Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iTunes не засича телефона


PunkoHead

Recommended Posts

Здравейте!

iTunes не ми засича телефона. Слагам кабела на телефона и компютъра го засича като камера. Т.е. мога да си разглеждам снимките, които съм снимал, но iTunes не иска. Първо опитах да преинсталирам iTunes. Махнах iTunes и всичките му там неща, които се инсталират с него, рестартирах и след това пак инсталирах пакета iTunes. Пак рестартирах и.. нищо :ugeek: Пробвах да инсталирам SwapTunes от Cydia, но и то не помогна. Сменях портове, спирах ги от Device Manager и отново нищо. Някакви идеи или ще трябва да преинсталирам компютъра?

Windows Vista SP1

iPhone 2G 2.2.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iTunes качва и драйвер за телефона. Него махна ли? Друго... Firewall нови настройки, антивирусна....какво си променял

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако 5 минути не са му достатъчни.. :D

Аа.. Този драйвер на телефона.. Би ли обяснил малко по-подробно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отвори си Control Panel ---> Program and features (или каквото беше там на вистата) и ще видиш Apple Mobile Device Support

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

драйвъра е Bonjour,и се инсталира на PC-то.Виж да ли го имаш,аз брах такива ядове.Бях го помислил за нещо ненужно,и съответно uninstal,та бая зор видях докато го въстанова :dogrun:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е network service. Не говоря за него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво е,но знам че без него iTunes не ми намираше телефона.А поне съм си шампион по омазване на OC,и реших че името е много странно за да е нещо свързано с Apple,и му видях сметката с Your Uninstaller :D Бонжур,бонжур какъв бонжур ми вика и аиде в кофата.

Еи.. дакато се светна за какво иде реч,направо ми се е........ :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отново се опитах да преинсталирам всичко и резултата е един и същ..

"The iPhone cannot be used because the required software is not installed. Run the iTunes installer to remove iTunes, then install iTunes again."

Пробвах и с нов акаунт на компютъра, но резултата си остана същия..

Явно си остава преинсталацията..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестартираи си телефона :biggrin:

При мен стана същото и след рестарт на телефона си тръгна всичко нормално.

(стига да не си омазал вече всичко с тея преинсталации ;) )

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да инсталираш едно Safari Browser на компютъра си може и да се оправи до колкото знам сафари също ползва service Bonjour може и да те спаси не е сигурно просто преполагам ако се инсталира пак телефона може да се открие от системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свърши вече.. Преинсталирах компютъра и отново всичко работи :biggrin:

Мерси на всички, дръзнали да помогнат ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Привет колеги,

Без да съм правил никакви промени по OS или каквото и да било друго на iPhon-a iTunes спря да ми го разпознава. Всъщност не само той ами и iFunbox, PC-то като цяло и накрая за капак спря и да се зарежда през компа. Пробвах с два различни кабела (оригинални), на 2 различни компютъра и резултатът е еднакъв - все едно не включвам нищо...

Някакви идеи, различни от гореспоменатите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако незарежда и от контакта значи проблема е буксата на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От контакта зарежда и с двата кабела... Не знам, но изглежда като че ли е проблемът е в софтуера на телефона?!? Деинсталирах доста приложения, направих няколко ребута (и на телефона и на компа) и пак нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чудиш–или рестор на телефона през DFU(по–вероятно), или преинсталация на iTunes...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на друг компютър. Ако става на него значи проблема ти е нещо в софтуера на твоя компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах не става и на двата лаптопа...

А как може преинсталация на Тюнса даоправи проблема с това, че компа дори не зарежда телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега се рових и из странските форуми и попаднах на съвети за риплейсване на lockdown файла през SSH, но не ми стана ясно от къде мога да си дръпна читав такъв. Ако някой има инфо ще съм благодарен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах не става и на двата лаптопа...

А как може преинсталация на Тюнса даоправи проблема с това, че компа дори не зарежда телефона?

Компа ВИНАГИ го зарежда, обаче телефона показва това - само ако има инсталирани драйвъри за него. Когато нещо там се скапе се налага да преинсталираш тюнса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става така. Първо преинсталирах Тюнса и абсолютно всички драйвъри и положението е същото. После пробвах с друг iPhone и компа ми го разпозна, тоест проблемът е в телефона, а не в драйвърите на РС-то. И все пак, всяка помощ е добре дошла.

Редактирано от stf007
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се чудиш–или рестор на телефона през DFU(по–вероятно),
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ти е за сервиз - ходи при Aveliky да го съживи. Щом рестор в дфу ти се вижда рискован - ние за какво си трошим клавиатурите с обяснения? Купи си нокиа 1100 и си светкай с фенерчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...