Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Захранване за кола


OutRageous

Recommended Posts

Доста се порових и успях да намеря ето това: http://www.ladyada.net/make/mintyboost/icharge.html

Моля, някой който е в час с тока да каже последните две схеми стават ли и дали мога да ги ползвам

за да си направя конектора да зарежда телефона.

Това което гледаш се нарича DC-DC конвертор и е предназначен да направи от две батерии АА формат ( 2,4 V) 5V за зареждане на iPhone. По същия начин са направени и всички зарядни за кола ... само параметрите на резисторите и бобината са други. А ги правят така защото DC/DC конвертора има КПД около 90-95%. Аз така си захранвам компа на мотора :guitarred: само дето трябваше да му осигуря повечко ток ... 2 Ghz процесор си папа ток :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, да - прав си :) Аз съм само ентусиаст :D

П.П. Да, с два предпазителя е телефонът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А на средните изходи на usb-то трябва ли да се осигурява 1А ток, или те са самоза да залъжат телефона. Тези резистори ще издържат ли на този ток?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ето един сайт от където можете да си купите въпросния Belkin кликни ТУК ($4.82)

А ТУК е същото зарядно но без напечатано Belkin, на половин цена ($2.25). :tooth:

Купувал съм от този сайт. Всичко е ОК. Доставката е безплатна.

Редактирано от ruil4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, да натиснеш "нов отговор" вместо да цитираш последно мнение???

Да, сега е така. Пробвай малко по-късно пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

А някой може ли да ми каже ,дали е проблем ако се зарежда телефона през USB изхода на CD-то в колата ?

Благодаря предварително!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Дали всичко написано горе се отнася и за iPad2? имам едно зарядно за кола "energizer" 12-24V(input), 5.0v -1A (output) и се чудя дали няма да ми навреди на батерия, понеже в тези на белкин пише че са на 2А. въпросът в същност дали iPad има тези 2 предпазителя както на телефона?

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://dice.bg/belkin-300w-dc-ac-invertor-za-kola-zahranva-macbook-i-laptopi-item6747 това някой тествал ли го е? Най-вече за MacBook Pro и iPad 3 ме интересува..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...