Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

OrbLive


johnnybravo

Recommended Posts

Защо не погледнеш на 2-ра страница?

Няма проблем със стрийма от DreamBox.

1. Натискаш бутона VLC:

36697873.jpg

2. Запазваш файла.

34903138.jpg

3. Отваряш го с текстов редактор и копираш линка. (Аз съм добавил user & pass, не съм пробвал без тях :biggrin: )

49641295.jpg

4. Добавяш си копираното като Custom Channel

43338297.jpg

и си модерен :smile:

28149566.jpg

Ако си с китайски DM500 е възможно да ти забива приемника, когато пуснеш някой стрийм. После само трябва да рестартираш енигмата и си в играта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за подробния отговор.

Незнам как не го бях видял преди на 2ра страница.

Странно ми е защо слагаш username:password на края на линка. В този вид е безмислен, т.е. не се ползва.

Ако трябваше име и парола то линка трябваше да е от вида: http://root:password@192.168.1.10:31339 ... ,0050,0051

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Тегля си K-Lite Mega версия 5.5.1 от http://www.free-codecs.com/ обаче явно нещо не му е наред понеже преди това бях с k-lite standart и някои програми ми тръгваха а на други ми изписваше че нямам нужния кодек, а сега никоя програма не ми тръгва.

Та да попитам от къде да си изтегля читав к-лите и променяте ли нещо при инсталацията му ?

едит: изтеглих си версия 5.4.0 и тръгнаха повечето програми, но на някои пише че нямам наличен кодек ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OrbLive v2.0.12.5

Линк за теглене в първи пост.

Фиксирани бъгове и добавено Online Videos/Google Video (не е тествано).

2a5n7yx.png

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сложих програмата и сложих БТВ в Фаворити след това стартирам всичко си е ОК след като натина вътху канала и само зарежда след извесно време пише:Item BTV returned the following error:connection to the stream timed out . The next item was automatically timed out . След като натисна ОК

МОЛЯ Помогнето ако е възможно аудио връзка скаип : house--

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравяйте на всички търсех ,но нещо неможах да намеря как се оправя това : http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE ... f/sdadsada

Всичко го правих стъпка по стъпка. Ще съм много благодарен ако ми помогнете да го оправя!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Влез в Orb -> Configuration -> Advanced -> Codecs -> и избери ffdshow Video Decoder

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера си изтеглих приложението за компютъра и за айфона. На компютъра ми работеше сега не иска. Пише ми че не съм свързан със сървъра :"Your PC running Orb is not connected to the server", а пък на телефона като се опитвам да вляза ми изписва : "Your Orb PC is not reachable."

Сега влизам от друг компютър на който няма инсталирана програмата. Да не би да трябва да бъде стартирана ORB за да може да се ползва и на телефона. Ако е така то е супер тъпо, защото постоянно трябва да ми работи компютъра за да работи и програмата.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое ти се вижда тъпо?

Идеята на програмата е не само да си гледаш телевизия, но и да имаш достъп до файловете, които са на твоя компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това че примерно ме няма в къщи за няколко дни или съм на почивка някъде, и искам да си пусна , бтв, нова или канал 1 и да ги гледам, а не да ми работи компютъра постоянно, за да го направя това.

Идеята за файловете е добра, но аз предимно за телевизия исках да я използвам, но се вижда че няма да ми върши работа.

Редактирано от Grievous
Можеше да спестиш цитата непосредственно след мнението. Има специална тема, където внимание се обръща именно на тези цитати.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За без пари толкова, има начин да си го направиш, стига да си малко по-изобретателен. Активирай си WOL (Wake-on-LAN) и си инсталирай на телефона приложение от типа на iNet Pro. Така ще можеш да си включваш компютъра от телефона, дори и през EDGE или 3G. Гледаш и после през Logmein си го гасиш :)

Колкото до това какво ти се гледа, трудно се намират работещи стриймове освен ако не са си твои. Аз така в момента имам доста канали, но са PayTV и няма как да се гледат без сигнала да преминава през моя компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дава ми грешка 0x80004005 (няма съвместими кодеци), а съм направил всичко, съгласно ръководството. Инсталирал съм последения K-Lite Codec Pack (http://www.free-codecs.com/k_lite_Mega_codec_pack_download.htm), в настройките на сървъра съм сложил отметка на ffdshow, в сайта съм го пуснал през Orb Flash Player, линковете са от първия пост на темата. Нищо не тръгва! bTV като опитам да го Add-на и ми обяснява, че линка водел към два отделни линка, да си избера единия и който да избера пак същото. Мъча се от 3 дена, че ми беше неудобно да питам. Ще съм благодарен за съвет.

Edit:

Извинявам се, но май съм пуснал поста в грешната тема. Колегите ferry и jimmby от тази тема: http://bgiphone.com/showthread.php/9-iPhone-OrbLive/page2?highlight=orb споделят същия проблем като моя.

Редактирано от sapiora
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато си инсталирах Windows 7 на PC-то, което ми е за сървър на Оrb, аз също имах подобни проблеми. Тогава си свалих http://itunes.apple.com/linkmaker/ на чисто, старичка е, но само с нея нямам никакви ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

johnnybravo много ти благодаря за своевременния отговор, но пак не става. Пак ми дава, че кодеците са несъвместими, да си изтегля подходящ кодек от http://www.orb.com/codecs.

Edit: Дали да пробвам да истелгя и инсталирам всички кодеци от там и пак да пробвам?

Edit2: Направих и този експеримент. Не става номера!

Редактирано от sapiora
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Работещи стриимове

NOVA

mms://94.156.248.42/nova_live_q1.wmv

Eco BG

mms://212.25.37.148/EcoBulgariaTV

TV1

mms://64.150.191.210:8082

MAD

mms://195.149.254.227:8080

Bagri

mms://84.22.1.210/bagri

Tiankov

mms://tiankov.netguard.bg:8456/

Wine TV

mms://212.25.37.148/WineTV

TV Art

mms://94.73.63.157/tvart

HipHop

mms://stream.utv.bg/hiphoptv

Eurofolk

http://www.eurofolk.com/tv/eurofolk

The Voice

mms://62.41.56.32/public_votv_fi

NG

mms://218.108.231.3/ngtv1

Serie A TV

mms://www.lewebradio.net/serie%20a%20tv

TBN

mms://mms.rrsat-internet.tv/tbn

ESPN

mms://a3.v20473a.c20473.g.vc.akamaistream.net/7/3/20473/v0001/espn.download.akamai.com/20473/t_assets/20070217/4657511c3b57e3dc733def3701a3d94f38e6f132.wmv?s=espn360c=racing

AMTV

mms://mms.amtv.ru/bizone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто й трябваше малко "убеждаване".

OrbLive 2.0.12.11

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

OrbLive 3.0.3.15 : Свали

За да може да се свърже обаче е нужно да имате най-новата версия на Orb клиента на вашия компютър:

windows.jpg: Свали

mac.jpg: Свали

Tествана е и работи !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Нещо ми крашва тази новата версия - може би не е кракната добре.

П.П. Нов линк за tv7 не можах да намеря, довечера ако имам време ще проверя пак, ако никой не ти е дал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, мого добре е кракната. Работи и на OS 4.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Крашва дренки, върви по-бързо от всякога. Проверете кинескопите си.

2zhjk3n.png15e75eo.png

2dufsw9.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...