Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

Дай да видим къде го прочете това.

п.п. оправи си профила според правилата.

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теглиш 3.1.2 за 3G от тук и правиш Shift+Restore от iTunes, след което правиш jailbreak чрез blackra1n и unlock чрез blacksn0w. Има теми и за двете в този раздел.

В никакъв случай не натискай само Restore в iTunes, защото ще ти качи 3.1.3, а начин за jailbreak и unlock за него няма!!

Много Ти благодаря!!! Само последно искма да питам, оригинален фирмуер и трябва да съм с айтунс 8.2, защото аз съм с него. И другото за бекъпа ръчния я видях темата, а апп-овете, които съм си теглил от аппстора и от инсталоус, как да ги запазя? Извинявам Ти се за глупавия въпрос предварително. А и също много благодаря на всички Вас, че ни помагате на нас незрящите в тази област. Благодаря ВИ от сърце!! :) bgiphone.com - най-добрият сайт за iPhone!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, оригиналния 3.1.2 за 3G, дори и линк съм ти дал откъде да го изтеглиш. Обнови си iTunes до последната версия.

Приложенията би трябва да ги имаш в iTunes т.е. в компютъра, а тези които си слагал чрез Installous ще ти се качат на компютъра след синхронизация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Някой да знае, що за грешка е "unknown error 1015", дава ми я при опит за рестор на 3G, с оригинален 3.1.2, използвам този от линка на Миро, Shift + Restore и на процеса Restoring Iphone Firmware дава грешката. iTunes-a e update-нат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

unknown error 1015 е следствие от опит за сваляне на бейзбанда. Предполагам телефона е бил с 3.1.3 и BB 05.12, да?

Ресторваш, дава 1015, пускаш директно blackra1n и си модерен. Ако е ФО, "сготви" си кастъм 3.1.3 без активация(ползвай snowbreeze 1.5.2), качи го и си го активирай.

П.П. Махни тая глупост от профила си:

Устройство

iPhone 2G

SIM

Фабрично отключен

Май още не правиш разлика м/у двете. Това че е "вечно" отключен, не ти дава свободата на ФО.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx,

телефона е на приятелка, която разбира се го е ъпдейтнала през iTunes, без да иска и ме помоли да го оправя.

Както и да е, имаше шанс да се downgrade-не от 05.12.07 с Fuzzyband, но за нейно съжаление bootloader-a е 5.09... шанс!

Сега е много нещастна... и със сълзички на очи си ползва новия iPod Touch хаха.

Иначе моят 2G е ФО, да.

Thanks за блекрейн-а за 9.1 iTunes, бях пропуснал темата.

Поздрави,

Андро

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех , доживях и аз най-накрая ФО 2Г , Андро дай да го видиме поне на снимка този уникат :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Покрай предните "свръх заети", и "нечетящи" следва и новата порция спамъри...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, има ли джейл за 3G с 3.1.3? Телефона ми е от О2 UK, но понеже договора му изтече, поисках да ми го отключат. След 2 седмици ми върнаха мейл, че телефона вече ми е отключен. Аз естествено ги попита как така е отключен като не са ми пратили никакъв код. Отвърнаха ми, че при следващия ъпдейт през iTunes, телефона ще бъде отключен. Естествено, аз без да се замислям, го закачам за компютъра и го ъдейтвам до 3.1.3. И о, чудо телефона вече е отключен. Естествено, веднага започвам с опитите да го джейлна, нооооо.... не става. Черни дъждове, червени снегове и греда. Не ще и не ще. Някаква помощ?

П.П. И един въпрос за профила ми - сега телефона ми фабрично отключен ли е?

Редактирано от hudson
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Hudson, това прочете ли?

unknown error 1015 е следствие от опит за сваляне на бейзбанда. Предполагам телефона е бил с 3.1.3 и BB 05.12, да?

Ресторваш 3.1.2, дава грешка 1015, пускаш директно blackra1n и си модерен. Ако е ФО, "сготви" си кастъм 3.1.3 без активация(ползвай snowbreeze 1.5.2), качи го и си го активирай.

Това последното, с активацията е крайно пожелателно. С кастъм без активация го качи на 3.1.3 и активирай с каквато и да е карта. Ще спестиш качването на доста пачове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Hudson, това прочете ли?

С кастъм без активация го качи на 3.1.3 и активирай с каквато и да е карта.

Прочетох го, пробвах го, не става.

snowbreeze или забива, или кастъм файла който прави не се приема от телефона. Изписва че е несъвместим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Синко, кастъм СЕ КАЧВА САМО НА ДЖЕЙЛНАТ ТЕЛЕФОН. По - горе съм ти писал, как да върнеш, джейлнеш и качиш после кастъм. Прескачаш реда от мерак, а той е най - важен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте от близо година не съм се се занимавал с телефона , и малко сам позабравил как се правеха точно нещата. Телефона ми е 2g 3.0.1 , та искам да мина на 3.1.3 , от itunes 9.2.0.61 мога да го update, ам непомня какво точно се правеше .. в смисъл мога ли само да го update и след това с дадения софтуер за отключване на 3.1.3 да си го оправя или трябва и някакви допалнителни настройки да се правят.

Редактирано от Phonomania
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Колеги с IPhone 2G с 04.05.04_G Modem Firmware и фирмуер 3.1.2 отключен с Blakra1n съм. Разбрах, че заради ъпдейт на basebanda засега няма начин да се отключи ако мина на 3.1.3. Тъй като последно е писано юли месец в тази тема има ли раздвижване по въпроса или засега притежателите на 2G телефони сме обречени да стоим на 3.1.2? Принцпно този фирмуер си върши работа, но има приложения които вървят на iPhone 2G, но не искат 3.1.2...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичага - за 6 месеца не разбра ли, че бейзбандът на 2G не е обновяван от края на 2008-ма? Давай смело, 04.05.04_G - веднъж отключен е завинаги отключен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Боже!

Как пък не попрочете нещо, преди да плясне тоя зов за "кратък преразказ" на 345787544 теми....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте изчетох много за моя проблем с Cydia ....мислих и се реших да питам някой ! аз съм бълха още ,но се опитвам да наваксвам бързо-по същество.Проблем с Cydia опити да я оправя ,единствено не сам пробвал Restore,защото не вярвам че сам ще успея!Свалих си Custom FW 3.1 за iPhone 2G by Aveliky ......защото предполагам това ще ми трябва тъй като съм с 3.1.3 Firmwere?Въпросът ми е ще ми трябва ли още нещо за да започна Restora ?Благодаря предварително за отделеното време!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тръгнах и аз да ресторвам едно 2Г на чисто но получих грешка 14

Сложих го на другото ПЦ там е със по стар iTunes но уви грешката пак се показва, някакви идеи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...