Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Предложение за постоянна търсачка


Ради Аврамов

Въпрос

Възможно ли е да се направи търсачката да не бъде на отделен линк бутон "търсене", а да седи над всички теми постоянно, за да могат хората да я използват по-често и да се набива на очи, тъй като много хора още не са си изградили този навик? Да седи като поленце search, ако ме разбирате.Въпроса ми е към Aveliky, но пиша тук за да видя и другите какво мислят.Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Kaто е тема за запитване, защо днес имах 8 съобщения от някви съвсем непознати хора като някакъв чат???

<Подкрепям горната идея, но дали ще има нужните знания администратора, да го направи. Мога да кажа как ще стане, ако има нужда>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Радвам се, че подкрепяш идеята. Аз също имах 8 лични съобщения. Очевидно са били адресирани към всички :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

8 лични и при мен :mrgreen:

Идеята на колегата е добра!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всички сме гепили по 8 лични, за търсачката съм и аз !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Лично на мен ми е все тая :) Аз съм свикнал да си ползвам бутончето горе...

Мисля, че има и вариянт в който, когато потребител натисне бутона "Нов огговор" където пише Прочети правилата преди да пишеш под него да има примерно "Използвахте ли търсачката преди да пишете?" (или ако е възможно преди да се публикува мнение да е като отметка)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всъщност това не е за редовните потребители, а новите, които като им се набие търсачката в очите ще я ползват тройно повече, примерно. По-лесно дори е да напишеш в търсачката търсеното, от колкото да пускаш теми и т.н. : )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може ли да не го обръщате на лични нападки? Темата е "Предложение за постоянна търсачка" и помолих да си кажете мнението.Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1. Всички сте получили по N броя ЛС-та защото някой си е отговорил на съобщението на Aveliky за новите полета, а то беше до всичко регистрирани потребители и така отговора е достигнал отново до всички.

2. Идеята я бива, но ме съмнява да увеличи използването на търсачката. Все пак може и да ме убедите в противното, нали за това е темата - да се дискутира.

3. Всеки който може да помогне за развитието на форума е добре дошъл, стига преди това да се консултира с Aveliky дали има нужда от помощта му. Аз самия нямам идея как се слагат тия екстри, модове и т.н. на форума, но и не съм седнал да се заинтересувам.

П.П. Напоследък остава с впечатлението, че нарастват споровете и дразненията между потребителите за едното нищо. Надявам се това да отмине бързо и без да се налага Екипа да предприема някакви мерки за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз понеже ползвам търсачката постоянно, нищо че знам кое къде е, би ми било много по-лесно да ми седи винаги отворена над мненията една търсачка за "бързо търсене",вместо всеки път да чакам да ми зареди нова страница с подробната търсачка, на която освен полето за попълване другите опции не използвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз съм за и точно както uncivilized, често ползвам търсачката и би било доста по-удобно, ако я има най-отгоре в дясно да кажем. Това е за удобството на постоянните и редовните потребители, а да не говорим за новите потребители...На всеки му е познат принципа на търсене в такива полета....В крайна сметка, ако има едно такова поле за Търсене, възможно е да намалят ненужните и вече обсъжданите теми и проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

uncivilized, я веднага я нарисувай как трябва да изглежда според теб :) Направи един бъдещ скрийншот, така да се каже :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А може и да нарисува представа си за бъдещия дизайн на форума :):)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

screenshothq.jpg

screenshot2uy.jpg

Дет` се вика поръчваме без кръчмаря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И на мен ми харесва идеята :) Стига да е възможно и ще се направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Супер.Ако ти трябват идеи казвай.Ето едно предложение от мен:

screenshot3b.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Наистина предложението е добро и аз го подкрепям . А за вида на евентуалната екстра , аз по скоро си мисля дирекно да се пише , а не просто да се премести "бутона" търсене . А и ако искате мога да поразпитам как да се направи :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ама ReCcA от самото начало идеята ми е директно да се пише.Просто при този тип търсачки има надпис (в случая "използвай търсачката" ) и като цъкнеш надписа се трие и пишеш на негово място. То тва ми е идеята от самото начало.

Тва което съм предложил не е бутон, а поле за писане.

Да пишеш тук директно -> screenshot3b.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това е AJAX based search, т.е. асинхронно предаване на данни към браузъра. Интеракцията става като браузъра комуникира постоянно с базата данни и по този начин предава малки битове данни. Много е модерно в момента с тези търсачки, но въпросът е дали phpBB позволява добавянето на java script-a. Иначе лесно може да се направи такава търсачка с няколко java script функции и леко дописване на код.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако някой може да я направи, ще съм благодарен да ми пише на скайп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам още една идея:

screenshot3b.png

Разширено тьрсене!

Сьответно да бьде махнато "тьрсене" от лентата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Ама ReCcA от самото начало идеята ми е директно да се пише.Просто при този тип търсачки има надпис (в случая "използвай търсачката" ) и като цъкнеш надписа се трие и пишеш на негово място. То тва ми е идеята от самото начало.

Тва което съм предложил не е бутон, а поле за писане.

Да пишеш тук директно -> screenshot3b.png

Аха ясно , не съм те разбрал .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Аз имам още една идея:

screenshot3b.png

Разширено тьрсене!

Сьответно да бьде махнато "тьрсене" от лентата :rolleyes:

Абсолютно същото бих желал и аз, подкрепям идеята на Kpuc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...