Към съдържанието

* * * * - 1 Гласа

Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

• Please log in to reply
109 отговора в тази тема

#36 kawabiker

kawabiker

Потребител

• User
  • 1059 мнения
  • Град:София
  • Устройство:iPhone 5
  • iOS:6.1.3
  • СИМ:ФЗ
Безупречна

Публикувано 09 февруари 2010 - 14:15        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

ralkabalka, направи си рингтонове по на naidenoff инструкцията и си ги сложи директно във файловата система на телефона през ifunbox примерно, много по-лесно и без проблемно става и можеш да си сложиш повече от един, а също така няма iTunes да ги търси при всяка синхронизация!

Този пост е редактиран от mupo: 09 февруари 2010 - 14:29
Чети внимателно. За всичко това трябва телефона да е jailbreak-нат, а нейния не е.

#37 ralkabalka

ralkabalka

V.I.P.

• User
  • 33 мнения
  • Град:Враца
  • Устройство:iPhone 4S
  • iOS:6.1.2
  • СИМ:Глобул
Неутрална

Публикувано 09 февруари 2010 - 14:50        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

По-големият проблем ми е, че телефонът не показва повече от един рингтон. Възможно ли е да е заради това, че не е джейлбрейкнат?
Иначе рингтонове могат да се направят и по други начини.

#38 Alxx®

Alxx®

シニアマスター

• Team
  • 13654 мнения
  • iOS:7.1.2
  • СИМ:ФО
  • OS:Mac OSX ML & SL + Mint 16/Petra KDE + WinXP ProSP3 developer's edition
☆ TheBest ☆

Публикувано 09 февруари 2010 - 14:56        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

На телефон без джейл - няма как по горния метод. Настрой си тюнса - edit/preferences/import - сложи настройка за импорт в aac и ще ти се появи опцията create aac version. После следвай инструкциите в темата. Този метод "лъже" телефона че правиш мелодия от редивно платена песен в айтюнс. За този метод няма никакво значение дали е джейлнат или не.

#39 ralkabalka

ralkabalka

V.I.P.

• User
  • 33 мнения
Неутрална

Публикувано 09 февруари 2010 - 15:34        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Много благодаря, видях къде ми е грешката. Стана рингтона.
В iTunes са 2, но в телефона пак се показва 1. Рестартирах и отново така.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#40 Alxx®

Alxx®

シニアマスター

• Team
  • 13654 мнения
☆ TheBest ☆

Публикувано 09 февруари 2010 - 16:51        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Не знам дали обърна внимание - рингтонът, трябва да е 29 секунди, иначе не се качва.

#41 ralkabalka

ralkabalka

V.I.P.

• User
  • 33 мнения
Неутрална

Публикувано 09 февруари 2010 - 20:43        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Това ми е ясно, но и от снимките се вижда, че тонът, който е 30 секунди е качен, а другият го няма. Пробвах и 29 секунди да са всички, и какво ли не, но не става, винаги се вижда само 1 тон в телефона. Другите ги няма. Ако изтрия този, който се вижда в телефона, тогава се замества от друг.

#42 borisb

borisb

Потребител

• User
  • 153 мнения
  • Устройство:iPhone 2G
  • iOS:3.1.3
Добра

Публикувано 10 февруари 2010 - 08:41        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Дай по една снимка от iTunes-Library-Ringtones и iTunes-Devices-iRalka-Ringtones(горе табовете).
Имам чувството, че проблемът има нещо общо с отметката Manually manage music and videos.

Този пост е редактиран от borisb: 10 февруари 2010 - 09:00

#43 mupo

mupo

BGiPhone Team

• Team
  • 3097 мнения
  • Град:Сливен/Пловдив
  • Устройство:iPhone 5s
  • iPad:iPad mini Retina
  • iPad фирмуер:7.1.2
Безупречна

Публикувано 10 февруари 2010 - 10:19        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

borisb, аз съм с отметка на Manually manage music and videos, точно като нея и си качвам без проблеми няколко броя рингтонове. Единствената (засега) разлика е, че моя е jailbreak-нат.

ralkabalka, опитай следното... Отиди горе в менюто и оторизирай компютъра си (Store -> Authorize Computer). След като го направиш намери започни начисто т.е. изтрий тоновете които си качила на телефона си, избери таба Ringtones горе вляво в iTunes, а не в телефона и ги изтрий и от там ако ги има, като ще те пита дали да запази файловете или да ги изтрие, ти ще потвърдиш да ги остави.
Намери файловете с рингтоновете където си ги записала на компютъра си и ги отвори, за да се заредят в iTunes. За да ги качиш на телефона си отвори таба Ringtones горе вляво в iTunes, хвани рингтоновете и ги пусни в iPhone-a.

#44 ralkabalka

ralkabalka

V.I.P.

• User
  • 33 мнения
Неутрална

Публикувано 10 февруари 2010 - 15:06        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

mupo, огромно благодаря! Стана и се добавиха всичките. Ех, какво ли бих правила без този форум :-)))))))

#45 Gleto

Gleto

Гост

• User
  • 2 мнения
  • Устройство:iPhone 3GS
  • iOS:3.1.2
Неутрална

Публикувано 19 февруари 2010 - 22:40        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Добър вечер,изчетох всичко по темата но не ми достига нещо,направих всичко според урока,отметките са сложени в I Tunes,но след синхронизация ги няма на телефона,в sounds ли да ги търся или ми трябва задължително I Files.
Моля за съвет и се извинявам за шрифта.

#46 Sladichuk®

Sladichuk®

BGiPhone Team

• Team
  • 2467 мнения
Безупречна

Публикувано 19 февруари 2010 - 23:20        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Ако не си ги качил предварително в библиотеката, и 100 отметки да сложиш, нищо няма давидиш в телефона...

#47 Gleto

Gleto

Гост

• User
  • 2 мнения
Неутрална

Публикувано 19 февруари 2010 - 23:40        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

За съжаление са там:(

#48 yonich

yonich

Гост

• User
  • 1 мнения
  • Град:Пловдив
Неутрална

Публикувано 22 май 2010 - 15:36        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Много добре обеснено, но се извинявам за глупавия въпрос, но за мен съществен. Горе в менюто LIBRARY не ми се вижда подразделение ringtones. Какво да направя?

#49 Sladichuk®

Sladichuk®

BGiPhone Team

• Team
  • 2467 мнения
Безупречна

Публикувано 22 май 2010 - 15:58        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Да се научиш за какво служат опциите и настройките на iTunes, и да свикнеш да ги ползваш...

#50 cvetkov

cvetkov

Гост

• User
  • 5 мнения
  • Град:Петрич
  • iPad:iPad 2 WiFi 3G
  • iPad фирмуер:6.1.2
Неутрална

Публикувано 28 май 2010 - 21:43        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Здравей Адамов!
Все още съм начинаещ в света на iPhone,но мисля че с повече желание и помощта на любители на Apple от твоя ранг,ще мога и аз да свърша нещо по моя iPhone 2G(3.0.1).
Прегледах много внимателно/много пъти/ твоя видеоурок за създаване на рингтонове.Перфектен урок!
Лошото е,че изпълних всичко както си обяснил,но накрая не направих рингтон.Аз съм с РС,Win 7,iTunes 9.1.1.12 ! Установих,че песните в албума ми в iTunes са във формата М4А и при стъпката с десен бутон "Create AAC version" в моето падащо меню това го няма.Не знам каква е причината??? Адамов,моля те да ми помогнеш!Ние македонците трябва да се подкрепяме(аз съм от Петрич).
А и още нещо,как да си сложа българско меню на моя iPhone.
Благодаря ти предварително!

#51 Pe6o666

Pe6o666

極真会館

• Team
  • 4608 мнения
  • Град:Варна
  • iPad:iPad WiFi 3G
  • iPad фирмуер:5.1.1
☆ TheBest ☆

Публикувано 28 май 2010 - 21:55        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Adamov днес е рожденник и едва ли е в състояние дори и да се появи тук, да ти се обяснява!
А ти прочети внимателно съобщението ми!

#52 Sladichuk®

Sladichuk®

BGiPhone Team

• Team
  • 2467 мнения
Безупречна

Публикувано 28 май 2010 - 21:58        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

И не само...
Преди всичко – ТОВА !!!!

#53 neol23

neol23

User

• User
  • 4042 мнения
  • Устройство:iPhone 4
  • iOS:5.0.1
☆ TheBest ☆

Публикувано 28 май 2010 - 21:59        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Без да има нужда от видео урок - опитай с Ringtones 2 от Cydia - елеметарно е!
За БГ менюто, ще си замълча... Потърси, начина е един и е гордост на форума!

#54 mironbgr

mironbgr

Гост

• User
  • 3 мнения
  • Град:София, България
  • iOS:4.2.1
Неутрална

Публикувано 10 юни 2010 - 11:33        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

И аз искам да изкажа благодарност за темата, а съответно и да помоля за помощ!
Прочетох я много внимателно и все достигам до проблема с десния бутон и "Create AAC version". Изпълних указанията и дори си инсталирах по-стара версия на iTunes, ама нищо! ;)
Преди време всичко си беше ок и нещата се получаваха, но след един ъпдейт на iTunes... Прецаках се!
Моля, дайте съвет!

#55 Adamov

Adamov

Adamvo

• User
  • 588 мнения
  • Град:Разлог
  • iOS:6.0.2
Добра

Публикувано 11 юни 2010 - 23:11        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Ами нещата след ъпдейта са се прецакали защото опцийката е преместена. След като си направиш всичко и ти остава да цъкнеш бутона за конвертиране, отиди на падащото меню Advanced и от там избери Create AAC Version и си готов :)

#56 marto19

marto19

Гост

• User
  • 5 мнения
Неутрална

Публикувано 22 юни 2010 - 23:57        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

teodor написа:

Mupo много ти благодаря, че без твоя съвет незнам как щях да го приеменувам :D

Моят проблем е същият,но ако може кажи как да го оправя при положение,че съм с Vista и е на БГ?!?

#57 marto19

marto19

Гост

• User
  • 5 мнения
Неутрална

Публикувано 23 юни 2010 - 10:49        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

marto19 написа:

Моят проблем е същият,но ако може кажи как да го оправя при положение,че съм с Vista и е на БГ?!?

Благодаря ви,но аз малко след като пуснах въпроса си се порових в pc-то и успях да оправя проблема,но новият ми въпрос е само по 1 рингтон ли мога да имам на телефона,защото като се опитам да кача повече от 1 не става?

#58 Sladichuk®

Sladichuk®

BGiPhone Team

• Team
  • 2467 мнения
Безупречна

Публикувано 23 юни 2010 - 12:57        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Освен в ПС–то, порови и почети повечко във форума... Отговорът е– не, не само един.

#59 tarlyo2

tarlyo2

Гост

• User
  • 60 мнения
  • Град:Хатива Испания
  • Устройство:iPhone 3G
  • iOS:3.1.3
  • iPad:iPad 2 WiFi
  • iPad фирмуер:5.0.1
  • OS:Windows 7 Ultimate / Windows XP SP3 / Mac OS Snow Leopard 10.6.8
Неутрална

Публикувано 04 ноември 2010 - 16:30        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Виж мнениетоbioreta написа на 07 септември 2009 - 19:03 :

Здравейте! Проблемът ми е следния: След като преименувам файла на m4r и кликна два пъти върху него, той се връща в library и не иска да "отиде"в ringtones, не иска и да се копира. Имам Macbook и работи с Mac OS X version 10.5.6.

Имам същия проблем, някой да има решение за това. Със Macbook 10.6.4 съм. Благодаря предварително и Поздрави на всички.

#60 Alxx®

Alxx®

シニアマスター

• Team
  • 13654 мнения
☆ TheBest ☆

Публикувано 04 ноември 2010 - 17:53        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Копирай го от лайбрърито на дашборд-а, там го преименувай и тогава го отвори.

#61 SpUd3r

SpUd3r

Гост

• User
  • 57 мнения
  • iOS:4.1
Неутрална

Публикувано 27 декември 2010 - 18:10        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Ако пък искате да имате рингтон без да е ограничен на 30 секунди правите същите стъпки по-горе.
Разликата е, че единствено конвертирате файла в ACC без да слагате ограничение на времето, след което отново сменяте файла на *.m4r.
След което влизате в Ifunbox и от там го добавяте при рингтоните. Така без проблем можете да си слагате за мелодия цяла песен ;)

#62 sgeb

sgeb

Новак

• User
  • 5 мнения
  • Град:Перник
  • iOS:2.2.1
  • СИМ:M-Tel
Неутрална

Публикувано 31 декември 2010 - 19:27        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Благодаря ти ! Сега файла се прехвърли в рингтонес но не се прехвърля на телефона . Моля се съдействие ....

#63 The Shaman

The Shaman

Tattooed Millionaire

• Team
  • 15789 мнения
  • Град:Пловдив
  • Устройство:iPhone 5s
  • iOS:7.0.4
  • iPad:iPad 2 WiFi
  • iPad фирмуер:7.0.1
☆ TheBest ☆

Публикувано 31 декември 2010 - 19:32        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Влез в името на телефона си и от горното меню на Рингтонове. Там му дай отметка и после аплай.

#64 sgeb

sgeb

Новак

• User
  • 5 мнения
  • Град:Перник
  • iOS:2.2.1
Неутрална

Публикувано 31 декември 2010 - 19:51        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Всичко е наред !!! Мерси на всички и весела нова година!!!!!!!!!!!!

#65 Mitev

Mitev

Гост

• User
  • 5 мнения
  • Град:Пазарджик
  • Устройство:iPhone 3G
  • iOS:3.0.1
Неутрална

Публикувано 19 февруари 2011 - 18:44        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Здравейте не успях да намеря подобен на моят проблем в темата
Правя всичко показано във видеото : показва ми рингтона в подразделението към телефона и към Library в iTunes , всичко съм отметнал и си се sync-va , но на самият телефон няма никакви прехфарлени рингтонове след syncvatene

П.С : преди си ги правех така рингтоновете и всичко беше 6 , но след като един познат ми качи   "iGO" безплатна навигация и от тогава не мога да имам рингтонове за да я нагласи човаркаше нещо из Cydia, иначе през iTunes ми покозва че всичко е точно и има syncnati рингтонове

#66 naidenoff

naidenoff

Jedi Knight

• Team
  • 1020 мнения
  • iOS:5.0.1
Отлична

Публикувано 20 февруари 2011 - 14:21        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Сваляш си рингтон от:
http://www.zedge.net...3g-s-ringtones/
Има хиляди рингчета във формат за вашият iPhone.
Отваряш iFunBox и ги мяташ в Library/Ringtones ( тук са ти и оригиналните рингтонове).
Какво толкова сложно има?

#67 naikiphone

naikiphone

Новак

• User
  • 9 мнения
Неутрална

Публикувано 25 февруари 2011 - 00:42        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Направих си няколко рингтончета,но когато ги синхронизирам в телефона не се появяват всички.Същото става когато синхронизирам и клипове.Някой има ли идея защо е така?

#68 panicha

panicha

Новак

• User
  • 3 мнения
  • iOS:4.3
Неутрална

Публикувано 07 май 2011 - 18:59        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Здравейте! Вижте сега, всичко е ок, вече е в телефона, но как мога да го използвам за рингтон на телефона. Все още не съм го джейлбрейквал.

#69 KurtiMakarov

KurtiMakarov

Потребител

• V.I.P.
  • 1267 мнения
  • Град:Стара Загора
  • iOS:7.0.4
  • iPad:iPad Air
  • iPad фирмуер:7.0.4
Безупречна

Публикувано 07 май 2011 - 23:23        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Settings/Sound/Ringtone и си избираш коя мелодия да ти звъни.

П.П. Не е мужно да имаш Джейл!

Този пост е редактиран от KurtiMakarov: 07 май 2011 - 23:24

#70 Alxx®

Alxx®

シニアマスター

• Team
  • 13654 мнения
☆ TheBest ☆

Публикувано 08 май 2011 - 04:20        Тема:  Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes

Някой май не си е чел даже ръководството за употреба...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни