Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iPhone2G/3G/3GS и iTouch1G/2G с Custom FW 3.1.x


ML16

Recommended Posts

Нямам идея. Нямам 3G ФО или 2G за да ги пробвам.

Едит: Току що пробвах фирмуера за 2G и е с логото на форума :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо,но при Power Tool всичко си работи,освен RebootDevice....Някой има ли същия проблем?Къстъма без програми сложих

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това няма нищо общо със фирмуера. Но и аз пробвах на тоя дето флашнах със SBSettings и пак не бачка ребоот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли идеи защо може да се получава грешка 16хх(освен това, което е написал Anthony) Врътката с минаването на по-стар фърмуеър я направих повече от 10 пъти, като избирах и различни customfirmware(двата на Авелики, този на Thunder и още един). Като при всеки път съм сигурен, че спазвам стъпките, че напълно премахвам по-новата версия на iTunes, правилно си вкарвам телефона в DFU. Просто нямам идея къде може да е проблема, за да не се получава. Ще се радвам да чуя предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да ползваш костум фирмуер трябва телефона ти да е джейлбрейкнат, преди да почнеш процедурата. След като свалиш версията на 3.0 му направи джайлбрейк за 3.0, след това го вкарай в DFU мод и го ресторни с костум фирмуер и ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Аз както обикновено не дочитам нещата и си правя своеволия! Какво направих ли, питате вие? Качих "Activate MMS2G" в сорса iSpazio. е не го правете. Телефона заби жестоко и сега започвам от начало!

Качвам си FW3.0 за да го Джейла и след което ще пробвам пак към FW 3.1!

П.П. Наистина ми се стори че с 3.1 направо хвърчи устройството (е все пак нямаше още никакви простотии)

П.П.2 Честно не можах да видя къде в hackulo.us се намира appsync for 3.1 - предполагам ще внимавам да го видя следващият път...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го.

2my9k48.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето как се справи turieca с грешка 1601 след опит за рестор с custom FW:

1. Вкарвате телефона в DFU и минавате на 3.0

2. Дава ви грешка 1015 и телефона влиза в Recovery Mode

3. Пускате redsn0w и правите jailbreak на 3.0 (възможно е да зацикли на "installing activation bundles", след което да влезе отново в Recovery Mode)

4. Пускате рестор от custom 3.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се оправих от грешка 16хх след като вече бях с ОС3.1 сравнително лесно. Itunes нещеше да разпознае телефона. Вкарах телефона в DFU

След което следвах темата на mupo Unlock/Jailbreak на iPhone2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win) от тук и всичко е наред... без проблеми

Даже си направих и експеримен НЕ СЪМ махал Itunes 9.0 ами направо с него!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз пък не го намирам при мене има само за 3.0

добави Source http://cydia.hackulo.us/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам че не му е тука мястото но освен обичайните проблеми при качване на iPhone1,2_3.1_7C144_Custom_Restore_SiNfuLiPhone_3.ipsw, не мога да намеря Български език в FW 3.1 има 2 БГ клавиатури но не и Български език на интерфейса и съответно контактите не се подреждат както трябва когато са на Български. Някой има ли идеи з локализация ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Официален интерфейс на Български няма и да има. Всички влагаме надежди на

VladTheImpaler. Чакай той да се произнесе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Многоооо неприятно това не го очаквах, сега ми е пълна каша в контактите а не мога заради новия FW да мина на маймуница :twisted:

VladTheImpaler цяла България сега тебе гледа :D , в тебе са ни надеждите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да схвана за какво са тези "къстъм" лога за зареждане на телефона. Ябълката си е най-хубава и проста. Всичко друго е грозно или кичозно. Но супер е че така бързо се качиха фърмуери за всяка версия. Може и аз да кача до 3.1 въпреки къстъм логото :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че правя всичко както трябва.

Изтеглих си SiNfuL iPhone Custom Restore, вкарах телефона в DFU със Shift+Restore и му дадох да го ресторне от изтегления файл.

Обаче Itune 9.0 изкара някаква грешка - "The Iphone could not be restored. An unknown error occurred (1600)".

Пробвах и с рестора на Aveliky 3G BGiPhone Pack, като резултата беше същия.

Телефона ми е 3G отключен фабрично, джейлбрейкнат.

Някой да има идея какво мога да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

lubon, хайде занапред да изчиташ темите в които пишеш ако обичаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето как се справи turieca с грешка 1601 след опит за рестор с custom FW:

1. Вкарвате телефона в DFU и минавате на 3.0

2. Дава ви грешка 1015 и телефона влиза в Recovery Mode

3. Пускате redsn0w и правите jailbreak на 3.0 (възможно е да зацикли на "installing activation bundles", след което да влезе отново в Recovery Mode)

4. Пускате рестор от custom 3.1

Проработи! На iTunes 8.2!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

lubon, хайде занапред да изчиташ темите в които пишеш ако обичаш.

Повярвай ми изчетох я. Освен крайно съмнителната идея да кача отново 3.0 и да правя пак jailbreak, като даунупгейдна Itunes до 8.2, не видях никакви други смислени предложения. Искам да подчертая че грешката която ми дава е 1600 а не 1601, както и че ифона ми е джейлбрейкнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, моя грешка извинявай!

Явно на телефона ти е качен custom 3.0. Опитай да вкараш телефона в Recovery Mode и след това да му пуснеш рестор към custom 3.1

Изключи телефона си от компютъра и спри телефона. Задръж Home бутона и го вържи към компютъра. Дръж Home бутона докато видиш USB кабел и иконата на iTunes или Steve Job на дисплея на телефона

или

Натиснете Sleep/Wake и Home бутоните докато дисплея стане черен. Пуснете Sleep/Wake бутона и продължете да държите Home бутона докато iTunes засече iPhone в рековъри режим.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo написа:

Ето как се справи turieca с грешка 1601 след опит за рестор с custom FW:

1. Вкарвате телефона в DFU и минавате на 3.0

2. Дава ви грешка 1015 и телефона влиза в Recovery Mode

3. Пускате redsn0w и правите jailbreak на 3.0 (възможно е да зацикли на "installing activation bundles", след което да влезе отново в Recovery Mode)

Направих това преди малко и работи безотказно , отне ми 30 мин.С iTunes 9 на WIN XP SP2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключи телефона си от компютъра и спри телефона. Задръж Home бутона и го вържи към компютъра. Дръж Home бутона докато видиш USB кабел и иконата на iTunes или Steve Job на дисплея на телефона

Благодаря така проработи.

Дали ще бъде проблем. че не съм го ресторнал в DFU режим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някoй имал ли е проблем с AppSync 3.1? Защото на мен при инсталацията ми дава грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...