Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Кракнати приложения от App Store.


Aveliky

  

251 гласа

Нямате разрешение да гласувате в тази анкета или да видите резултатите от анкетата. Моля влезте или се регистрирайте за да гласувате в тази анкета.

Recommended Posts

Аз гласувах против.

Причините са няколко.

Първо, защото се съмнявам някой да тръгне да затваря форум, заради линкове към приложения.

То по-добре и линковете към джейла и ънлока да се махнат, така няма да има и кракнати приложения, за които да се притесняваме.

Всички сайтове и форуми спазват правилото да не се качват произведения на български автори, с което да ощетяват техният труд. Така че не виждам причина за притеснение.

Ако ние трябва да се притесняваме какво да правят ipmart и тракерите.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    10

  • Aveliky

    9

  • naidenoff

    5

  • BANNN

    4

Идеята е да се премахнат само "кракнатите" към Apple Store :naughty3:

А нали знаеш: "Покритото мляко, и котките не го лочат".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едни смотани IP.Board могат да ни прецакат ако решат. Трябва ли да чакаме? Начини за споделяне между нас самите има много. Ще измислим нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е като е българин е ок, като е англичанин може кракнато? Въпроса е по скоро принципен, и е за това да не се "подпомага" пиратството и свалянето на кракнати приложения конкретно чрез форума като посредник. А който вече иска аптракъри бол! (лично мнение!)

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина не знаех абсолютно нищо за айфон-а.

Дори и сим картата не знаех от къде се вади.

Благодарение на този форум открих света на айфон и не след дълго си взех и първият 3GS.

Всички приложения, игри и навигации откривах тук.

Знаех че излезе ли нещо добро или има ъпдейт на някое приложение винаги ще го намеря тук.

Много качествени неща има качени и то перфектен начин с описание снимки, видео, уточнения за коя ос работи и за кои модели.

Дори и някое приложение да не работи винаги някой от екипа ще даде най стабилното работещо такова с линк и коментар.

Смятам че това е най-добрият мобилен форум и свалям шапка на всички дето се грижат за него и мисля че той трябва да си остане такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък това, че бавно се сваляло, са чисто капризи.

Еми съгласен съм донякъде, но понякога по-големите приложения (като навигации и игри) са на по 10 файла към рапидшеър (примерно!). Освен, че скоростта е ниска, м/у тегленията има време на изчакване (при хот файл е 30 мин.!, ако ще и 10кб-ов файл да си изтеглил). Тогава е мъка да изтеглиш нещо, трябва да нямаш никакви ангажименти и по цял ден да си седиш вкъщи..

Вярно е, че винаги ще се намери откъде да се изтегли дадено приложение. И оттук вариантите са 2:

1) махат се всички линкове и не се пускат такива занапред

2) оставят се, но се взима техническа мерка за това нерегистрирани потребители (че дори и такива с примерно малко постове под 10-20) да не ги виждат

И все пак, ако съществува някаква макар и минимална заплаха за форума - тогава няма две мнения. Всички линкове трябва да се махнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина не знаех абсолютно нищо за айфон-а.......

Жоре, винаги има начини. Това е, и се надявам да си остане форум които да помага на потребителите си.

Целта е, да не е толкова я..о. Винаги може да помолиш за "помощ" някой на ЛС. :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо конкретно не написахте. Имало ли е опасност, да имало е, но не съм споменавал на никой. Да вярно е, на този етап няма да ни затворят, но на следващ? Защо да си играем на котка и мишка, след като можем ние да водим парада. Кракнатите приложения са ви най малкия проблем. Форума е в пъти по-полезен с ръководства, ревюта на разни приложения, отстраняване на проблеми и мани адър. Навигациите винаги можем да си ги прехвърлим на ЛС. За едни навигации да рискуваме цял форум, ааа да то на вас не ви пука, нали мен ще погнат и труда ми за последните две години ще отиде по... Та въпросите в анкетата са точни и ясни, 2-ра точка не е пресилена, ако не се съобразим с правилата на играта скоро може и да не съществуваме. Скоро не означава утре или вдругиден, означава във времето. Ако някой е против махането на кракнатите приложения, нека да изрази плюсовете и минусите, без да фантазира глупости. Сигурен съм, че на 99% от потребителите сваляте кракнатите приложения от install0us. Това, че някой е кликнал на линк от форума, не означава, че ние сме го кракнали. Линковете във форума са точно от там. Това което предлагам е за добро на всички, не е моя прищявка. Както виждате доста добре се справям с поддръжката на форума и то със лични средства, да не мислите, че искам да отиде по дяволите?

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твое право е щом си го решил. И аз съм против махането на кракнати линкове, защото не виждам по какъв начин някой ще попречи или премахне форум в който има такива. Защо визирате само ModMyi? Къде остават форуми като Xsellize, Sinful и др. Пиратство е имало и ще има винаги не само в Bg ами по целия свят. Това е просто въпрос на личен избор.

П.П.- Анкетата я намирам за не коректна и за това няма да дам своя глас понеже това, че щом не съм съгласен не означава, че няма да посещавам форума в който мисля, че толкова много съм дал(може и да не съм) и ми е дал.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не сравнявай подобни форуми с този. Този форум има по-малко теми от колкото те в коша. Форумите дето коментираш не на последно място го правят за пари, тук така ли е? Анкетата е коректна, защото ако не се предприеме това действие може да се стигне след време до затварянето му. Искаш да сложа като две "НЕ" и всеки който прочете, че ще се махат кракнати приложения да го натиска , без да се налага да чете темата? Аз искам всеки който отговори с 1 или 2, да е взел разумно това решение и да се оформи реална статистика по този въпрос. Ти ако не искаш, не отговаряй, не е задължителна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава да направим VIP секция в която ще могат да влизат потребители да теглят но ако си плащат. Така мисля и на теб ще е по-лесно и ще могат да се решат евентуални проблеми за които споменаваш. Защото което не става с пари всички знаем с какво става нали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да съм толкова нагъл и да искам пари от потребителите за да могат да свалят кракнати приложения, поне аз не мога. Ще има за всички кракнати приложения докато може или няма да има за никой(публично), но ще има полезен форум.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм НЕ, но само за това да спрат линковете за кракнати приложения. Не означава че ще спра да влизам във форума.

Ако наистина има закон или нечия официялна заповед или сте сигурни, че такава предстои няма кой да ви спре да ограничите подобна функция чрез публичния форум.

Но аз наистина не вярвам, че такова нещо би могло да стане, защото дори и съдържанието на линковете да бъде качено от потребители на форума, то е качена в сайт който позволява това.

Щом след като кача 400мб навигация в даден сайт и отдолу има линк за разпространение и всичко това е ок със закона какво пречи да го разпространя.

Единтвеното тъпо от цялата работа което може да се случи е форума да стане по някакъв начин платен. Услугите които предлага форума са качествени и доста добре поднесени, но в корена си те са услуги които ти помагат да хакнеш, да изпиратстваш или както го наричат нещо, на което оригинално не му е позволено. Хем правиш нещо за да го имаш по евтино и по функционално, хем пак плащаш. Така пиратството не е пиратство и легалното не е оригиналното.

Редактирано от de7
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми разтягайте локуми кое е законно и кое не. Джейла е законен, кракването и разпространението на приложения НЕ. Замислете се, че от легален форум ни дели само това, разпространението на нелегален софтуер. Всичко останало във форума си е легално. Не знам защо ви плаши толкова мисълта, че ще се премахнат линковете. Та нали си ги има в apptrackr, разликата ще дойде в това, че като видиш хубаво приложение, ще се наложи да го напишеш в тяхната търсачка, за да го свалиш или направо от iPhone през Install0us. И престанете да ми излизате с номера от т.2, много добре се вижда, че това е залъгалката за да се замислиш преди да гласуваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля , че ще е по-зле да има такава платена секция с кракнати приложения , защото става вече яко престъпление тъй като се изкарват пари от тях, а това най-вече дразни разработчиците , а и си е логичо (много нагло). Хем са кракнати приложенията хем да ги продаваш на хората и да изкарваш пари на техния гръб. А и ще подгонят Авелики веднага.

Според мен има начини да се намерят кракнати приложения. Инсталъс си е прекрасно приложение в това отношение.

За мен по-важно е ,както каза Авелики , форума да съществува и да помага на членовете си, а и на други да решават проблемите си с любимите си айфони и да знаят , че има кой да им помогне. Ръководствата са ценното , първо че са на български и всеки може да ги разбере и второ ,че са тествани и обсъдени изцяло. Това навигациите верно са големи, но се теглят има си торенти има си инсталъс, вече модифицирани пой, карти и др благинки мисля нама проблем да се обсъждат и постват. А ако има да се затрият.

ЗА мен лично форума е по-важен. И е хубаво да го има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да кажа, не се надбягвайте толкова, когато нещо е по-голямо, ще се разпространява на ЛС. Или с лек намек в темата от къде да си го свалите. Просто намека не трябва да е линк и сме в джаза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След кратък размисъл гласувах с първата точка.

Ако пазара не се изчисти, никой няма да инвестира и 1 лев в програма дето утре ще бъде разбита и пусната безплатно.

Ако на някой му е интересно - да, имам отказан продукт за българския пазар поради нежеланието да бъде платен и нивото на пиратиране.

Губи потребителя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично не ми пречи да няма линкове за кракнати приложения :) Даже си мислех тия дни, че теми като "Искаме апп" са малко безсмислени, защото в 90% от случаите линковете за програми по-стари от месец са мъртви. И реално погледнато ако се направи една тема, в която да се дадат линкове (ако, разбира се, това не би застрашило форума) към по-големите сайтове за кракнати програми ще е доста по-полезно за новите потребители отколкото 100-странична тема, пълна с мъртви линкове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега, няма какво да се лъжем. Кракнати приложения винаги е имало и ще има. В случая идеята е да запазим форума а не разработчиците(в случая) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споделянето на линк, от който може да се свали дадено приложение не е престъпление! Престъпление е тогава, когато самия файл се намира на сървъра, на който е и сайта в случая форума. Когато линка обаче води до друг сайт, отговорността върху разпространението се пада именно на него поради факта, че същия сайт съдържа нелегален софтуер и дава възможност за неговото разпространение чрез директни линкове към своя сървър на който се намира файла! В общи линии няма разлика между предоставянето на линк, който води до AppStore и предоставянето на линк, който води до 4shared примерно, т.к при отварянето на линка потребителя напуска единия сайт и отваря другия и вече се съобразява с правата на другия сайт, който от своя страна носи отговорност за съдържанието в него. Това тук много наподобява торент системата, а всички знаем, че атаките на НСБОБ към Арена и Замунда не доведоха до тяхното закриване, т.к те предоставят единствено линкове за свързване между потребителите, но самото съдържание не се намира на техния сайт (сървър). Моето мнение е, че няма причина поради която форума може да бъде закрит, но ще се съобразя с крайното решение на Aveliky т.к уважавам труда му и все пак той знае за себе си кое е най-добре. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм против. Причината е, че има много приложения/игри, за които линковете в AppTrackr не работят или дори приложенията/игрите не фигурират там изобщо като заглавия. Преди няколко дни имаше такъв пример и след като някой потребител помоли за линк към приложението/играта и в рамките на 30-40 мин. вече му беше отговорено с актуален такъв. В AppTrackr все още няма и следа от приложението, за което става въпрос (кое е то е без значение като цяло). А това не са 1 или 2 приложения/игри. Просто има доста хора тук, които си имат източници, в които проверяват, или пък си имат архиви, съхранявани незнайно къде, които могат да помогнат за набавянето на приложението.

Като цяло и аз съм против използването на кракнати приложения, но все пак е полезно да тестваш едно нещо, преди да дадеш пари за него, а не са много приложенията, в които това е включено като възможност. Поради тази причина едно линкче може да помогне. И, както някой по-горе беше споменал, след като тествам някое приложение и то ми хареса не ми се свидят парите и си го купувам. А това дали ще си го купиш след като го изпробваш си опира до изцяло личен избор и съвест.

@Lyudmil все пак живеем в България и законите се изкривяват по начин, който е угоден на управляващите/обивняващите, така че колкото и да е дъвкано това становище из Интернет пространството (за съхранението, линковете и бла бла бла), тук, в България, все ще намерят начин да докажат твърдението си.

Редактирано от orbitalen
  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека да се добави в правилата, че се забранява качването на кракнати приложения и да се свършва. Макар и да не съм съгласен няма да давам никакви линкове публично освен ако не е Free!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това тук много наподобява торент системата, а всички знаем, че атаките на НСБОБ към Арена и Замунда не доведоха до тяхното закриване...

Аз ще помоля само да не се пишат глупости и да престанете да спекулирате с нещата, без да изказвате цялата истина.

Да, Арена не е затворена, но 4 души вече пета година ги размотават по съдилищата и както споделят адвокатите им се върви бавно и полека към присъда. Разбира се, минимална и нищо незначеща, но нали знаете какво ще трябва да попълват тия хора до края на живота си в графата "осъждан/неосъждан"?!?!

Каза ви се в прав текст по-горе за какво е втората точка при гласуването. Всеки разсъждаващ поне малко човек му е ясно, че форума в този си вид няма как да съществува още дълго време и аз честно казано се чудя защо изобщо е тази анкета, а Aveliky не направи това, което всички знаем, че ще направи рано или късно.

В същото време не съм съгласен с него, че не трябва да иска пари от хората. Напротив, това го има откакто свят светува и ще го има и след нас. Въпроса е какво ще получат хората, които ще заплатят определените пари, как те ще бъдат защитени и как ще се прецизира подбора за достъп на хората. Затова, Aveliky, стига с тези маниери на Робин Худ и е време да предложиш нещо на хора като мен, които искат да дават пари, но в същото време искат и някакво качество да получат насреща. Тук не визирам само кракнати приложения, а говоря принципно в момента.

Иначе по темата - разбира се, гласувах да се махнат линковете във форума, докато е в този вид. Иначе натам сте вие - хората, създали и реализирали идеята да се помага и разпространява всичко, касаещо iPhone и всички останали продукти на Apple. Вие намерете начина, а ние ще намерим причината, за да сме тук още много, много години. :smile:

  • Харесвам 4
  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: Алекс хич не пиша глупости, все пак бях в този екип по време на атаките на НСБОБ и знам всичко по темата. Момчетата се опитват да ги осъдят, но така и не могат да се закачат за някой закон в обърканата ни съдебна система, който да е реално нарушен от тях. Надявам се да се отърват без присъди, но единствено ще си загубят компютрите това е сигурно. Тия мизерници не връщат отнета техника. Останалото, което съм писал е самата истина. Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса това за Робин Худ, на такъв ли ви приличам? Това което получаваш досега малко ли е? Пари няма да взимам за да ви отварям скрит раздел пълен с линкове към кракнати приложения. Идеята на анкетата беше да видя вашето мнение по въпроса, въпреки, че ми беше ясно още преди да я пусна. Но въпреки това я пуснах, защото и вие имате право на глас. Ясно е, че когато реша ще го направя. Но също така ще стане ясно от тази анкета/тема, как/къде ще се дават линкове към кракнатите приложения. Имам и друго решение на въпроса, но за сега няма да го коментирам, но форума рано или късно ще се наложи да го направя легален. Махането на линковете към кракнатите приложения, няма да ни лиши от ползването им. Просто малко време ми трябва, за да изгладя нещата и ще ви стане ясно как ще се процедира.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...