Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Връзка на телефона чрез wi-fi


Lucas

Въпрос

Здравейте, понеже незнаех къде точно да пусна темата, реших да я пусна тук. Купих си рутер и сега е при интернет доставчикър ми за конфигуриране. Въпросът ми е след като го взема утре, трябва ли да направя някакви спесифични настройки на телефона за да се свържа с рутера. С iPhone 3G съм мисля, че освен модела не трябва друго което да кажа, но ако трябва питайте. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

17 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Нищо специфично.Влизаш в Settings>Wi-Fi. (Wi-Fi-то трябва да е On).След което избираш твоя рутер.Пишеш си паролата и си готов. :)

П.С. Ако нямаш парола е желателно да си сложиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сложил съм си SBSettings и пускането на wi-fi става за секунди. Колкото до паролата на рутера, ще има разбира се :) Благодаря за отговора, но ако има още някой който желае да допълни нещо по-темата, нека пише :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Радвам се че сам помогнал.... :mrgreen: Ако изкаш направи и филтрация по МАК адрес и никой не може да влезе...

П.С. За филтрацията по МАК се обърни към "БОГА" на форума , защото не ми е много ясно как става...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами като си направя връзката от конфигурацията на рутера с парола, също няма кой да влезе като незнае паролата. Все пак много ти благодаря за помоща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой може да я хакне... Аз ще съм пре-доволен, ако боКа сподели къде се намира мак адреса на iphon-а :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@winterbg, под някой, имаш предвит тези който са на не по далеч от макс 60-80 метра от рутера и имат връзка към него, или аз съм разбрал погрешно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Някой може да я хакне... Аз ще съм пре-доволен, ако боКа сподели къде се намира мак адреса на iphon-а :)

В Settings/General/About - най - отдолу!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Радвам се че сам помогнал.... :mrgreen: Ако изкаш направи и филтрация по МАК адрес и никой не може да влезе...

П.С. За филтрацията по МАК се обърни към "БОГА" на форума , защото не ми е много ясно как става...

Честно казано неразбрах какво ще рече филтрация, Ако може едно обяснение да дадеш и ако е възможно да кажеш, трябва ли да се правят настройки по рутера като го настройвам за MAC

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нямам нищо против да ти обясна , но уви.... невеж съм.Затова те посъветвах да се обърнеш към "БОГА" ( mupo ) за повече инфо. :mrgreen: :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Неискам да бъда нахален, ще го изчакам да погледне темичката и евентуално да сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вижте какво не си мислете, че зная всичко и трябва непременно аз да отговоря на даден въпрос. Във форума има доста компетентни потребители по много теми, така че не чакайте само аз или някой друг модератор да отговори на въпросите ви.

Lucas, филтрация по MAC адрес, означава че само на устройствата на които MAC адреси си записал при конфигурирането на рутера ще получат IP от рутера и ще са част от мрежата и съответно ще получават интернет (ако има такъв в мрежата). Като за различните рутери менютата за конфигуриране са различни, но обикновено трябва да имаш опция MAC Address Filtering или нещо подобно в която се въвеждат MAC адресите на устройствата на които да им се дава достъп до мрежата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@Mupo, а @winterbg, каза че обикновенна wi-fi връзка може да бъде хакната, това по-какъв начин би станало? И може ли да се предотврати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зависи какъв стандарт използваш за паролата.

Само да допълня mupo с това, че MAC адрес филтрацията може да се ползва по два начина, а не по един - освен че може да казваш кои MAC адреси могат да влизат в мрежата, може и обратно, т.е. да казваш кои MAC адреси са забранени в мрежата. Освен това някои рутери имат и настройки в какви часове и какви дни са почволени да влизат дадени MAC адреси. Само малко техническо допълнение :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не се занимавай с глупости като филтрация по МАК. Сложи си криптирането да е WPA-SPK (AES) или WPA2-SPK (AES), сложи си добра парола с 8 символа и си живей живота. Когато някой ти я хакне да дойде да го позлатя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@Anthony, това чрез какъв начин трябва да го направя? от контролният панел за конфигурация на рутера или нещо друго?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами рутерът трябва да има уеб интерфейс. Пишеш му IP адресът в уеб браузъра и влизаш в него. Там трябва да имаш security настройки, в които си правиш начинът на криптиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Утре като интернет доставчикът ми донесе рутера, ще поглднем темата отново и ще се консолтирам с него за начините който казахте. Благодаря много на всички :)

P.S. темата може да остане(ако на някой друг му е нужна подобна информация) Благодаря на всички писали и отделили време по-темата ми.

-- Пет Окт 23, 2009 11:20 am --

edit: Всичко е ОК, ползвам WPA и съм си сложил парола от 10 символа. Благодаря за съветите и препоръките :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...