Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на iPhone/iTouch с 3.1.2 с blackra1n от GeoHot


mupo

Recommended Posts

Немога да го направя на ДФУ или по-точно незнам как ....

Което означава, че нищо не четеш, като се започне с раздела с правилата, за които очевидно си излъгал при регването си, че си прочел...

Което пък означава, че натъкна ли се пак на твой пост, от който личи, че продължаваш в същия дух, официално си поканен за среща с Кака, а тогава как болииииии..... :twisted:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Със 3G ФО съм

минах на 3.1.2. и правя инструкциите от началото на темата

0. Ако телефона ви не е с FW 3.1.2, то трябва да направите Restore към него, но след това не връщайте Backup-a от iTunes, а изберете Set as new. Чист (оригинален) FW 3.1.2 е за предпочитане и е задължително наличието на Wi-Fi.

1. Теглите blackra1n от http://www.blackra1n.com за съответната операционна система на компютъра ви.

2. Включвате телефона към компютъра си, изключвате го (телефона) и затваряте iTunes.

3. Пускате blackra1n и натискате бутона "Make It Ra1n"

4. Когато се появи надпис "waiting for device", включвате телефона си.

5. След като телефона ви се разпознае ще се изпише "entering recovery".

В този момент програмата автоматично ще вкара телефона ви в Recovery Mode и след това ще започне процедурата по jailbreak и ще инсталира приложение blackra1n на телефона ви.

След множество опити (стриктно се стремя да следвам инструкциите), четене на 9-те страници по тази тема , спиране на iTunes и syncserver; disnoted и iPod service, включване в различни usb така и не достигнах до заветния момент:

6. Ще видите снимка на GeoHot на телефона си (на повечето им прилича на Фродо), а на компютъра ще изкочи съобщение, че процеса е завършен и че приложението blackra1n е безплатно и ако желаете може да дарите,

7. След като телефона ви се рестартира той ще е jailbreak-нат и ще забележете икона blackra1n на SpringBoard-a си.

Всъщност остава на един тъмно сив екран и не виждам снимка на GeoHot. Така си седи non-stop. На PC-то излиза съобщението, че процеса е завършен.

Като го рестартирам аз след известно време си тръгва, но няма и следа от икона blackra1n на SpringBoard.

Моля за съдействие. Поне да ме насочи някой къде да чета пак. Нямам WiFi, но си мисля, че то ми трябва за следващата стъпка или?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение е:

1.Направи рестор от iTunes с оригинален Firmware ( не с Custom), т.е натисни само Restore (а не Shift + Restore).

2.Изтрий сегашната програма, която си свалил на Блекрейн и си я дръпни на ново от сайта: www.blackra1n.com ( в зависимост от това дали си с Windows/Mac )

3.Направи следните неща:

mupo написа:

0. Ако телефона ви не е с FW 3.1.2, то трябва да направите Restore към него, но след това не връщайте Backup-a от iTunes, а изберете Set as new. Чист (оригинален) FW 3.1.2 е за предпочитане и е задължително наличието на Wi-Fi.

1. Теглите blackra1n от http://www.blackra1n.com за съответната операционна система на компютъра ви.

2. Включвате телефона към компютъра си, изключвате го (телефона) и затваряте iTunes.

3. Пускате blackra1n и натискате бутона "Make It Ra1n"

4. Когато се появи надпис "waiting for device", включвате телефона си.

5. След като телефона ви се разпознае ще се изпише "entering recovery".

В този момент програмата автоматично ще вкара телефона ви в Recovery Mode и след това ще започне процедурата по jailbreak и ще инсталира приложение blackra1n на телефона ви.

И ако пак ти стои сив екрана пробвай да стартираш отново програмата блекрейн, без да затваряш тази, която си използвал досега, и натисни отново Make it ra1n.

Пробвай това и ако не стане пиши.

НАЙ - ВАЖНОТО Е ДА НАПРАВИШ РЕСТОР С ОРИГИНАЛЕН FIRMWARE преди да направиш другите неща, които ти казах. Не пробвай преди да си направил ресторе, защото рискуваш да си прецакаш телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ако пак ти стои сив екрана пробвай да стартираш отново програмата блекрейн, без да затваряш тази, която си използвал досега, и натисни отново Make it ra1n.

Те това се оказа "ключа от бараката". Май и преди го пробвах ама знам ли вече :lol:. Видях му физиономията на този човек най-накрая и сега съм OK.

Хиляди благодарности.

П.П. Погрешно съм се набутал в темата за 2G и инсталирах BootNeuter. Моментално загубих връзката с оператора. Като се усетих какво съм надробил го деинсталирах и сега няма проблеми. Не ми се почва отначало. Надявам се да няма проблеми или?

Надявам се това да е от мен (до следващата версия не 'барам' нищо) и отново чукча става читател :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

еми седмица 50 е моя ...

а този нов iBoot дали ще има някъкъв шанс след време да излезе евентуално по нов blackra1n или друга програма която да фиксва този проблем ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всяка от стъпките в 1вият пост както трябва,но на точка 8 нещо се обърка.Ето снимка : 314qe7b.pngКаква може да е пречината за този ерор :?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лоша връзка с рутъра ти, или сидиа е временно недостъпна. Опитай пак по - късно , преди отново да надаваш вой - не четеш ли на снимката "timeout"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като завърши рестора не връщаи бекъп, а избери set as new.

Може ли някой да обясни по-подробно това действие,защото тук уж идеята е за взаимопомощ, но май отговрита са: чете ли провери ли в търсачката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като завърши рестора, в iTunes ще ти се появи да избираш "return backup from iPhone "xxxxx iPhone""(върни бекъп от едикакъв си iPhone) или "set as new"(избери като нов). Трябва да посочиш set as new, за да нямаш по-нататъчни проблеми. По-друг начин не знам как да ти го обясня. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А следващият път, когато получиш напън да изразиш недоволство, че никой не желае да предостави персонално на Ваше височайчество прислуга, вместо наистина да се запознаеш с основни и повече от елементарни неща от материята, които са обяснени многократно, защото си твърде велик, че да се напъваш сам да прочетеш няколко теми от по един пост в раздела с правилата, където се намират и въвеждащите теми в материята, по–добре си вдигай патракешките и заминавай там, където ще се чувстваш в свои води, щом тук не ти харесва!

А и в интерес на истината– явно и мястото ти не е тук, щом отсега започваш с претенциите! :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Немога да си обясня ,защо след като инсталирам black1rain тел се рестартира ,всичко е нормално ,но липсва иконката на въпросната програма.Предния път когато ми се наложи да ресторвам нямах никакви проблеми - следвах инструкциите от темата и всичко стана от първия път.Сега просто отказва.Ресторнах с custom firmware - нестана , пробвах с оригинален 3.1.2 пак не стана.вече незнам.иначе тел. се отключи и активира без проблем , но упорито отказва да се джейлне. Ето и малко инфо - Version 3.1.2. (7D11) ,Model MC131BG , modem firmware 05.11.07.

П.С. Икренно се надявам да не нарушавам правилата отново , но 3 дни чета из форума и бъзикам тел. без успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Любопитно ми е какво искаш да джейлваш върху къстъм, като идеята на къстъмите е освен да запазват бейзбанда при преминаване към по–висок фърм, в същия момент и да е налице джейл и/или ънлок...

Я погледни какъв къстъм качваш, и какво има в него....

А тъй като по принцип не съм фен на къстъмите, пък и не е възможно това, дето го пишеш за оригинален фърм– я вземи направи един хубав чист рестор от DFU, и след това действай с blackra1n, като си провери добре USB портовете....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OK . Точно това искам да направя.Под "чист" рестор имаш впредвид рестор без шифт нали?Само че като натисна рестор ми казва , че ще ъпдейтне до 3.1.3. , а аз естествено не искам.Що се отнася до custom firmware-а слагам за фабрично заключен 3Gs (мисля че моя е такъв) като добавя цитирам:" Всички custom firmware-и са без update на baseband-a и съдържат:

- Стандартно boot и recovery лого

- Cydia

- OpenSSL

- OpenSSH " след това пробвам с blackra1n, всичко минава ОК , но иконка на blackra1n така и не се появява и джейла не е на лице.

Ще съм благодарен за някаква идея.Почти съм сигурен ,че нещо съм оплескал аз , но нямам идея какво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, чист рестор си е рестор (+shift), а не ъпдейт, и е през DFU, актвация с оригинален SIM, и след него синх при set as new.

Е, като ти пише, че има Cydia, не се ли сещаш, че вече е джейлнат, за какъв blackra1n се бориш... А не е ясно къстъмът с какъв инструмент е джейлнат, може въобще да не е блекрейн.. Всъщност ми мирише, че искаш да отключиш, защото ако тела не работи с друг СИМ, къстъмът не е отключен, а отключването става с blacksn0w, което дърпаш от Cydia, или слагаш ръчно от темата за базови проложения, а не с blackra1n...

Въобще, вземи малко повече да почетеш, да се ориентираш, като задължително започнеш с темите за начинаещи и основни понятия в правилата, защото си поредния с каша в главата...

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...