Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Google push mail


Severus

Recommended Posts

Наистина го чаках с нетърпение. Като разбрах веднага го активирах и наистина върши работата, оправи ми деня тая придобивка. Google, защо чак сега? Благодаря все пак, особено предвид, че ни го дават безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Severus

    7

  • Grievous

    6

  • Чичко-Жичко

    6

  • trader

    6

Топ автори в тази тема

Push Bush Mush ама хаби батерия :lol:

От пускането на Gmail съм си направил да ми препраща писмата към телефона (email - > sms) и така ме уведомявам за нов e-mail без да минава през облаци, въздух и не знам какви щуротии пощата ми и без да е нужно постоянно да съм вързан към интернет (било то мобилен или Wi-Fi)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки му според потребностите :lol: Ако направя като теб, телефонът ми ще писука нон стоп от смс-и :lol:

А за контакти и календар събития е неприложимо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е неприложимо за контакти и календар?

Иначе това имах предвид за пуша на Apple

http://km.support.apple.com/library/APP ... _fetch.jpg

С небеизвестната една конекция през която се пушват за всички приложения notification-ите .. разбира се ако ви работи push-a изобщо. При мен на ФО 3Г си работи пушка :lol: но както казах не го ползвам предимно защото хаби зверски много батерия .. иначе поне за мен контактите е изключително полезно защото и да ми се скапе телефона и макбука едновременно контактите ми са запазени на сигурно място ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, където си го постнал е дали принципно е активиран push за пощата. След това в advanced на всеки мейл акаунт се определя дали да ползва пуш (ако поддържа) или феч. За да ползваш Apple push, трябва да си платил Mobile me и да имаш пощенска кутия в @me.com.

Капиш? :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

иначе поне за мен контактите е изключително полезно защото и да ми се скапе телефона и макбука едновременно контактите ми са запазени на сигурно място ..

A шансът това да стане е... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти разбият колата и да ти вземат лаптоп и телефон - се е случвало на доста хора :) Да чукнем на дърво да не се случва повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, когато Телефона се синхронизира с iTunes и на Info-->Contacts се даде отметка на "Sync contacts with:" там нали може да се нагласи да се синхронизира с Google Contacts. Това не върши ли същата работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Exchange сервиза на Google ти синхронизира контактите както на сървъра, така и на свързаното устройство (iPhone) в момента, в който промениш/добавиш/премахнеш контакт било то на сървъра, било на телефона на практика в реално време (push service), докато Sync Google Contacts в iTunes го прави само когато iPhone е свързан към компа с кабела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Push Bush Mush ама хаби батерия :D

Мда хаби батерия и още как ... работи си background процеса. Усетих го първо по това, че някои игри почнаха да ми секат.

Много бях развълнуван и аз от push-a, но при това положение няма да го ползвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и при мен работи пуша чудесно и е нещо много приятно, полезно и чакано... защо обаче не иска да ми изтегли инбокса? Някой друг има ли този проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти го изтегля защото по дифолт е направено да дръпне пощата от последните два дни отиди в настройки на конкретния акаунт и го промени на месец или No limit

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мене е на No Limit и пак не иска да тегли цялото съдържание на кутиите, от Google акаунта мога да сваля с повече търпение всичките мейли във всяка кутия (Inbox, Sent, All Mail...) и във всеки етикет, докато от Exchange акаунта сваля само последните мейли и не се появява най - отдолу "свали следващите 200" както при "нормалния" акаунт, не знам защо така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...в момента, в който промениш/добавиш/премахнеш контакт било то на сървъра, било на телефона на практика в реално време (push service)...

Интересно ми е дали някой от вас ползва и синк на контактите? При мен, работи еднопосочно, синхронизира веднага контакт добавен от уеб, но не показва създаден такъв от телефона. Не сработва и когато прикача на телефона снимка към контакт, все едно няма промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откакто минах на този метод съм много доволен, но има един проблем. Някои пристигат така:

4rw2vr.png

...специална настройка в самият акаунт ли трябва да се направи, или някоя кодировка? Ако може лекичко да ми обясните. Самата ми поща е на БГ, но това едва ли е от значение. Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous Не съм имал такива ядове, но да отбележа - всички сервизи на Гуугъл сметката ми са настроени на щатски английски, може би tonigti има право. Така ми стои акаунтът откакто имаше ядове с Google Gears на неанглийскоезични акаунти, явно Гуугълци така си го правят по принцип. Свеж пример е скорошният релийз на Picasa 3.5, достъпен само за сваляне на английски ОС-ми, стар пример: чат секцията се появи само на английските акаунти доста време преди да стигне до останалите преди няколко години и т.н.

@sve: може би зависи от връзката, която ползваш.

П.П.: отскоро пуш - акаунтът ми синхронизира цялата поща, не само последните съобщения както преди и то даже, когато push-ът е изключен, нямам рационално обяснение. Просто се отПУШти пущината :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офертите на Дигитален също идват така. Затова си помислих, че смяната на език не играе роля. Все пак, смених езика за пробата, но без резултат.

75935113.jpg

Някой може ли помогне с друг съвет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Активирах си Push-a за Google и нямам проблеми с мейла, но не мога да си синхронизирам календара.. Просто нищо не отива на телефона. Да няма някоя тънкост?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки му според потребностите :) Ако направя като теб, телефонът ми ще писука нон стоп от смс-и :Wink:

А за контакти и календар събития е неприложимо.

Да, това мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, а мен ми се стори, че работи с контактите и си мислех, че са го оправили.. ясно, ще се търсят алтернативи :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous, това което си цитирал е отговор на моя коментар, а не че описания вариант в темата не работи с календар и контакти.

Push Bush Mush ама хаби батерия :(

От пускането на Gmail съм си направил да ми препраща писмата към телефона (email - > sms) и така ме уведомявам за нов e-mail без да минава през облаци, въздух и не знам какви щуротии пощата ми и без да е нужно постоянно да съм вързан към интернет (било то мобилен или Wi-Fi)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля да обясните по-подробно как става синхронизирането на контактите , че не се справям !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Всички синхронизации в ексчейндж акаунта стават абсолютно автоматично, само вие имайте грижата да сте включили съответната синхронизация - за мейл, календар или контакти.

Ако не ви се синхронизират контактиге има само едно решение - влезте в акаунта си в сайта и експортирайте контактите в "Гугъл" формат и след това пак ги импортирайте... така се оправят всички грешки, които пречат на синхронизацията, но така ЩЕ ЗАГУБИТЕ КАРТИНКИТЕ (СНИМКИТЕ) в самите контакти.

Някой знае ли дали има начин в ексчейндж акаунта да вкарам различен от гугълския SMTP сървър.. в IMAP настройките я има тази възможност, но при ексчейнджа май няма начин?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SMTP настройваш точно в IMAP пощи. Може да има само един Microsoft Exchange ActiveSync акаунт за телефон и той минава през m.google.com сървъра, тука не настройваш отделен входящ и изходящ сървър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...