Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Генериране на data traffic без мое знание.


Sid

Въпрос

Здравейте, знам че темата е дъвкана много, но бих искал да се допитам до някой който знае.

Според любимия ни оператор МТел съм навъртял една много солена сума Data Traffic през роуминг от щатите...

Най-странното е че всичко си беше изключено, а и нямах достъп до интернет, през това време, неколкократно се опитвах да видя прогноза за времето, закачайки се на случайни WiFi, съответно не ставаше, когато не можех да се закача - т.е. нямал съм достъп през оператора. Освен това в Usage, цифричките за генериран трафик си седят непроменени - телефона не е отчел трафик.

В същото време МТем ме уведомиха за сметка от 140 лв. което за мене абсурдно!!!

Смятам да се разправям, но моля дайте акъл възможно ли е да се е навъртял този трафик реално или МТел си правят пари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Answers 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • devilbo

    7

  • Anthony

    5

  • Sladichuk®

    5

  • zviara

    4

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Ако в usage нямаш отчетен трафик, значи не е направен такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз така си помислих, но реших за по-сигурно да питам. Най-абсурдното беше когато в 8 вечерта получих съобщение, че ми спират телефона за надвишен лимит, някъде към 11 им звъннах през Скайп, в телефона ми бях сложил американска сим карта, а каката от *88 имаше наглостта да ми каже, че и в момента на звъненето ми се отчитал трафик на сметката?!?!?!? :eek:

Съответно аз и обясних, че сим картата от МТел ми е в джоба и нямам идея кой и какво точно трупа на сметката ми, а още по-малко кой ще го плаща. Подадох жалба по телефона, чакам сега отговор, а след няколко дена като се прибера, смятам направо да ида в някой от центровете да се разправям. Ба.... мошенниците...

Май ще се фъргам директно на 3GS с договор от Глобул, при тях поне с надписване на сметки май няма проблеми, а и Data пакета който предлагат е доста приятен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имаш една важна опция -Network---> Data Roaming---->OFF.

Що се касае до това, че отчита и в момента, имай предвид, че сметките от роуминг пристигат със закъснение, което може и да е дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И на мен ми е много абсурдна, затова я споделям с Вас.

На 15-тия ден от престоя си в щатите, в рамките на 3-4 часа бях заринат от СМС-си в които последователно ми казаха, че съм на 85%, 95%, 110% от лимита и ми спират телефона за неплатена сметка от 220 лв. (без ДДС и такса)... от тях 70 лв. разговори (което при 10 лв./мин е напълно възможно) и 150 лв. интернет, за което няма никакво обяснение. В 2-3 мола се връзвах към отключени WiFi мрежи и понякога успявах да си проверя пощата, понякога не - от което си вадя извода, че моб. данни не съм ползвал, иначе щеше да става всеки път. А там където не ставаше даже и прогнозата за времето не можех да видя.

-Network---> Data Roaming---->OFF сега като проверих беше изключена, но аз доста рових по телефона, та може и да съм я изключил по-късно, не помня някога да съм я включвал, освен ако не се включва сама по подразбиране.

Има ли някъде през SSH – Log File от който да проверя по-подробно къде и кога телефона е ползвал интернет? Предполагам, че всички интернет сесии се пазят някъде с дата/час и продължителност, моля някой който знае да каже къде и как да го проверя.

Според вас към кое технически-компетентно лице от МТел трябва да се обърна за повече информация по случая?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз имам подобен проблем ако може някой да помогне. Сега си видях на сметката интернет 20 лв. а не съм ползвал такъв освен wifi с който в момента имам проблем заради 3.0 но с мъки става. В usage имам получени 9мб а съм вкарал в настройките грешни данни от сорта на "sgasajshasjhjahj" някакви идеи как се е получило и как да го спра това ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако нямаш дейтаплан в мтел 9мб са даже повече от 20 лева ... наум ми излизат около 35

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за отговорите, направих това с noedge, ще пиша дали има ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мтел значи много цакат. А и Глобул не остават по-надолу: при използвани 30 мб в фактурата ми пишеше 75 мб, а този месец от използвани 197 мб ми пишеше в фактурата 268 мб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имайте в предвид и първоначалното тарифиране от 100кб :) (1-2-3....10-20...кб = 100кб :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Както и да е, днес преглътнахме 300 лв. за да пуснат телефона, очаквам резултат от жалбата, пък да видим :rolleyes:

Наистина много ще ми е от полза ако някой ми каже къде в телефона се пазят всякакви history, call, SMS, Data, Log files, или пък програми за Мак ОС с които да мога да синхронизирам проверявам тези файлове, както и някои апликации с които да си следя сметка, минути, трафик и т.н.

Бих искал да си зануля данните в Usage, та се надявам да кажете какво да изкопирам преди това.

Също така открих няколко апликации за следене на сметката, нямам идея дали някоя от тях е приложима и за българските оператори, ето линк: цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

имам същият проблем,но с Глобул.Телефонът ми генерира трафик.3G и EGGE са ми били винаги изключени,но пак като дойде фактурата имам начислен интернет.Това започна да се случва след като ъпдейтнах телефона на версия 3.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

с "noedge" нямах проблем до днеска като видях в usage ,че пак ми начислява някакви kb :rolleyes: някакви идеи как да го спря тотално това ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Обади се на шибания оператор и кажи от там да ти спрат EDGE-то. Аз съм на Mtel и така направих...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не сте сами :Wink: Абсолютен опит за кражба на пари, които не съм похарчил :exclaim:

1. Месечната ми вноска е 5 лева, с 20 безплатни минути към 3 телефона (не говоря изобщо от повече 3 месеца на него, защото си имам прекрасна оферта от Вивател с безплатни минути като фирма от 1 година)

2. Картата на Глобул ми седи само като украшение в апарата (ползвам само Wi-Fi + fun iPhone-то) :exclaim:

Преди 1 седмица ми пристига новата сметка (старата все още не я бях платил, не съм платил и новата).

Доказателствата #1:

168890901319472991451254858475oCFGl78ckffcroRYLAYO.JPG1937017831985029141254858477v5W8uLO4BA4jnemFIKTr.JPG

Фактурите за двата месеца назад - 1-ва и 2-ра снимка - страниците с инфо, което е важно като пари, и 3-тата снимка - култовата фактура за 199,99 лева :eek: :eek: :eek: :

str1sl.th.jpgstr2x.th.jpgdok2.th.jpg

Ако някой може да ми обясни каво означава: "Други начисления и компенсации"... Може би, че не говоря от 3 месеца, и трябва да ги компенсирам с по ~66 лева месечно ли? Деба византийците, техната мамичка....

P.S. Смятам да им (следва богатството на българският език в нецензурната му форма) и да вдигна олелия до небесата. Първи в списъка са Господари на Ефира (тамън да се запозная с Рачков :lol: )

Меко е да кажа, че Звяра излезнА от бутилката...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Погледни 2-та скрииншота които съм постнал.

IMG_0065.gif[/attachment:37n40uxe]post-38295-1282134456,1496_thumb.jpgIMG_0064.gif[/attachment:37n40uxe]

Колко ли трафик трябва да си натрупал за сметка от 199.99лв.?

Мошеници. :twisted:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какъв трафик? Не виждаш ли, че пише 0? С 3.0 съм седмица, след като излезна, от тогава не съм ползвал нет през Глобул па хептем (а и не ползвам никога нет през моб. оператор), нали си пише, че е Невър ресетван... Кави трафици :Wink: Само музика слушам на него и бримча Сидия през wi-fi-то у нас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз това го виждам, но просто ми е чудно, колко (трафик, който ти го нямаш) по-принцип е нужен за такава сума :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много бързо може да се натрупа трафик с който да си достигнеш кредитния лимит,

трябва ти мултимедийно приложение например YouTube, да изгледаш няколко по-дълги клипчета

мислейки си че си на WiFi а да се окаже че си бил на 3G. Това не е просто на теория а

действителен случай с колегата ми който за отрицателно време си изразходи кредитния лимит

към Глобул на стойност 100лв. Имайте предвид че при тях 1MB е около 2.5 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...