Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с непрестанно забиване на приложения - 3GS 32gb


nikitobet

Въпрос

Здравейте, първи пост ми е тук и искренно съжалявам че е за проблем, но се надявам че някой от вас ще помогне.

И така, накратко ...

Телефона е фабрично отключен 3GS 32gb, закупен от Англия, неразпечатан ( беше ).

Неможах да му се нарадвам да си го отворя, сложиш сим-а, активира се без проблем ... и ще го ползвам.

Понеже ми е първи iPhone, след 5 базирани на WM, реших първо да разгледам фабрично инсталираните приложения.

Докато се опивах да си настроя основните неща, тонове, тапети и др и ме изхвърли на home screen-а и пише плъзни за да отключиш. Е ок, отключвам и съм в главното меню. Повтарям процедурата.

Изхвърли ме от Maps, колкото и пъти да пробвах след това пак така ... home screen.

You Tube, Weather, знаете ги ... да не ги изброявам.

Регистрирах се в iTunes следвайки инструкциите от форума ( отказвам да кажа колко пъти ме изхвърли докато се опитах да вляза през телефона ), свалих няколко безплатни приложения ... home screen, отново.

Максимум минутка ако работя с приложение или ако след като съм го стартирал изляза и трябва да го пусна отново ... home screen

Реших да го джейлна с червения сняг, прочетох всичко което беше по темата и си го джейлнах.

След рестарта пуснах Cydia-та, тя заби, рестарира се телефона и на ябълката заби, рестартира се пак сам и пак заби на ябълката ... и така до безконечност.

Единственното което аз се сетих да направя беше да ъпдейтна до 3.1, та макар и без джейл да си ползвам телефона.

Ресторнах и ъпдейтнах и телефона се оправи, е не и гореспоменатия проблем с изхвърлянето на home screen-а.

Става светкавично, без даже да се замисли, само да реши и ... home screen.

Две седмици го ползвах на 3.1 като телефон, като само да реша да пусна някое приложение и ... обичайното.

Даже научи и нови номера, един от друг по обезкуражаващи, като например напълно да се рестартира когато реши и прочее.

Снощи, след като ме изхвърли от разговор и се реши да ме лиши донякъде от радостта от рождения ми ден, реших да го строша.

Жена ми го взе, изтрезнях и днес, докато си пия кафето видях че черния дъжд е завалял ...

Без колебание го дръпнах, сложих го, преинсталирах си iTunes по инструкциите от Apple, джейлнах си телефона моментално след ъпдейт към 3.1.2, всичко мина без проблеми.

Инсталирах Cydia след рестарта, влязох и след малко ... забих на home screen-а.

Опитах няколко пъти отново и след неуспех се принудих да рестартирам телефона.

Заби още на ябълката и си остана там, просто нямам думи.

Ресторнах си го за да мога поне да си говоря от него, налага се.

В момента на практика имам само Phone, без да си помисля за друго, което малко не оправдава цената която платих за него.

Това ми е проблема с който немога да се справя.

Сигурно за три седмици съм виждал по-често home screen-а отколкото някои от вас за година.

Ако е възможно да ми помогнете с някакви съвети, насоки.

Започвам да си мисля че самия телефон е дефектен, има ли къде в БГ да го погледнат или ще трябва да го връщам в Англия където най вероятно утре ще ме отрежат защото е минал срока в който мога да им го върна, абе пълна каша.

Благодаря предварително и извинявайте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

13 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Нещо не ми се връзва. В Англия са фабрично заключени телефоните. Как така си го активираш и отключваш с iTunes?

Да нямаш от онези турбо шитове, които са запоени вътре в телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблемът ти е хардуерен или са те измамили при покупката. В Англия не се продават отключени телефони. Гаранцията ти важи само за там. Тук няма кой да ти го оправи гаранционно. Глобул ще откажат, предполагам. Най-добре намери начин да го върнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Телефона си го разпечатах лично и съм сигурен че не е докосван даже.

Не е купуван от оператор ако това имаш предвид и да, каквото съм написал си е така.

С iTunes си го активирам, стандартната процедура за да си го ползвам, не съм искал да кажа отключване.

Едит. И на мене ми мирише на хардуерен проблем :Wink:

Телефона е купуван от www.handtec.co.uk/, не е единственното нещо купено оттам, досега просто не е имало проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ttttt.jpg[/attachment:38wt1t9o]

Ако му качиш оригинален фърм и ги прави тези неща със стандартните приложения, определено телефонът е с хардуерен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А от кой си го купил като не е от оператор? Пак ти казвам, че в Англия не се продават фабрично отключени. Аз лично може да ти го "запечатам" отново и да стане нов срещу 2 лв. Вакуумирането не е патент на Епъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Редактирах си поста, извинявай. Виж по горе ако обичаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това пък е забранено от правилата. Вземи ги прочети. Проблемът ти е хардуерен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е, какъв срок ще изтече?! Това означава, че ти си го купил от частно лице. Ако е от търговец, навсякъде в ЕС законовата гаранция е две години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@Anthony

Прочетох ги, извинявам се. Не съм видял че е писано след мен. И мерси за отговора.

@ammcfc

Има 28 дневен срок да върнеш продукта към тях, иначе гаранцията си важи ама трябва да го пратя другаде или поне аз така го разбрах.

Само потвърдихте опасенията ми, телефона е за връщане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да разбирам ли, че си направил покупка през интернет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Съгласно европейските директиви, рекламацията на дефектирала гаранционна стока се предявява само пред търговеца. Никакви други трети юридически лица, сервизи и прочие не трябва да търсиш. Свържи се с търговеца и се разбери за действията които трябва да предприемеш. Ако имаш затруднения или искаш да научиш повече за своите потребителски права - http://ecc.kzp.bg/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ти, това и смятам да направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...