Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Veency - Дистанционно у-ние на iPhone


bguser

Recommended Posts

Познати са ни решенията за у-ние на компютър през iPhone, като WinAdmin и JaaduRDP. Интересна е също обратната задача: как да управляваме екрана на iphone през отдалечен компютър; такава програмка е Veency (VNC server за iPhone). Ползите на такова приложение могат да бъдат:

- Отивате на работа и там установявате, че сте си забравили телефона у вас, а вътре има контакт който би трябва; или хора ви търсят, пращат SMS-и, т.н. Ами от служебния компютър просто си влизате на телефона през veency и на екрана му виждате какво става и цъкате да взимате решения.

- Закачили сте си телефона да се зарежда на основния компютър докато се излежавате с мартинито пред басейна, като четете на таблета за интересна програмка в Cydia или AppStore (в bgiphone.com естествено) и пожелавате да я поцъкате, и то без да помръдвате височайшите си задни части :buttred:

Програмката е безплатна и се точи от Cydia. След Boot влизате в Settings и на дъното на екрана се е появила опцията "Veency", от където пускате сървъра и въвеждате парола за достъп.

За VNC клиент под Windows, може да ползвате UltraVNC (free) или RealVNC ($).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааа това изглежда много добре... :lol: :blonde:

edit: Като се влезне в някое приложение, как може да се излезе? Home бутон никъде не виждам? :)

edit 2: Разбрах кое е Home бутона - дясното копче на мишката. Нещо друго обаче ми направи впечатление. Ако примерно телефона си стои някъде там с изгасен екран, от което следва, че wi-fi-то се е изключило, не мога да се свържа. Какво се прави в такъв случай? Прави ми впечатлени, че дори и телефона да е със светнат екран (следователно и включено wi-fi) при опит за свързване на телефона изкача едно прозорче за потвърждение дали може да се влезе в телефона. Доста странно, и каква би била ползата от програмата в такъв случай?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Settings можеш да си сложиш парола и няма да ти изкачат никакви прозорчета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За изгасеното все още не знам. Като въведеш парола не би трябвало вече да пита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така както си го описал излиза, че не ти трябва Wi-Fi и че не трябва компютъра и телефона да са в една мрежа.

Нали е така или аз бъркам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да сте в една мрежа. За целта обаче трябва да се направи Port Forwarding от рутъра на пакетите през 5900 порт към IP-то на телефона, на който е инсталиран Veency.. Миналата година септември бяхме направили един опит с PunkoHead, той в Козлодуй а аз в София и нямаше ядове, но тогава още беше бъгава програмата :)

[vbox7:21puadb7]84d8ab59[/vbox7:21puadb7]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно както johnnybravo написа. Това важи за всички VNC сървъри в една мрежа, независмо дали са телефони или компютри. Бих добавил също технизми, че на рутера може да се зададе статично (вътрешно) IP (пр. 192.168.0.10) линкнато на MAC адреса на телефона, за да не влизате в рутера всеки път да правите forwarding-a ако мрежата ви раздава IP-тa по DHCP. Също и външното IP да отговаря на друг порт [пр. <реално IP на доставчика>:5000 -> 192.168.1.50:5900] така, че ако имате повече от един VNC сървър в вътрешната мрежа (пр. лаптоп и телефон) да може да ги access-нете и двете през едно и също външно IP.

edit: Да, миро, имаш нужда от WiFi за да получи телефона IP адрес от мрежата. За да не правим forwarding и да дупчем сигурността на мрежата отвън обаче, друг начин който ползвам е да имам само 1 компютър с VNC/RDC видим от вън и от него access-вам всички останали, пак през VNC клиент, но стартиран *във* въпросния компютър - сиреч екран в екран. По-тромаво е разбира се но за админ цели става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй де, пак трябва да са в една мрежа без да се правят щуротии и ви трябва Wi-Fi, това имах предвид, че трябва да се спомене. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Демек ако си забравя телефона в нас и отида до някой приятел няма да мога да си вляза в телефона, тъй като екрана му се е изгасил и съответно wi-fi-то се е изключило. Лоша работа... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, освен ако не си забравил и Insomnia/KeepAwake включени, както и Wi-Fi-то си. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да го пробвам, но ако телефона е вързан с USB и отворите iTunes за sync ще се събуди WiFi-то.

edit1: относно мрежата, *може би* да може да се access-не телефона и през IP-то дето дава GSM оператора. Сървърче си стана все пак :)

edit2: Сетих се. Ами просто звънни си на телефона да го събудиш :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах само, от каде мога да си изтегля програмата на компютъра? Някой може ли да ми даде линк ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За VNC клиент под Windows, може да ползвате UltraVNC (free) или RealVNC ($).

Абе за теб Google не съществува ли? Всичко в ръчички ли трябва да ти се дава?

http://www.uvnc.com/download/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не само в ръчички, ами сдъвкано,изплюто, поднсено на златна тепсийка, със сребърна лъжичка, и то от екзотична прислужница/квалифцирана сервитьорка, която със сребърната лъжичка да му налива в устичката... (е, ако отворена, може с по една плесничка да предзвиква глътателния му инстинкт, щото иначе как ли ще преглътне)... :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам голям проблем с това Veency, вече сигурно за десети път го инсталирам (Cydia, Icy, Rock) и от трите места. През тетминала(dpkg -i)...Дава че се инсталира и след като рестартна няма никакви сетинги. А VNC-то пищи с една и съща грешка (failed to connect The operation cimpleted succesfully.(0) На самия телефон нали някъде трябва да му задам user i pass а в settings няма нищо?!?!?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имам същия проблем а дори съм с версия под 1 незнам защо но не ми дава и не ми показва да ъпдейтна моля помогнете предварително благодаря iPod touch 2g 3.1.2 jailbroken

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...