Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

30" LCD и MiniDisplayport to Dual-Link DVI проблеми


sand0

Recommended Posts

Има ли някой тука който ползва този "MiniDisplayport to Dual-Link DVI" адаптер за 30" ЛЦД ????

Ако да има ли проблеми със сигнала (артефакти, мазане,... )

Защото аз имам горе посочените дефекти. Ама не ми се оставя мака и ЛЦДто в сервиза да висят няколко дена за да ми дадат нов кабел с нов фирмуер който пак да ми маже.

Поне така пишат в другите форуми че и кабел с 1.2 фирмуер пак маже... даже повече маже.....

Епъл се гъбаркат.... кабел за 200лв да съсипва (прави го негоден за употреба) 3000лв ЛЦД + *****лж Мак!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам MiniDP-DVI-D и го ползвам с най различни марки/модели монитори (SONY, HP И пр.) както и ТВ LG (42") и нямам проблеми (засега). Адаптерът е Apple/ския (въпреки, че по формите се вижда, че хората имат проблеми и с този адаптер и някои марки/модели тв).

За твоята комбинация също съм чел по чуждите форуми, че е проблемна, имаше някакъв дефект във фърмуера на самия преходник, имаше и офиц.ъпдейт за него. Разрови се добре, мисля че ще намериш решението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dual-Link DVI = 2x 1080p = 2560x1600 резолюция. Тука не говорим за ЛЦД телевизори а за професионални монитори с 2560*1600 резолюция.

Този адаптер е различен от вашите.

Този е MiniDisplayport to Dual-Link DVI... Но просто не работи!! И на епъл и м дреме или пък немогат да го оправят колкото и да се мъчат. Тука става дума за над половин година.. и още не са намерили решение.

Така като аз ги виждам нещата.. Трябва на всеки прецакал се да му подарят по един 30" Синема с минидисплей порт. (Другото е кражба на моето време и нерви и пари).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sand0, ето ти едно четиво (ако не си го видял вече). Ако ти е проблем, че е на английски прати ми ЛС и ще направя превод, макар и да не е описано решение на проблема.

http://gizmodo.com/5119858/apples-mini- ... ion-issues

В статията има линкове към теми във форума по поддръжката на Apple продукти в които човек от поддръжката съветва следното:

  • Update all software and firmware related to your hardware.
    [/*:m:33qsccpl]
  • Delete Library–>Preferences–>com.apple.windowserver.plist
    [/*:m:33qsccpl]
  • Delete User –> Library –> Preferences –> ByHost –> com.apple.windowserver.xxxxx.plist
    [/*:m:33qsccpl]
  • Reset PRAM by pressing Command-Option-P-R and reboot the computer.[/*:m:33qsccpl]

Колко би ти помогнало нямам представа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мупо аз там дори съм писал ( http://discussions.apple.com/thread.jsp ... 5&tstart=0 )

Така или иначе нищо не се е оправило все още.

Въпроса ми е кой в БГ се е прецакал и дали си е сенил кабела.

В епъл.бг не са чували разбираш ли за такъв пробле. И за дами сменят каела трябва да им оставя макаси (да си пороват малко в личните ми данни плюс аз да не работя няколко дена) за да ми сменили кабела???

А в САЩ като им обясня проблема и викта. пращяме ти нов (не че ще се оправи проблема де :Wink: ) само дето сега не сам в сащ да ми го сменят без да питат ма ти кво ма ти що....

Имало решемие на проблема.... Да си купиш нов ДЕЛ 3008модел с Дисплей порт и да си купиш менте кабел мини дисплей порт към нормален дисплей порт (явно за епъл е било сложно да направят такъв епълски)..

Как и да е трябва да се обадя да ми поктрият чека за новия монитор :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sand0, ще те помоля да пишеш по-грамотно или да спреш да пишеш. Просто е страдание да се четат твоите постове. Явно в трети клас си се отказал от мъките в училище, но спри да мъчиш нас. Да не говорим, че нарушаваш и правилата. И да знаеш, че няма да те моля втори път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:Wink: Стига де. От писането на латиница (от 95 до сега) малко съм отвикнал да гледам правописа.

Важно е съдържанието :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Олеле гледай сега какво ще ти наговорят за правилата на форума :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, много мразим правилата. Но затова сме на последно място. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо– вече си предупреден 2 пъти официално, предупредих те и на ЛС, с обстойно обяснение, ти дори и там се осмели да ми пишеш на латиница и да спориш. Май 5 пари не даваш ни за правила, ни за уважение към събеседника, а и не ми обяснявай колко е важно съдържанието, ако не е грамотно и рзбираемо. Не разбирам – бан ли си просиш, или просто се правиш на велик :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми модератори. Само в този форум доакто пиша трябва да се потя (треперя) какво пиша и как го пиша. Да не би да разгнева модовете.

Моля не ми създавайте стресове!!

Приемете че съм втори клас и това ми е правописа.

А ако толкова искате да ме изритате.... предлагам само да ми вземете правата да пиша та да мога да гледам линковете :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом го осъзнаваш, няма какво да ти "вземаме права" :lol: , сам си наложи цензура, и пиши по–малко, докато не се ограмотиш достатъчно, и със сигурност – докато не прочетеш детайлно правилата, въпреки, че толкова се опъваш да го сториш :smile: .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хехе видя ли, предупредих те - тук правилата са закон :)

радвай се, че поне не те ревнуват :smile::lol::lol:

ПП. Ако си с ATI видеокарта пробвай как е на NVIDIA, не видях с какъв мак си но не е зле да пробваш с някой друг, освен съветите в четивата които ти дадоха по горе ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в кабела!

Но той не е просто кабел..

Нещо като МултиЛинк Адаптера за СиликонГрафикс който превръщаше ДВИ към ЛВДИ (на SGI 1600SW) та то си е цял процесор с менюта и управление. Тов смея да твърдя беше много години най доброто ЛЦД.

Моя 1600 го купих от ЛукасАртс :biggrin:

Е този на епъл е нещо подобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че не е просто кабел но е хубаво да си сигурен на 100% къде не е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем че съм сигурен в:

1: Видео картата е проблема. Нвидия е.

Какво правим? Изръгвам я от дънната платка? обаждам се да ми сменят мака с такъв с ати въпреки че няма такъв с ати??

2: В кабела е проблема ( а той наистина е тма:biggrin: )

Какво? Давам и м срок 6месеца да с епоправят или да ми купат нов 30имза ЛЦД с минидисплейпорт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте,

видях, че коментирате проблем свързан с кънектването на външен дисплей. Не съм сигурен дали трябва да пусна нова тема или тук да си задам въпроса :|

Моят проблем е следния - опитвам се да свържа допълнителен монитор LG 17'' към Macbook Air 2008. Наличения преходник към мини дисплей портае DVI, а конектора към монитора е VGA. Имам един преходник допълнителен който преобразива DVI (идващ от лаптопа) към VGA (отиващ към монитора). И проблема е че компютъра засича монитора, показва възможните резолюции и херци, но образ няма. Възможно ли е този проблем да се дължи на допълнителния преходник DVI-VGA, който аз използвам?

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, функциоята "Mirror" също я пробвах, но без резултата.

След кратко ровене в интернет установих, че оригиналния Apple DVI адаптер е DVI-D (Dual link), а моят адаптер не е такъв т.е би трябвало това е пробллема при мен относно липсана на образ при допълнителния монитор.

Възможно ли е да подкарам адаптер DVI-D (Single link) успешно или отново няма да се получи? Питам това, защото ми е трудно да намря адаптер/кабел DVI-D (Dual link) към VGA. В повечето случай има DVI-D (Single link) към VGA. В Ebay има DVI-D (Dual link) към VGA, но пък там ще чакам повече докато ми го доставят (е в краен случай ако не намеря - от Ebay ще си го поръчам).

Редактирано от G.Zidarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че свъзваш два адаптера според мен.Една моя подобна случка и как подходих:

Macbook Pro-> dvi-dvi adapter, сложих му един преходник dvi-vga, след това кабел vga-vga към монитора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

т.е. да взема да си потърся оригинален VGA преходник и да не се занимавам с глупости. Кофтито е, че са старички и нещо трудно ги намирам BG, а ко се намери пък цената ми действа облъскващо. Това е и основната причина да търся преходник, примерно такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен обаче ми е необходим Micro DVI - май ще го поръчвам от китайците :smile: -> Micro-DVI to VGA Adapter Cable for Apple MB203G/A Air 1st-generation Macbook

Иначе идеята за почлника не е лоша, ще проверя в нета за някъкви схеми на пиновете и мога да си направя един експеримент.

Редактирано от G.Zidarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...