Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Зареждане на iphone през usb hub?


kokobrise

Recommended Posts

Понеже с гаджето имаме по един iphone и по едно htc,се опитвам да ги заредя през адаптер в контакта,като след него вържа и usb hub и така ползвам четирите му разклонения.Проблема е обаче,че айфоните изобщо не подпалват.Единствено HTC-tata.Пробвах да оставя само един аифон,но резултата е същия.Изобщо не иска да зарежда.В момента в който включа хъба,не в тока,а в компютъра,всичко е наред и четирите телефона грейват щастливо.Пробвах с още 2 хъба,за да видя дали проблема не е в моя телевизор.Контакт - зарядно - хъб - 1бр айфон = не зарежда.Дори не светва...не индикира нищо.Махнах го и слойих 3 броя Телефони HTC - всичките без си зареждат нормално и едновремено.Някой знае ли каде може да се крие проблема.Питам и ми трябва понеже често ходим по хижи и почивки ,а в стаите рядко има повече от 1-2 контакта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно му идва малко тока на iPhone-a през usb хъба. Очевидно варианта с usb хъб със самостоятелно захранване не те устройва, затова остава варианта да си вземеш разклонител за контакта и така ще имаш повече контакти в които да включиш зарядните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди, когато ползвах хъб ми зареждаше телефона, но iTunes не го засичаше, предполагам поради същата причина, за която говори mupo.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е само малкото ток. На хъбовете за зареждане има напрежение само на две крачета|: 5V + и маса. За да отчете зарядното, айфона изисква да се симулира включен комп, т.е. освен двете посочени крачета - да има +1,85V на съседното; и +2,4V на следващото. Поради същата причина не можеш да заредиш айфона на изключен компютър, докато HTC-то си върви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за компетентия отговор,колкото и да не ме радва той.Чудя се дали не се продават някакви по-скъпи хъбове,към които да е свързано и това трето краче...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости - ще си съсипеш хубавата батерия. Разклонител за контакта му е майката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...