Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Захранване за кола


OutRageous

Recommended Posts

Искам да си купя захранване за кола.Разгледах в digitalen.org и се спрях на Griffin PowerJolt.Все пак ще помоля да споделите вашите мнение за захранването, което вие ползвате и евентуално да ми препоръчате нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах Belkin Micro Auto Charger (http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=489423). Утре ще го взема от пощата и ще пиша отзиви.

PS: Виж Белкин: http://www.gatebulgaria.com/index.php?lang=1&pid=10&bid=1&cid=17&scid=182

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Belkin е добре!

Аз съм с такова и нямам проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с другото от 29 лв. и като ползвам iGO по някое време спира да зарежда. Това най-вероятно е проблем на телефона, а не на зарядното. Изключва зареждането при прегряване, а като телефона е на стъклото слънцето го пече директно. Другият проблем е, че когато е включено зарядното и не работи гласовата навигация, освен ако не си с блутут хендсфрий. Аз винаги карам с такова и за мен е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да си взема ProClip Vehicle Mount + iPhone 3GS holder. Единият вариант е да е от ляво на климатик или от дяно, но не под директна слънчева светлина.

803671.jpg-480x480853670.jpg-480x480

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко си взех микро chargera:

+ Разпознава го като оригинален аксесоар

+ Няма проблеми със звука в iGO

- Не пасва добре в запалката, трябваше да го уплътня, но на 12v изход на задните седалки пасна идеално.

6178f2d2c2139589.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз. При мен когато телефона се зарежда от запалката и ползвам IGO батерията тръгва бавно на долу. Когато го включа през USB-то на касетофона няма проблем и процентите си остават същите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зарядното е хубаво да е поне 1 ампер, за да може да буферира, когато телефона работи като навигация например. Аз си купих от conrad на безизвестна марка, с капацитет 2 ампера и работи много добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ThUnDeR, ти от gatebulgaria ли си поръча зарядното?Аз опитах от там и за мое учудване не ми отваря трите раздела "Доставки | Гаранция | Общи условия".При опита ми все пак да поръчам зарядно за 29лв ми изписва обща цена на плащане 59, което прави 30лв за доставка????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам същото зарядно като на ThUnDeR и нямам никакъв проблем със зареждането и ползването на навигацията. По миналата седмица ходих до Гърция и се върнах....работи без забележки. С 3G съм.

Дадох го обаче назаем на един колега който е с HTC Даймънд или нещо такова, та той сподели, че при него се е получил точно този проблем....зарежда известно време след което спира.

Аз го купих от мола до Хемус за 29 милички левчета мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте!

Наложи се да си преработя едно зарядно от автомобил, което е 5волта, 2 ампера, и реших да му сложа USB накрайник, така, че да го ползвам за няколко неща.

Едното е GPS, другото 3G рутер и iPhone. Само че, телефона не ще да се зарежда. Пробвах го с 2G и 4ka. И с двата телефона не се зареждат.

Зарежда айпод нано, GPSa и рутера, а телефоните не ще. Въобще не показва, че са включени. Същото е когато го включиш към

зарядно с малко ток.

Някой да има идея защо е така. Да не би да е от многото тока и трябва да е точно 1ампер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цък, трябва да симулираш включен компютър. Някъде бях постнал схема, ама не помня в кой раздел. Трябва на едното краче на юсб-то да има 5V, на съседното 1,86V, на следващото 2,4V и маса естествено, но не помня в този ред ли бяха. Можеш да го направиш със резистори от 5 волтовия към останалите. Мерни с мултицета юсб изхода на включен компютър (или на оригиналното зарядно за контакта) и ще разбереш сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Доста се порових и успях да намеря ето това: http://www.ladyada.net/make/mintyboost/icharge.html

Моля, някой който е в час с тока да каже последните две схеми стават ли и дали мога да ги ползвам

за да си направя конектора да зарежда телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

usb4res.png

Ползвай ето тази, за да пригодиш зеления и белия кабел на юсб-то да подават показаното на схемата напрежение. Това е оптималното - минимумът съм написал в предния пост, под него няма да разпознае зарядното.

Ето, идеята на тези от сайта, викат че е по - мощно:

usb4res500mA.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако наистина е 2 - ще е множко. Пак ще си зарежда, но ще съкрати живота на батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма никакво значение, че зарядното може да даде 2А ! вътре има достатъчно електроника която определя точно с колко да се зарежда батерията във всеки един момент. Ако искаш му осигури 10 А ... никакво значение няма !!! ... телефона няма да черпи повече от 1А. Проблема е единствено когато е под 1А - защото тогава се зарежда по бавно ... за бавното зареждане и против има много изписано в форума :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам зарядно за кола Белкин, най-високия им клас и е 2.1А. Надали сериозна фирма като тях ще продават нещо, което съсипва батерията на телефона. Мисля, че Copyman е абсолютно прав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В час по химия в университета отлично си спомням как "ни учеха", че за максимално запазване на живота на батерията е необходимо тя да бъде зареждана с максимално малък ток. Относно това, до колко реално съкратява живота на батерията едно по-бързо зареждане, както и до колко хората се интересуват дали батерията след 4 години ще държи 2 дни или само 1 ден, това вече си опира до личен избор. Аз лично за колата използвам зарядно на 750mAh и съответно гледам да се съобразявам, докато зареждам телефона, да не го използвам като навигация (или с друго натоварващо приложение/игра). Освен това за по-добро охлаждане гледам стойката на прозореца да е така разположена, че при пускане на климатика да духа на стъклата, да се обдухва поне малко и телефонът. А иначе и аз съм на мнението на copyman, че устройство с толкова много електроника няма как да няма и регулатор на входния ток. А що се отнася до въпроса на OutRageous, аз лично бих избрал Belkin.

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има си цяла теория по темата нарича се "Токозахранващи устройства" и Copyman е абсолютно прав. Например мощността на контактите у вас е ограничена от предпазителя - 16 А да кажем - но ако включиш едно транзисторче - тече 0,05 А, а ако включиш котлон текат 3 А.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не бъда голословен сега разгледах схемата на iPhone 4 - за зареждането батерията се грижи контролера - PМВ9801 (който пътьом се ползва и за бейсбанда) последователно на веригата има резистор-предпазител FL6 - 22 Ом който прекъсва при ток > от 900 mA. Тоест няма да си презаредите батерията в никакъв случай дори и контролера да изгори по изход има предпазител. Отгоре на всичко има и втора дублираща верига за зареждането пак с предпазител FL8 :blink: .. юнаците или са си вързали гащите двойно (ако единия предпазител прекъсне) или аз нещо не стоплям :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...