Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Телефонен указател с имена на кирилица FW 3.1


Гост

Recommended Posts

Здравейте,

имам следния сериозен проблем - всичките ми контакти са на кирилица, съответно Име, Презиме, Фамилия. Когато бях с FW 2.2.1 и ползвах iPhonetic 2.2.1 всичко беше наред, НО се наложи да се ъпдейтна на FW 3.1 и драмата започна, оказа се че освен фонетичната клавиатура няма нищо свързано с БГ локализация от което бях изненадан :twisted:. Все пак искам да питам някой има ли идея за решаване поне на проблема с лентата за търсене в контактите която е на латиница и търсенето на кирилица е невъзможно. Адски трудно се използва адресната книга. С iPhone 3G, 16GB, ФО FW 3.1 (джейлбрейкнат) съм. Рових из разни руски форуми но там се говори само за 3.0, за 3.1 никой нищо не казва.

Благодая ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези стъпки ще подменят лентата за търсене A-Z в Contacts с лента А-Я.

1. Копираш ABContactSections.plist от този архив [download:2e5wxeyu]http://zagorov.com/iPhone/ABContactSections.zip[/download:2e5wxeyu] в

/System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/English.lproj

(ако си с меню на английски, иначе в съответния .lproj).

След тази стъпка лентата ще е подменена, но тъй като търсенето всъщност се прави по скрито поле, което (явно) се обновява при създаване/редактиране на контакт и ползва информация от файла с дефиницията на лентата за търсене е необходимо да накараш iPhone да ти обнови скритото поле (индекса):

2. Запазваш актуалните си контакти през iTunes.

3. Отново от iTunes, избираш Info - Advanced - Replace information on this iPhone - маркираш Contacts.

4. Синхронизираш отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи и на 3.0 с ФС 3G съм и стана чудесно!Само съветвам да се направи един респринг след това, за да излезнат в набирането през приложението за телефон!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм проверил, но би трябвало да работи и на 3.1, след като работи на iPod Touch 1G с fw 3.1.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, родих се... Много, много БЛАГОДАРЯ!

Имам само още един въпрос как да направя върху лентата за търсене да се показват всичките букви от азбуката защото сега са през една и липсващите са заменени с "точка"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно имаш предвид лентата в Phone? Не съм се ровил (засега), очевидно ползва дефинициите от Contacts но неизвестно защо не изкарва лентата 1:1 като e във Contracts.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега забелязах, че във Phone лентата си е на латиница :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На латиница е докато не направиш restart. Иначе излизат зададените букви, но не всички, а през няколко, на мястото на поредицата липсващи излизат точки.

Mod Edit: Престани с цитирането на предходното мнение.

viewtopic.php?f=32&t=1957

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как да направя лентата да има и кирилица и латиница, защото имам и от двете контакти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като вземеш файла ABContactSections.plist от папката ru.lproj и го поставиш в тази, която ползваш (English.lproj, ако си с меню на английски).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези стъпки ще подменят лентата за търсене A-Z в Contacts с лента А-Я.

1. Копираш ABContactSections.plist от този архив

http://zagorov.com/iPhone/ABContactSections.zip

в /System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/English.lproj

(ако си с меню на английски, иначе в съответния .lproj).

Здравейте!

Искам да си направя и аз лентата със БГ букви,но малко съм зациклил :(

Значи,влизам във /System/Library/Frameworks и други папки нямам (тези двете липсват /AddressBook.framework/English.lproj).Въпросът ми е,аз ли трябва да си ги създам или трябва сами да се появят и ако е така,какво да направя за да се появят.

Благодаря Ви. iPhone-а е 3G 3.0 Фърм

Ако някой има желание да ми обесни може да ме потърси на Скайп: papalin4o

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещо се збозясва...Правя всичко както е описано , но уви...Ето какво се получава.

contactsm.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

VladTheImpaler Златен си. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Благодаря!

P.S. Само да поясня ако някой не знае системния език се сменя от:General>International>Language

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Здравейте, има ли начин как да сменя страничната лента на контактите да бъдат на латиница а iPhone да си остане на руски език. iPhone 4G 4.01

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това би трябвало да постигне желания ефект:

Копираш файла ABContactSections.plist от папката /System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/English.lproj и го слагаш в папката /System/Library/Frameworks/AddressBook.framework/ru.lproj, замествайки тамошния файл. Ако вече телефона е на руски език, сменяш езика на накакъв друг, после го връщаш обратно на руски и би трябвало всичко да е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Някой може ли да ми помогне защо лентата А-Z не ми работи... като натисна на нея и ме праща най отгоре... контактите са ми на латиница както и лентата.

Предишния собственик като ми го даде лентата беше на кирлица...като разгледах през ифайл видях че в директорията en.** файла abcontact... като го отворих бяха на кирлица...та препокрих го с такъв на английски и лентата стана на латиница ама не бачка..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Потвърдено, работи и за 5.0.1, смяната на файла за адресната А-Z лента

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...