Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за класически часовници(horlogerie)


iphone_developer

Recommended Posts

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

Здравейте, съфорумци! :) Реших да си взема класически часовник, но ми е трудно да избера между автомат, самонавиващ се автомат и кварцов. Ако някой ги разбира в детайли, може ли да ми даде + и - на тези  технологии?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то зависи и до какъв ценови клас. Ама ако държиш да цепи секундата и да не се занимаваш след време с обслужване,вземаш един радиосверяем със солар и не се занимаваш повече с нищо.Например някой G-shock. Ако искаш да е часовник с душа вземаш някой механичен,като този от горния пост,за 10-15 бонбона и си го сверяваш всеки ден🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

O не! Прекалено са грозни, гледам с римски цифри, изчистен, сапфир кристал. Даже съм си харесал, но се колебая между механичен автомат - самонавиващ се, автомат и кварцов. На кварцовия за мен плюса е, че е по-тънък корпуса. Не ми трябва да цепи секундата, не ми пречи да го сверявам веднъж месечно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти си знаеш. Ама как веднъж месечно?Дори по високия клас механични,фабрично дават отклонения 5/6 сек на денонощие.Ама щом не те бърка…Аз обичам да цепи секундата😀

Редактирано от miroslavm
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам часовник Ракета за 2 лв, подариха ми го 1986 г. Преди 2 години го намерих в една кутийка, навих го и до ден днешен жената го носи, защото много ѝ харесва на външен вид. Всяка вечер го навива преди да си легне и изостава с макс 5 мин на месец.

Ще се радвам да чуя още мнения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема, така зададена, е само за механични часовници, не за кварцови или соларни.
Всеки има индивидуален вкус за всичко, така е и при часовниците. Щом като няма значение какъв вид е или каква марка, значи си харесваш този, който на външен вид най ти допада и го купуваш. Това е сигурния начин да не затънеш в тая страст по часовниците, която тресе много хора.
Не робувай на марки, не е вярно, че като си с ролекс, си голямата работа. Всеки трябва да купува часовника, който го кефи и да си му се радва той самия. Не е важно другите какво мислят. Не е важно, че струва 500 лв, а не 50000 евро.
Казвам го от собствен опит и на мен поне ми се ще да има повече хора, носещи часовниците, които харесват, и по-малко такива, които робуват на марки, high end часовници и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей този Ориент и се колебая между един Tissot и Aviator. А ма кварцовите са по-тънки и стилни….
IMG_0284.jpeg.e309f3ebd57ba377ce2e62f5f8ca54f3.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това Тисо ми прави макс 2 минути на месец! На жената взех кварц за по-удобно, а и тя не прави разлика! 😂

IMG_7328.jpeg

IMG_7423.jpeg

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточним, че ако купиш какъвто и да е модел часовник без оглед кварц, автомат и т.н. със златно покритие PVD , с времето се изтрива и артикула губи част от чара си.




236177a1ce141006f5424217041401e5.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо се получава повторение на тема. При колегата също.


Едит ;при изпращане на темата при мен се получава следното съобщение


d0fbe682070fb9db469657ead7f2af0c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този въпрос другаде!

 

Мирко, взимай каквото те кефи. Кварцът не сверяваш и не поддържаш, само батерии на много години. Механиката е краста и иска да й обръщаш внимание...често. Ориентът, който си постнал ми харесва и на мен. Днес ми показаха един Кустос Джетлайнър(колега, който даже не знаеше какво има - поддарък от шефа) - ами...жесток сентрал турбийон със стъклен лазерно гравиран циферблат. Много е як, ама е 50к...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Alxx®, а ми писна ми от тамагочита и лъки бой часовници. 
Другата седмица ще ходя до Пловдив и ще сложа Ориента и един кварцов Авиатор, който от двата ми заспи на ръката - него ще взема.

50к за часовник…. добра цена, а ма не ми достигат 48к 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оня Вашерон, дето го е качил @ayl да не мислиш, че е много по-евтин? :) Взимай каквото те кефи брато, мани експертите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като го видях на живо и не се сдържах 🙃!IMG_0319.thumb.jpeg.9e43d0aff877c29fec2cac8a6f4cea08.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си го носиш и да те лъже само в твоя полза :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...