

naidenoff написа:

naidenoff написа:

Videora iPhone Converter
XviD4PSP

Media Coder iPhone Edition според мен е най-добрия конвертор, интегрира сама субтитрите като преди първото конвертиране е хубаво да се настроят а именно плъзгача за големината им да е една идея преди средата (може да дадете цяла папка примерно сериал да я конвертне ,ако имената на субовете съвпадат с видео файла,ще си ги избира сама), шрифт Arial Bold (True type) има го във всеки Windows и език на субовете RUS;След това запазете настроиките,като натиснете Файл горе в ляво и Запазете настоящите настроики.Intel Core 2 Duo се справя за толкова време колкото е и филма (х264 кодека е доста тежък) ,т.е ако сте с по бърз процесор ще става за по малко време. Като битреит на видеото слагам 768 кб ,а аудиото 160 кб,крайния продукт е с около 30-50% по малък от оригинала

Програмата е Free :biggrin:
[download:ntlep6yh]http://4storing.com/...49527c9e10.html[/download:ntlep6yh]

Официален Сайт

програмката е хубава но не знам защо субтитрите ни излизан
направих на руски и пак не се появявят

#21 mupo

mupo

BGiPhone Team

• Team
  • 3106 мнения
Безупречна

Публикувано 17 октомври 2009 - 15:36        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Вероятно защото името на видео файла и файла със субтитрите НИ са еднакви, но нека използващите приложението се изкажат.

#22 John Digweed

John Digweed

User

• User
  • 3982 мнения
  • Устройство:iPhone 5c
  • iOS:7.0.4
Безупречна

Публикувано 17 октомври 2009 - 16:05        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Видео файла и файла със субтитрите трябва да са еднакви, като на субтитрите файла накрая да е  .str
И да е (cyrillic) а не руски.
Може би от това е проблема

#23 Deniz4o

Deniz4o

Гост

• User
  • 3 мнения
  • Град:Silistra
Неутрална

Публикувано 17 октомври 2009 - 16:36        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

готово оправих го thx

#24 DreamcatcheR

DreamcatcheR

☆ The Best ☆

• User
  • 1863 мнения
  • Устройство:друго
  • iPad:iPad Air
Безупречна

Публикувано 17 октомври 2009 - 21:59        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Има и една друга добра програмка, безплатна с много и най-различни възможности за конвертиране (сред които и разбира се за iphone/itouch :bravo: )
Казва се FormatFactory: http://www.formatoz.com/ Препоръчвам я на всеки.

Иначе има по-нова версия на MP4forHD: http://www.megaupload.com/?d=RKYOXYRC ; http://www.easy-shar... ... _Setup.exe
А може да следите и направо темата откъдето тръгва програмата: http://forum.xda-dev... ... t=mp4forhd Първоначално софтуера беше направен изцяло, за да се справи с проблемите на видео възпроизвеждане при HTC HD, в по-новите версии се появи възможност за конвертиране за други устройства.

#25 ViKsSs

ViKsSs

Гост

• User
  • 33 мнения
Неутрална

Публикувано 04 декември 2009 - 16:25        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Deniz4o написа:

naidenoff написа:

naidenoff написа:

Videora iPhone Converter
XviD4PSP

Програмата е Free :bravo:
[download:1xoww3se]http://4storing.com/...49527c9e10.html[/download:1xoww3se]

Официален Сайт

програмката е хубава но не знам защо субтитрите ни излизан
направих на руски и пак не се появявят

Имам съшият проблем, можеш ли да ми обясниш как го оправи ?

#26 John Digweed

John Digweed

User

• User
  • 3982 мнения
  • Устройство:iPhone 5c
Безупречна

Публикувано 04 декември 2009 - 16:34        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Цитат

Видео файла и файла със субтитрите трябва да са еднакви, като на субтитрите файла накрая да е .str
Може би от това е проблема

#27 ViKsSs

ViKsSs

Гост

• User
  • 33 мнения
Неутрална

Публикувано 04 декември 2009 - 16:40        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Нямам опция (cyrillic)...

#28 naidenoff

naidenoff

Jedi Knight

• Team
  • 1023 мнения
Отлична

Публикувано 04 декември 2009 - 17:28        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Настройките трябва да са така:

Публикувано изображение

Субтитрите да са в папката (да са с еднакво име) с филма и с формат .srt

#29 kilki

kilki

Гост

• User
  • 4 мнения
  • iOS:4.0.1
Неутрална

Публикувано 25 декември 2009 - 22:01        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

А случайно да има converter, който директно конвертира от самия Iphone/Ipod touch?

#30 Grievous

Grievous

Moderator

• Team
  • 8045 мнения
☆ TheBest ☆

Публикувано 25 декември 2009 - 23:31        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Има, ама няма кодеци за iPhone.

#31 Alxx®

Alxx®

シニアマスター

• Team
  • 13928 мнения
  • Устройство:iPhone 5
  • OS:Mac OSX ML & SL + Mint 16/Petra KDE + WinXP ProSP3 developer's edition
☆ TheBest ☆

Публикувано 25 декември 2009 - 23:38        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

офтопик: Коле, представяш ли си колко време (и каква батерия) ти трябва при процесор 420 или 600Mhz? :Wink:

#32 mitkoiphone

mitkoiphone

Потребител

• User
  • 849 мнения
  • Град:Русе / Варна
  • iPad:iPad WiFi 3G
  • iPad фърмуер:5.1.1
Добра

Публикувано 10 януари 2010 - 20:49        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Някой може ли да ми каже, защо след като започна да конвертирам някой филм, компа ми ресетва.
До сега не е ставало така. Лаптоп ползвам ... не знам какво др да кажа.

П.П. Уин 7 + MediaCoder iPhone Edition

#33 naidenoff

naidenoff

Jedi Knight

• Team
  • 1023 мнения
Отлична

Публикувано 11 януари 2010 - 00:10        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Не знам какво да те посъветвам  :lol:  По-принцип MediaCoder iPhone Edition си е лакома на "ресурси" но никога не съм имал проблеми с нея ( Като изключим че "стопих" един процесор и едно дъно, но тогава имах проблем с охлаждането и почти 24 часово конвертиране). Използвам я от години, в комбинация с друг "гладник" на 'ресурси" Windows Vista Ultimate SP2 и нямам никакви проблеми. Но при мен, параметрите на "машинката" са повече от сериозни (настолно PC) . Явно имаш някъде проблеми, или при натоварване на процесора, ти изключва Биоса и се ресетва компа. Мисля че тук трябва да се произнесе професионалистът в тази област, а имено-Anthony

#34 Anthony

Anthony

BGiPhone Team

• Team
  • 1892 мнения
  • Устройство:друго
☆ TheBest ☆

Публикувано 11 януари 2010 - 10:31        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Процесът на конвертиране товари предимно процесорът. Много е възможно да прегрява и на това да се дължи рестартирането. При Интел процесори е малко вероятно, тъй като те имат термална защита и при прегряване си свалят честотата. Ако, разбира се, това не доведе до нормално охлаждане, може да се стигне до зависване, спиране или рестартиране. Разбира се, може да има още много причини. Например дефектна памет. Без да го видя няма как да знам.

#35 mitkoiphone

mitkoiphone

Потребител

• User
  • 849 мнения
  • Град:Русе / Варна
Добра

Публикувано 11 януари 2010 - 20:24        Тема:  Конвертор за филми със субтитри?

Благодаря за навременените отговори. Всичко мина обаче. Пробвах две програми, но и при двете ставаше така. Досега съм конвертирал, а знам че проблема не е от компа. Сега вече пак съм с Уин ХР и ще пробвам да конвертирам малко по късно вечер. Дано няма проблем, че вече не знам.

П.П. Продължавам да си търся МАК ОС рилийз за моя комп де :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни