Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на AppleTV 2Gen с FW 4.2.1/4.3/5.2/5.3/6.1.4 чрез Seas0nPass - Mac OS


Aveliky

Recommended Posts

Какво ви е необходимо:

1. - Mac OS

2. - Да имате инсталирана последната версия на iTunes.

3. - Seas0nPass

4. - Micro USB кабел

Сега как става магията:

1. Стартирайте Seas0nPass и натиснете Create IPSW.

1.jpg

2. Последния фирмуер на Apple TV ще бъде свален и автоматично ще се създаде custom firmware.

2.jpg

3. Свържете Apple TV чрез micro-USB кабела към компютъра и задръжте "Menu" + "Play/Pause" бутоните на дистанционното за 7 секунди и след това ги пуснете.

3.jpg

4. iTunes ще се отвори автоматично и ще започне процеса по рестор. Не пипайте нищо. iTunes сам ще си зареди направения от Seas0nPass custom firmware и ще ресторне вашето Apple TV.

4.jpg

5. След като iTunes приключи ресторването вече ще имате джейлнат Apple TV.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много по-бърз и лесен метод от предходния, дори се получи от 1-вия път. Има само един недостатък - при рестарт, цялата процедура по джейлбрейка трябва да се направи "от-до". Чрез другия метод са необходми само 2 команди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как цялата процедура бре, само Tethered boot чрез Seas0nPass правиш и пали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах, но заби на логото. Ще пробвам пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някой , нека даде съвет, как да вкарам Appel TV 2G в DFU Mode. Опитах със всички известни ми инструменти и не успявам(Pwnage Tool,SeasOnPass , на компютър с Windows пробвах и с iReb ) без проблем си приготвям custom но не мога да ресторвам заради невъзможността да вляза в DFU мод-a?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В кой момент от цялата процедура се опитваш да го направиш? Можеш преди да натиснеш "Menu+Play" да го рестартираш - "Menu+Надолу" за 6 секунди.


mupo

http://www.funkyspacemonkey.com/put-appletv-dfu-mode

Редактирано от mupo
Добавен линк с указание за DFU Mode
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да продължа с мойте проблеми:

Значи джейла минава успешно, машинката си работи без проблеми.

В момента в който му сложа ATV FLASH или забива на логото, или лампичката му остава да свети и телевизора стой на тъмен екран. Изписва си иначе че инсталацията на атв-то е минала успешно.

Опитвах какво ли не над 50 пъти вече - чист рестор - джейл - атв. Директно джейл и после атв и накрая пак забива. Накой да има идея

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@toni6600 виж пост #3 от тази тема.

Ресторвай, Слагай AtvFlash, рестартирвай и пали. След като го запалиш недей изключва 220V. Казвам го да не би после да го местиш примерно от компа до телевизора.

Свали отново FW 4.2.1 (8C154).

Ресторвай без 220V и пали с двата кабела( 220V + USB )

Ако не греша, защото не съм го правил, преди да започнеш този tethered boot AppleTV трябва да не е свързано за компа чрез кабела USB. Почети тук там, за да не стигаш 100 рестора.

EDIT: Много оспамихме темата. Добре де имаш проблеми с AtvFlash, както казваш.

В такъв случай след рестора се връзваш SSH, нали? Ако е така, без да инсталирваш нищо, извади всички кабели от AppleTV, изчакай няколко секунди и го запали(с кабелите разбира се). Ако всичко е наред и си пали без проблем, инсталирай nitoTV през Terminal и да видим.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак не става, с джейла нямам никакви проблеми и т.н. Единствено с АТВ имам грижи забива на ябълката. :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Аз от вчера имам аппъл тв 2 и имам абсолютно същият проблем като Тони, след джейл и инсталация на AtvFlash, изписва ми, че е стратирано устройството в tethered boot, но само мига лампичката na apple tv 2 и телевизора показва черен екран (по-скоро отчита, че няма сигнал).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че един рестарт ще ти свърши доста работа. При мен от време на време след рестарт ми стои на черен екран. Рестарт, boot и се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми се наложи да изчакам untethered джейл, че в къщи си нямам мак :(

PS: ATV FLash Black, позволява ли в момента да се гледа видео по мрежата, share от друг компютър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че един рестарт ще ти свърши доста работа. При мен от време на време след рестарт ми стои на черен екран. Рестарт, boot и се оправя.

Говорим за рестарт от клавишите на дистанционното ли - тоест "Меню" и Стрелката надолу и после бутваш пак през сеазон пасс? Или през щепсела на епъл тв-то? Питам понеже вече се бъркам какво изпробвах и какво не

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През щепсела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик, но понеже в момента мога да ползвам atv2 само без джейл, открих много бърз и лесен начин за конвертиране на MKV към MP4 (със субтитри) за да си ги гледам през atv2. Тук слагам линк с едно тестово видео: тест-видео.

Субтитрите се пускат като се задържи средния бутон на дистанционното (излиза меню за включване и изключване). Ако някой се интересува мога да направя едно бързо ръководство в нова тема.

PS: субтитрите в тестовото видео не са синхронни, просто ги сложих за да има нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това "ако някой се интересува" беше излишно. Можеше поне името на конвертора да напишеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е за конвертиране от MKV към MP4 GOTSent, за добавяне на субтитри MP4Box.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През щепсела.

При мен пак, не се получава. В момента в който сложа АТВ и край :(

Мился, че установих къде е проблема липсва ми .ssh/known_hosts и от там се получава фала с инсталацията, това установих като се опитах през терминала да си инстална някоя друга програма. Някой да може да помогне.

Редактирано от toni6600
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема, само се чудя защо да си губят хората времето след като могат да си открият Щатски iTunes account, да си го зареждат с Gift Cards и да си гледат филми с висока резолюция!?!

Редактирано от yankotodorov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Само за МАК ОС към момента. Изтегелете Seas0nPass или го обновете. И от там следвате инструкциите. Ако имате вече джейл с greenpois0n, не е нужно да го правите отново. Някаде мернах из нета, но не си спомням къде казват, че Seas0nPass няма да имате проблеми с wi-fi-то на AppleTV и се държало по-добре. Аз лично не откривам разлика, но знае ли човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Хубаво е да предупредиш хората, които решат да правят Update, да са наясно, че все още има проблем с XBMC за AppleTV 4.2 (iOS 4.3).

Additionally there are some hardware decoding issues present in XBMC which will take a bit more work to get right.

Ако прочетеш коментарите, ще разбереш, че малко е избързано с пускането на тази версия :)

edit: uomoto, не искам да ти убивам ентусиазма, но пиши за неща, които си изпробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има нов update на Seas0nPass, вече с версия и за Windows, но за съжаление проблемите с XBMC си остават.

Тук има едно демо видео на новият плеър.

http://blog.firecore.com/4241

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...