Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Пълна карта на България


ThUnDeR

Recommended Posts

Влез в OfflineMaps дай му Remove All caches -> Ok -> Ok и виж дали ще те изхвърля от Maps.

Дай линк в OfflineMaps и готово.Аз така се оправих.Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хех тя картата си работеше бях дал линк.

И не ме изхвърля от мапс, а просто не ми изкарва картата и мапс стои леко забила.

няколко пъти пробвах линк в комбинация с изчистване на кашетата рестарт и тн нищо не стана

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли представа колко GB ще бъде карта на Европа щом на България е 500MB. Ти се радвай, че и тази има...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

@ThUnDeR може ли малко помощ за beta версията за OS 3.0 (каза че си я сложил)

Инсталирах я от .deb файла, защото от .ipa нещо не ставаше (направо crash-ваше при зареждането), но както и да е. Та сега си зарежда и ми намира картата, като я избера ми дава опциите за Link и Copy, като дам link ми изписва Processing Map (What would you like to do now?) и два бутона "Continue" и "Maps". Избирам "Maps" и ми отваря приложението но карти няма. Изключил съм Wi-Fi-то нарочно за да съм сигурен, че я зарежда offline, но то просто не я зарежда ...

Четох там в сайта, че линкването на 3.0 може още да не работи и за това реших да пробвам с copy (което не знам какво точно прави), но тогава ми заби телефона. Иначе на иконката ми излезе едно BG, което ми подсказва, че уж всичко трябва да е ОК, но я няма картата.

Не съм го ползвал това приложение преди да Update-а до 3.0, така че въобще не знам как точно функционира, може и аз да бъркам нещо ...

Как точно я подкара ти ?

Ако и някой друг е успял да подкара beta версията да пише също ...

Благодарско.

Ja Mata

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, стана моята работа. Ето как работи OfflineMaps 3.0Beta на FW 3.0

Можете да го изтеглите от тук:

.app файл -> http://iphoneofflinemap.googlecode.com/ ... as.app.zip

.deb файл -> http://iphoneofflinemap.googlecode.com/ ... os-arm.deb

Линкването наистина не работи. Освен това имах и проблеми с кеширането. От Maps въобще не ми кешираше нищо, пробвах да изтрия кешовете от OfflineMaps, но проблема продължаваше докато не ги изтрих ръчно от директорията в телефона, която е private/var/mobile/Library/Caches/MapsTiles/. След това от OfflineMaps дадох Copy и трябваше да чакам около 4-5 минути докато ги копира от Maps директорията в Cache директорията. Тогава вече си отварям от Maps и виждам картата на България (хубаво е да се натисне бутона за GPS локализация за да ви прати направо в cache-a на България, иначе ще виси в пространството и ще се опитва да зареди през GPRS, EDGE, или 3G в зависимост кое сте включили). Ако искате можете да си копирате картата направо в cache директорията, но не знам кога точно телефона ще реши да я изчисти. Освен това забелязох, че когато почна върху картата на BG да кеширам и други работи (то ги кешира в същия файл) приложението забозява и дори почва да crash-ва. Така че най-добре си дръжте картата в /var/mobile/Media/Maps/ и когато ви потрябва си я копирайте в cache-a от OfflineMaps (ако сте на път и нямате компютър).

Пропуснах само да кажа, въпреки че то е написано в страницата, която съм дал по долу на линк-а, че за да я подкарате картата изключете всякакъв internet connection от вашия телефон, копирайте "MapTiles.sqlitedb" в cache директорията и след това влезте и я import-нете от OfflineMaps (Става бързо). По този начин тя ще се копира директно в /var/mobile/Media/Maps/ и ще си създаде сама "com.apple.Maps.plist" файла. След това можете да си изчистите cache-а и да си правите copy от OfflineMaps само когато ви трябва.

Чакаме евентуално да оправят линкването, но за сега по скоро няма да стане, защото от Apple са направили промени в начина, по който работи Maps приложението. Ето последното инфо -> http://code.google.com/p/iphoneofflinemap/wiki/30HowTo

Мога ли само да помоля някой да ми свали карата само на Варна, но на 1 дори 2 левала по-близак zoom, защото съм с Mac и така и не намерих програма, с която да си свалям картите, а пък с cache-ването направо от телефона могат да ми излязат нервите.

Ja Mata

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си качиш Sygic, ами се занимаваш с глупости? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам Sygic, просто ми е по лесно търсенето и боравенето с картите на google, когато ходя пеш, пък и не само.

Иначе Sygic-a си е супер, ползвам го и него и съм много доволен за сега, но ако искам просто да огледам някои регион на картата .. ми е по удобно с това.

Ja Mata

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз имам следния проблем - качих картата където трябва, пускам OfflineMaps и ми блокира телефона. След около 1 мин се рестартира и нищо. И така колкото и пъти да пусна OfflineMaps...С IPhone 2G 2.2.1 съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 4 месеца по-късно...

Има offlicemaps, версия 2.1.0-4 в сорса на BigBoss, която работи на 3.1.2./3GS/

Аз обаче от никъде не мога да си намеря карта на България. А ако има и на Румъния ще е чудесно!

Линковете в другите постове не ми работят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.offmaps.com/

Разгледай тук, може да намериш нещо което да ти е необходимо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос.тва чудо ще работи ли на Айпод тъч 2G

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По добре да пробваш, вместо да чакаш отговор ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

EDIT: Нова тема за решение на проблемите за FW3.12

http://bgiphone.com/showthread.php/4913-OfflineMaps-3.1.2-2-(FW3.1.2)-%EA%E0%F0%F2%E0-%E7%E0-%C1%FA%EB%E3%E0%F0%E8%FF?p=57652#post57652

Редактирано от bguser
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...