Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Прехвърляне на рожденните дни от контактите в календара?


Milosha

Въпрос

С последния FW съм, на 3G, цъкам да си синхронизирам контактите през itunes в windows address book, синхронизира известно време и дава грешка, че не може да разчете информацията на телефона. В адрес бука се прехвърлят, но не е сигурно дали са всичките... Рождените дни са си там на контактите, които е прехвърлило.

Правя всичко това с цел да ми излезнат рождените дни в календара, но за момента не се получава.

Съвети?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

16 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

А сега ако кажеш и с какъв Уиндоус си и каква точно грешка ти казва, безпределно ще улесниш екстрасензорните ни възможности, иначе бая ще се озорим....

Освен, ако не се окаже, че си ползвал символи и букви в някой от контактите, и са налице попълнени полета, каквито няма в бука на Уина... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С ХР съм. Точната грешка е това, че itunes не може да разчете информацията в айфона и да сме точни "iphone cancelled the synchronization" :)

Проблемът е, че вкарах адрес бука от FW2 на сегашния FW3. Как може да се оправи проблема с това да излизат в календара и да се синхронизират, за да излизат рождените дни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На тоя етап няма как да стане така,че

рожд. дни от контактите да излизат в календара,

за да ти се напомня вероятно. Преди имаше при

по-старите FW една програма - Birthday Cal Push,

но май даваше проблеми.

Все пак не съм от най-компетентните тук! Нека и те да

кажат, ще ми е интересно.

А по отношение на контактите, ако само през iTunes

си ги синхронизирал досега, а не през някакъв файлов

мениджър, няма как да не стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

друг с FW3 ми каза, че би трябвало да излизат. допълнителен софтуер ли трябва или е бил прав, че сами си излизат в календара рождените дни?

иначе аз успях да прехвърля всички контакти в адресната книга на РС-то, после изтрих всички в телефона и върнах тези от адресната книга на РСто. но пак не излизат...

какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако рождените дни са записани в информация на всеки един контакт няма как да излязат в Calendar.app без допълнителен софтуер от рода на Birthday Cal Push.

Поиграй си 30-тина минути и си направи календар със рождените дни и ще ги имаш и в Calendar.app

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

във всеки един контакт има записан рожден ден. синхронизирах с Outlook, както контактите, така и календара и пак не излизат.

сега търся това birthday cal push, но го нямам в BigBoss Source в Cydia. в някой друг сорс има ли го, да го инстална?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нали ти казахме, че няма как да ти "скочат" рождените дни от контактите в календара без допълнително приложение? Какво не разбра, че пак се опитваш чрез синхронизация да ги прехвърлиш в календара?

Казахме ти, че Birthday Cal Push не работи на 3.х и ти пак я търсиш.

Казах ти да си направиш един календар за 30 минути във Outlook, да въведеш рождените дни, да синхронизираш календара към телефона и си готов.

Още по-просто да ти го напиша ли? Ръководство да ти напиша как да си направиш календара в Outlook?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

даде ми линк към тема за birthday cal push, защо ако не за да я пробвам, но просто не я намерих в Cydia...

а за календара в Outlook - да, не знам какво имаш предвид и как да "направя" календар. контактите си имат въведени рождени дни. в календара на Outloоk не излизат. съжалявам, но не ползвам Outlook и не те разбирам. обясни моля какво да направя освен това, което направих досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Започваш да ме ядосваш, и ме караш да съжалявам, че те пуснах и активирах акаунта ти...

Не стига че ни правиш на врачки, не стига, че снощи оставих и тази ти тема, макар, че не й е мястото тук, при наличието на друга, и че задаваш въпроси в драстично нарушение на правилата, които очевидно не си си направил труда да прочетеш, въпреки, че си декларирал при регистрацията си, че ги познаваш и се задължаваш БЕЗПРЕКОСЛОВНО да ги спазваш, ами на всичкото отгоре и не възпиемаш какво ти се пише...

Я марш в спешна творческа командировка ТУК ! Веднага!!!! Всички теми! От първата до последната буква! Само след това– в търсачката и темите! А едва след това–постове и въпроси, и то написани по правилата на граматиката и на форума! :read: :spank:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

какво пак става тук? какви са тия нерви?! нищо не разбирам. КАРАШ ми се, при положение че снощи като пуснах тема, нито получих лично с причината, нито разбрах каква е тя. затова си пуснах нова.

какви врачки?? всичко каквото знам написах??

търсачката не намира въпрос на това за календара в outlook и какво да направя с него, за да излязат в телефона рождените дни?!!

кво не съм възприел? ако никой не иска да ми обясни как да си наглася календара в outlook - ОК, но без нерви?!? все някой спокоен ще се намери и ще ми обясни, дотогава си седя спокойно и нито задръствам форума нито нищо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Дадох ти темата, за да я прочетеш, да видиш, че не работи при всички както трябва и да видиш последното мнение в темата, а не да прочетеш само първото мнение. Много си пестите времето да прочетете 20 реда.

Че имаш рождените дни в контактите, но не и в календар го разбрахме още от първия път няма нужда да го повтаряш при всяко следващо мнение.

Аз също не бях ползвал Outlook, но за 20 минути го разучих.

Ето как да си направиш календар в Outlook 2007, за по-стари версии ще е подобно.

1. Цъкаш на Calendar

post-38295-1282134456,2907_thumb.jpg1.jpg[/attachment:29ldimzw]

2. Следваш последователността на картинката

post-38295-1282134456,1496_thumb.jpg2.jpg[/attachment:29ldimzw]

3. Следваш последователността на картинката

3.jpg[/attachment:29ldimzw]

Повтаряш т. от 2 до 7 докато въведеш всички рождени дни.

Сега доволен ли си?

Ако те мързи си слагай Occasions, което чете информацията от контактите и ще си гледаш рождениците от него приложение. То също има опция за известяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това да ти е за последно, щото си нов и не си ориентиран, и не си наясно (поразгледай първо на кого пишеш)...

И не ми спори, и не ме предизвиквай, а направи ВЕДНАГА каквото ти казах, може да проумееш какво им куца на темата и постът ти:

Я марш в спешна творческа командировка ТУК ! Веднага!!!! Всички теми! От първата до последната буква! Само след това– в търсачката и темите! А едва след това–постове и въпроси, и то написани по правилата на граматиката и на форума! :read: :spank:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ок Миро, благодаря за скрийншотите, но след като направя ръчно така за 100 контакта да кажем - каква връзка ще имат тези дати, които въвеждам в календара на Outlook с въведените рождени дни в контактите на телефона?

като гледам с това ръчно въвеждане всяка година ще трябва да го правя? и така ще са си отделни рождени дни от Outlook, а не тези от самия айфон и контактите в него.

поправи ме ако греша някъде?

Sladichuk: Ако пуснеш още веднъж подобен неграмотно написан пост, и ако продължаваш да не се съобразяваш със забележките и указанията на мод, заминаваш директно за Невърленд, откъдето няма връщане! :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Извинявай ама не се сдържах... ти бавно развиващ ли си?

Не разбра ли че данните за рождените дни в контактите не излизат никъде другаде освен в информацията за контакта, освен ако не използваш допълнително приложение като Occasions например.

Забрави за тия рождените дни в контактите и си направи календар както ти показах, след това от iTunes избери този календар и го качи на телефона си. Така ще го имаш на телефона.

Казах ти ако те мързи да правиш календар си слагай Occasions, който чете информацията от контактите и ще си гледаш рождениците от него приложение. То също има опция за известяване.

Защо да го правиш всяка година? Разгледай опциите, ти искаш всичко в ръчичка да ти се даде. Като натиснеш на бутона Recurrence ще избереш No end data и така ще са до края на света.

Темата за мен е изчерпана, тъй като ти задаваш едни и същи въпроси. :lock:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Доста потребители се сблъскват със следния проблем: "Въвел съм рожденните дати на Contacts, а не мога да настроя телефона да ме подсеща за тях".

След синхронизация на iPhone с Outlook тази информация се прехвърля на компютъра, но за съжаление остава в Contacts, а не в Calendar (както ни се иска).

Записах едно аматьорско ръководство как да прехвърлим тази информация в Calendar и да я настроим, така че да ни върши работа.

[youtube:dnxrfn58]http://www.youtube.com/watch?v=zoFLVvsbogQ[/youtube:dnxrfn58]

Ако искате може да го дръпнете от

[download:dnxrfn58]http://dox.bg/files/dw?a=75add1985f[/download:dnxrfn58]

Задължително след влизане в Details на съответния Contact трябва да се "бъзикне" въведената дата - било то и само за да се избере същата (няма много логика, но иначе не се получава).

Следва синхронизация на календара.

П.П. Бих се радвал ако някой MOD прецени, че подобно ръководство си заслужава и направи нещо по-кадърно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...