Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade на iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G (към 4.х), iTouch 2G (към 4.x), iTouch 3G, iTouch 4G


Severus

Recommended Posts

Ако може да прочетеш поне първия пост в темата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали в България може да се намери Phonebook sim card ,с която да се активира Айфон ,който е заключен за който и да е оператор ,моя 3gs не го знам за кой оператор е заключен и сега съм с 3.1.3 и съм на Emergency Calls .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем със Downgrade от FW 4.1 на FW 3.1.2.Телефона е фабрично отключен 3GS със стария iboot,имам ги запазени всички SHSH файлове в Cydia от FW 3.0 до FW 4.0 .Но като се пробвам да направя рестор през DFU ми дава грешка 3194.Добавил съм сървъра на Saurik във host - файла и не мога да даунгреидна,пробвах към 3,1,2;3,1,3;4,0 и все ми показва грешка 3194.

Искам да даунгреидна защото когато от 3,1,3 ъпдейтнах на 4,0 нямам интернет през оператора,въпреки че настройките са си наред и съм сигурен,че този проблем е софтуерен,а не хардуерен.когато излезна 4,0,1 ъпдейтнах към него защото си помислих,че така ще ми се оправи инттернета който много ми трябва,но и със 4,0,1 продължава да не работи.Моля някой да каже как мога да оправя този проблем и най-вече ще се оправи ли със даунгреида.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И що реши, че вместо да пуснеш "грешка 3194" в търсачката, най–удачно е веднага да пишеш тук?

Рестор при 4.0 и грешка 3194

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Днес ми престигна PhoneBook Card.

Телефона, който се опитвам да оправя - 3ГС, ФЗ, запазени файлове.

Доунгрейднах го от 4.0.2 на 4.0.0, но iTunes не иска да го активира! Някакви идей?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата не става. И изобщо защо пишеш в тази тема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пробвах първия вариант за рестор на iPhone 3GS FW 3.1.2, 45 седмица, Нов iBoot, jail с blackra1n и сменях 1000 пъти местата на надписите в хост файла ама не става все ми дава грешка "The iPhone "iPhone" could not be restored. An unknown error occurred (13)." И както си е във DFU с черен екран става бял и се оправя след run на blackra1n. Някой ако може да помогне много ще съм благодарен.

PS: в cydia пише "This device has SHSHs on file for Iphone OS / iOS : 4.0, 4.0.1"

Редактирано от Dimax
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И както си е във DFU с черен екран става бял

Ти сега ли разбираш, всъщност– явно и сега не си разбрал, че белия екран е симптом на DFU...

А за хост файла – що ми се струва, че си сложил диезчета преди IP–то, та си заключил достъпа .... :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не аз изрично след всеки опит проверявам за диезчетата защото поняога се появяват сами (можеби защото съм с нортън)

А за белия екран си е симптом, но досега не съм го правил на практика рестора от DFU та оттам идва объркването. Някой да има други идеи.

Все пак мерси за бързата реакция въпреки късния час :rolleyes:

PS: с Windows 7 Ultimate съм ако ще е от полза.

Редактирано от Dimax
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо: спри нортъна тотално при такива преправки, защото ВИНАГИ ще ти връща старите настройки, а вероятно и той пречи на зареждането на драйвърите за дфу - настрой wildcard в антивирусната за тюнса.

Второ: загря ли нещо от това: "This device has SHSHs on file for Iphone OS / iOS : 4.0, 4.0.1" ?

Доколкото разбирам, ти се опитваш да качиш пак 3.1.2? Няма да стане. Можеш да върнеш само посочените в изречението iOS.

Грешката 13 е от неправилно вкаран в дфу режим телефон. Опитай в нормален веднъж, така , както си работи - тюнса ще го вкара сам в рикавъри и ще ресторне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много. С restore се пробвам да го докарам до 4.0.1 или 4.0, а не до 3.1.2. Но пак не се получава дори от нормален режим... :S

Редактирано от Dimax
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опита с втория вариант, но за целта ще трябва да си запазиш SHSH на компютъра си. Това става като вържеш телефона към компютъра, стартираш TinyUmbrella, слагаш отметка на Andvanced Options в полето Device Version избираш iPhone 3GS 4.0.1 в полето Request From избираш Cydia и цъкаш на Save My SHSH. Така TinyUmbrella ще вземе запазените ти SHSH за 4.0.1 от Cydia и ще ги запише на компютъра ти.

След като вече имаш SHSH за 4.0.1 на компютъра си, опитай да направиш рестор към него (4.0.1) по втория вариант описан в първия пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така има някакъв напредък, но ми вади грешка 3014 при условие, че специално uninstall-нах Norton забраних на скайп да се пуска заедно с компютъра остана само java, което е описано в някой от темите, че причи, но без него няма как да пусна TinyUmbrella

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти с iTunes 9.2 или 10 ли си?

За да качиш iOS 4.х ти трябва iTunes 9.2 или 9.1 забравил съм, но мисля 9.2 ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееее... Това ми е бил проблема. Бях с 9.1.8... (и още хиляда точки, но съм останал с впечатлението че съм с 9.2).Много благодаря. И само 1 съвет ако някой му изникне такъв проблем - когато пуснете TinyUmbrella като натиснете "start TSS server" следете отдолу какво ви изписва в диалоговия прозорец, защото понякога от прибързване оставате с впечатление, че е пуснат, а не е.

Благодаря на всички, които ми помогнаха. В момента съм в процес на рестор ще ви информирам какво е станало като приключи.

Edit: Вече имам iPhone 3GS FW 4.0 jailbreak с jailbreakme благодарение на вас. Ще черпя по една бира за търпението, което проявихте. Остана само въпроса и страха какво ще стане ако си изключа телефона защото съм 45 седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да стане след рестарт на телефона. Всичко ще си е наред. ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що прочетох, че на iPhone 4 може да се понижава baseband-а, но разбира се това не винаги е възможно.

Ако направите рестор на iPhone 4 към по-нова iOS, която обновява baseband-a, след това ще можете да направите downgrade и да върнете стария baseband, но само ако Apple все още подписват старата iOS.

Например ако обновите iPhone 4 до iOS 4.1, baseband-а ще се обнови до 2.10.4, но докато все още Apple подписват iOS 4.0.2 ще можете да свалите до нея и baseband-а ви ще се свали също до версия 1.59.00

Поради това има нова версия на TinyUmbrella с няколко нововъведения:

  • Baseband Protection - Обновявайки до 4.1 използвайки TinyUmbrella ще попречи да се обнови baseband-a. Просто е нужно да отворите TinyUmbrella преди iTunes и да нямате някакви грешки в полето на TinyUbrella. ТОВА ЗАСЯГА САМО iPhone 4!!! Ако имате iPhone 3G/3GS и обновите до 4.1 baseband-a ви ще се обнови.
  • SHSH Retrieval from Cydia - Ако нямате запазени SHSH локално (на компютъра ви), TinyUmbrella ще ги вземе "в движение" от Cydia, позволявайки рестора да продължи. т.е. вече няма нужда да правите "упражнението" което съм описал в този пост.
  • Автоматично посочване в host файла към Cydia - Веднъж затворили TinyUmbrella, тя ще преправи host файла да сочи към Cydia (за допълнителна защита от обновяване на baseband-а и update/restore без TinyUmbrella)
  • Добавена е поддръжка на iPod Touch 4Gen

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето как можете да рестронете (забележете: не да ъпдейтнете) iPhone 4 и да запазите стария baseband 1.59.00

1. Теглите последната версия на TinyUmbrella (засега 4.1.3)

2. Добре е да прочетете ReadMe файла ;-)

3. Стартирайте TinyUmbrella.

4. Натиснете бутона "Start TSS Server"

5. Отворете iTunes

6. Направете Shift + Restore (НЕ Update!) до оригинален 4.1 . За целта трябва да изтеглите FW 4.1 от тук

7. iTunes ще ви даде грешка 1004 - неуспешен ъпдейт на baseband-a. Точно това искахме :devil2:

8. Натиснете бутона "Kick Device Out of Recovery" в TinyUmbrella

Пак казвам това е само за iPhone 4!

Ако "случайно" сте качили FW 4.1 на iPhone 4 и baseband-a ви се е обновил до 2.10.04, можете да го свалите обратно до 1.59.00 докато Apple все още подписва FW 4.0.2

За да направите това трябва:

1. Да затворите TinyUmbrella (ако е отворена)

2. Да затворите iTunes (ако е отворен)

3. Да премахнете всички редове в host файла който съдържат gs.apple.com

4. Да почистите кеша с dns-ите

За Windows: Start -> cmd -> ipconfig /flushdns

За Mac: Terminal -> dscacheutil -flushcache

5. Отворете iTunes

6. Направете Shift + Restore (НЕ Update!) до оригиналне 4.0.2, който може да изтеглите от тук

Забележете, че свалянето на baseband-а работи само докато Apple подписват 4.0.2. Това е така заради новия начин по който Apple ъпдейтва/ресторва baseband firmware-а при iPhone 4, който е различен от начина по който става при предните устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Пробвах по описанаи на първа страница начин ,но нищо не стана дава грешка 31.. Телефона е 3GS OS 3.1.2 и исках да му сложа оригиналната OS 4.0.1 дадена в другата тема. Когато му дам shift + restor излиза грешката и нестава . Какво бъркам? За да мина от 3.1.2 към 4.0.1 първо през 4.0 ли трябва да се мине. От къде мога да сваля къстам OS или трябва да си правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напиши 3194 в търсачката - има камара резултати с решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това всичко прочетох. Сложих Itunes 9.2 , спрях скайпа антивирусната . Коя OS да си истегля ,защото с тази от темата за оригиналните OS нестава. Изтеглих си iPhone2,1_4.0.1_8A306_Restore и нестава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Остава да махнеш и ъпдейта на java или да пробваш на друг комп.

П.П. Щом пробваш 4.0.1 - сигурна ли си че имаш shsh за него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имамм ето това 3359371038093-iphone-4.0.1.shsh . Същите си ги свалих и за 4.0 и за 3.1.2 за всеки случай. Имам ги и като файлове и Cydia. Ако искам да мина на 4.1 ,а не на 4.0.1 защото в Itunes ми пише да ъпдейтна до 4.1 . От къде мога да си сваля OS къстам за 4.1 телефона е към Глобул копуван веднага след като излезе.

Когато телефона е от Глобул с активация или без активация трябва да се направи къстам OS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От темата с кастъми :Wink: БЕЗ АКТИВАЦИЯ!

Активирай си го с картата, обнови ПЪРВО СИДИА СЛЕД ТОВА, после всичко останало се увери че работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Направо откачам вече... Намерих къде стои този хост файл, но с коя програма да го отворя за да мога да напиша тези "74.208.10.249 gs.apple.com" неща? Знам че не е тук мястото, но някой някога изобщо ще ми отговори ли на въпроса- Като съм с 3.1.2 ако нямам запазени SHSH (Защото като пусна TinyUmbrella ми намира само за 4.1 и 4.2.1 незнам защо и къде са се изпарили моите), ще мога ли да си направя рестор пак на същия 3.1.2? Искам просто да си ресторна толкова ли е невъзможно... Вече съм навит да си пратя на някого Ipod-чето, който "уж" разбира и да му платя каквото ще струва, защото тука от 3 дена без спиране съм по форумите и български и чуждестранни и няма решение, защото всеки вместо да даде помощ, ти казва прочети това, прочети онова и от толкова четене вече незнам къде му е края. Съжалявам, но надявам се че поне някой ще ми влезе в положението...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...