Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да гледаме телевизия на iPhone през OrbLive.


johnnybravo

Recommended Posts

За целта трябва да се изпълнят следните стъпки:

Отивате на страницата на OrbLive и сваляте последната версия на програмата. България я няма в списъка, за това си сваляте версията за "Other countries"

Сваляте си K-Lite Mega Codec Pack и го инсталирате.

Следва инсталация на програмата. Показвам Step by Step, за да няма после някой не разбрал

След като инсталирате програмата с десен бутон на иконата Control Panel/Accounts, можете да добавите до три потребителя.

post-12-076108500 1289740619_thumb.jpg

Следва добавянето на канали, което най-лесно става през web интерфейса на програмата. За целта трябва да отидете на Този адрес и да се логнете с вашия потребител и парола.

post-12-019653900 1289738090_thumb.jpg

След това кликвате върху "TV / Webcams - Program Guide

post-12-055289100 1289738568_thumb.jpg

И отивате на iTV - Internet TV, избирате си държава, канал, след което му задавате рейтинг.

post-12-072882900 1289738706_thumb.jpg

post-12-028743100 1289739095_thumb.jpg

Ако имате ваши стриймове, можете да ги добавите като отидете на iTV - Internet TV / Favorite Channels и изберете Add Custom. Добавяте име на програмата и линк към стрийма. Разбира се тук също задавате рейтинг.

post-12-064688600 1289739283_thumb.jpg

Ако искате видео файловете да ви се отварят като Flash Movie в нов прозорец на браузъра ви, трябва да отидете горе в дясно в Settings/General от падащото меню и да маркирате Orb Flash Player и Open in a new window.

post-12-029271700 1289739837_thumb.jpg

Ако имате проблем със субтитрите:

Here is Really How to Get Subtitles with ORB

Най-важното от темата според мен:

1. Инсталирате си ffdshow или K-Lite Mega Codec Pack(както е казано по-рано в темата).

C:Program FilesOrbbinavcodec-51.dll ... and by simply renaming  the .ddl to .dllx

2. Преименувате този DLL на DLLX

- ако не ви се показват разширенията на файловете, просто се отправете към Tools -> Folder Options -> View -> "Hide extentions of known file types" - махнете отметката на тази опция и преименувайте след това файла описан по-горе от DLL на DLLX или каквото и да е, различно от DLL.

click on the "Orb" in the system tray, then click on "Configuration", "Advanced", "Codecs", and select "ffdshow as the decoder you also wish to use for MPEG-2 videos.

3. След като имате инсталиран ffdshow или K-Lite отивате в настройките на OrbLive и от Configuration -> Advanced -> Codecs сменяте отметката на ffdshow.

Ако отново имате проблеми, просто прочетете подред темата от линка, или пишете какво се е получило.

Успех

ЕДИТ: След цялата галимация с кодеците е хубаво да се направи един рестарт на системата!

После остава само да си пуснете програмата на телефона и да се логнете с вашия потребител и парола и да гледате на воля

Още една полезна функция...

програмата може да се настрои така че ако има активност пред камерата да ви изпраща e-mail и да записва видео което да можете да си гледате когато решите

Едит: Искам да уточня нещо. Програмите, които се виждат в моя акаунт, няма да ви се появят. Това са мои стриймове (Pay TV), за които плащам месечна такса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • johnnybravo

    5

  • ReCcA

    4

  • Grievous

    3

  • aLeRgIcHeN

    3

Джони на мене ми изкарва само 3 телевизи че мога да добавям имаш ли някаква идея.

а Orb от къде да го кача на телефона от сидя ли

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има тема в раздел Програми. За напред ако имаш нужда от програми, пускай request в тази тема: Програми/Applications (искаме програми/request an .app)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Дали някой е пробвал да си сртимва телевизия от TV тунер ? Мисля да си купувам тунерче и ме интересува дали някой има опит с конкретни модели или изобщо дали работи добре ?

johnny би ли споделил къде точно си плащаш за тези канали ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плащам си на Cores Networks, за тунера може да провериш в списъка, който е публикуван на сайта на Orb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли, защо на мен ми изкарва само 3 телевизии? Те са: BGWeb, Eurofolk и TV Estate. Нямам други

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излизат само 3 Бг канала :) Аз ползвам това ззааа да гледам тв тук.Има ли начин даааааа си добавя в орб и после през тефончето да зяпам? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Това са мои стриймове ( Pay TV), за които плащам месечна такса.

добре кажи как става това с Pay TV .. колко пари е на месец

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Всичко инсталирах както трябва, но като влезна от телефона в орб-а, пускам някоя програма ... зарежда... зарежда и ми дава този ерор: Connection to the stream timed out. Try decreasing the disired quality ! ... Също не ми показва иконките на програмите, а една бяла камера :cry: ... защо така ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За иконките е така защото трябва ти да си сложиш , а за ерора е защоото стриймовете на бачкат . Например аз на 4 или 5 стрийм можах да пусна БТВ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://193.47.74.41:80/btv?qid=dp0cbd6n ... wmext=.asf

http://193.47.74.41:80/btv?qid=dp0cbd6nuxq&mswmext=.asf

http://193.47.74.41/btv?qid=dp0cbd6nuxq ... wmext=.asf

Един от трите стрийма е работещо БТВ , не знам точно кой защото всичките са с едно и също име в контролния ми панел в Orb

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ако ползваш WiFi не, нооо на edge кожата смъква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Трябва ли компа да е включе за да мога да гледам телевизия на iPhone. И друго къде записвате снимки , музика и филми на компа за да излязат на телефона . Предварително благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми май трябва да е включен, някой да ме поправи ако греша... :)

Иначе от настройките на програмата трябва да шарнеш всичко, което искаш да гледаш после от iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Платил съм си за bgtelevizor.net, въпросът ми е стриймовете от там мога ли да си ги добавя?

Мисля си че техните линкове се генерират с някакви token-и в момента в който избереш програма която да гледаш на сайта им,следователно и да стане си мисля че линкът ще е валиден до първото дисконектване....Ако някой е опитвал да каже :confused:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко от първия пост, добавих си 4-5 БГ телевизии и 2-3 английски, но никоя не иска да ми се включи поради този проблем:

Connection to the stream timed out. Try decreasing the desired quality.

Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...