Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Грешка при ъпдейт на Cydia


kalufa33

Въпрос

Здравейте съфорумници.Правя вече трети рестор за 2 часа и все един и същ проблем.След рестор и джейлбрейк при първото пускане на Cydia , когато си обновява сорсовете забелязах на няколко пъти да изписва за кратко Eror NetDB:.....нещо си ...Въпреки всичко нормално изтегля първия ъпдейт и го инсталира (мисля че беше Cydiq installer). От там нататък обаче почват проблемите.Каквото и да се опитам да инсталирам от Cydia винаги ми излиза ето товаimg0002l.png някави идеи???? Телефона ми е 3G Фабрично заключен.FW 3.0 , Джейлвам с redsnow 0.8 Благодаря!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Да не си инсталирал и Cydia и Icy при джейлбрейка ,ако е така почват грешките поне при мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След като махнах репото на ispazio нещата си дойдоха на мястото ..вече не излиза това съобщение..., но дали пък точно липсата му няма да създава бъдещи проблеми и до колко е важно това репо..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Просто няма да можеш да го ползваш. Пробвай да го добавиш пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще можеш, ако преди да добавиш наново, почистиш ръчно остатъчните файлове в системата от предходната инсталация на соурса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз пък забелязвам, че от известно време не получавам никакви ъпдейти за програмите от Cydia, а имам около 30 такива. Говоря за време от може би една седмица. Някой забелязал ли е нещо по въпроса? :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
ей това не съм го правил и незнам как става (ръчното почистване)

Търси да няма остатъци с iFile например във /var/lib/apt/lists и /etc/apt/sources.list.d, ако има, изтрий ги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За съжаление не стана!!! Изтрих всички остатъци и отново пробвах да инсталирам сорса на ispazio.Сорса се инсталира но накрая при Relowding data пак изскача онова досадно съобщение.Силно се надявам това да е някакво временно явление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не си трил качествено, пропуснал си нещо, денстал пак, и отново, като намериш всичко.

Последно–опитай да деинстал всички сорсове, изтрий всички остатъци, и отново качи сорсовете си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
ей това не съм го правил и незнам как става (ръчното почистване)

Търси да няма остатъци с iFile например във /var/lib/apt/lists и /etc/apt/sources.list.d, ако има, изтрий ги.

Ако изтрия всички остатъци с iFile от Биг бос,няма ли да стане беля с програмките качени от този сорс?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами трябва да внимаваш, ще триеш остатъци от сорса, не програмите, просто чети пълните наименования на всеки файл, който искаш да триеш, в тях се съдържа името на програмата, ако е за програмка, но принципно в тия директории се съхраняват сорсовете, не файлове от програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен след рестор онзи ден ми се появи същия проблем със Cydia.Преинсталирах въпросния сорс и се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
На мен след рестор онзи ден ми се появи същия проблем със Cydia.Преинсталирах въпросния сорс и се оправи.

Проблемът е че Сидия не иска нито да трие нито да качва.Как да махна сорса??????????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Manage :arrow: Packages :arrow: намираш iSpazio :arrow: Modify(горе в дясно) :arrow: Reinstall или Remove.

Аз цъкнах Reinstall и се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

"Неприятното" съобщение ще изчезне и без да деинсталираш, ако само изтриеш ръчно файла ispazio.net.list,които се намира в roоt/etc/apt/sources.list.d .

Ако искаш, последно опитай след денстал на соурса на ispazio, и ръчното изтриване на този файл, да качиш ръчно по–стара версия на соурса от *.deb файл.

ispazio debs

Свали

Пиши какво се получава.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След като около 2 седмици репото на ispazio не работи коректно ...ето че най накрая излезе ъпдейт в сидия който оправя проблема.Успех на всички които ползват репото,и аз съм един от тях :lol: !!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз проблеми с репото им нямах и продължавам да нямам, така че не знам дали ъпдейта оправя проблемите които сте имали, а самия той (ъпдейта) е от преди 2-3 дни :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
"Неприятното" съобщение ще изчезне и без да деинсталираш, ако само изтриеш ръчно файла ispazio.net.list,които се намира в roоt/etc/apt/sources.list.d .

Ако искаш, последно опитай след денстал на соурса на ispazio, и ръчното изтриване на този файл, да качиш ръчно по–стара версия на соурса от *.deb файл.

ispazio debs

Свали

Пиши какво се получава.

Не ми дава да изтегля файла. Искам да го пробвам. Ако може да се качи някъде другаде - ще го пробвам!

Междувременно, потвърждавам, че като изтрих линка и изобщо iSpazio вече нямам никакви грешки!

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ми се рови да видя откога беше този мой пост, но ако не се лъжа, не е от скоро, а след това имаше ъпдейт на цялата Cydia, с който всичко това се оправяше, ама за всеки случай, ето ти друг линк:

ispazionet 0-5

Свали

P.S. Сега видях – по горния пост версията е 0.4, сега давам 0.5, старата вече не я пазя...

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...