Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Untethered Jailbreak чрез GreenPois0n Absinthe за iPhone 4S и iPad 2 iOS 5.0/5.0.1[Мac&Win]


Veselin Minchev

Recommended Posts

Същото е и с v0.4. Исках да пробвам да го сваля на 5.0.1 (9A405), но не намерих някъде описано как става това. Лесно ли е? Може ли някой да обясни как става, защото днес си смених сим картата с малка и сега съм без GSM.

Между другото ако има празнуващи съфорумци днес, весел празник!

Свалих 5.0.1 (9A405), но ми е непознат файл за Windows-а. Предполагам, че трябва да сваля още някоя програма с която да го инсталирам или...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че коментара ти е много излишен... Не мисля, че има нещо общо "празника" с твоя пост. Трябва да го избереш този непознат файл през Itunes ако съм разбрал каво искаш да кажеш с този непознат файл. Abstenta можеш да го отвориш под Windows без никакъв проблем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сам си си отговорил на въпроса. Доколто знам в 5.0.1 (9A406) е "затапена" дупката, която се ползва за JailBreak.

Ако можеш да свалиш до 5.0.1 (9A405) би трябвало да стане.

Дрън-дрън, та пляс. Защо го подвеждаш да се занимава с несвойствени неща???

Борко, проблемче с компа, майка - нещо липсва/пречи. Примерно нет фреймуърк липсва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз си мисля че в компа ми е проблема. Инсталирах net framework 4, но няма промяна. Днес ще пробвам на един френд от компа, ако стане ще пиша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че сам си си отговорил на въпроса. Доколто знам в 5.0.1 (9A406) е "затапена" дупката, която се ползва за JailBreak.

Ако можеш да свалиш до 5.0.1 (9A405) би трябвало да стане.

Доколкото помня 5.0.1 (9A406) или 5.0.1 (9A405) , имаше отношение не към Джейл-а а към Ънлок за тези които са с ФЗ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.

Борко, трябва ти 2.0 по принцип. Виж преди инсталацията, дали антивирус/файъруол не защитават ключови компоненти от ОС при инсталация на програми, защото ако е така - инсталацията ще я има, но няма да работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Искам само да попитам. Става въпрос за iPad 2 Wi-Fi only. В Settings не намирам VPN. Това само при iPhone 4s ли го има или аз нещо неразбирам? Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах Absinthe с две Win XP (със и без антивирусна) и един Win 7 (без антивирусна). Проблема явно не е в компа. Изтрих всички приложения от айфона, реснах го с фабрични настройки,но пак нестава. Явно такъв ми е късмета, трябва да го отнеса на някой и да се изръся.

Ще Ви задам още един тъп вапрос (да не го мисля все пак :smile: ): под свързване имате предвид с кабел, а не Wi-Fi нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам:

1. - Имаш ли инсталиран iTunes на тези изброените по-горе машини?

2. - Ако да, коя версия е?

3. - Ако да, правиш ли бекъп на iPhone преди да пуснеш Absinthe?

Отговор на твоя въпрос:

- с кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, най после успях. Aveliky, въпросите ти бяха зададени точно на време. Аз може би трябваше да започна оттам, че за първи път имам Iphone. Когато прегледах нужните ми файлове незнаех, че iTunes трябва да го имам и на компютъра. Видях го в телефона и сметнах че не ми е нужен. Може би това трябва да се обясни още в началото на темата.

Благодаря още веднъж! Сега започвам да се мъча да го отключа, но ако имам въпроси ще питам в подходящата тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат от първия пост на темата:

Ей, "глупавите" модератори как не са се сетили да обяснят какво е нужно, за да се извърши успешен jailbreak? Как може с такива малки и обикновени букви да е написано, виж така колко по-добре се откроява, а? :tooth: Колега, като за първи път хващаш iPhone и искаш да го използваш пълноценно, ще ти се наложи да четеш, не само да пляскаш постове тук-там. ;) Щом се заемаш с ънлок на 4S ( :tooth: :tooth: :tooth: ) ти пожелавам успех, но преди да напишеш следващия си пост вземи, та прочети малко информация кое-как-защо и пр. ;) Можеш да използваш и инстурментите във форума, пригодени специално за тази цел, за да разбереш на първо време дали въобще има unlock за твоя модел. :smile: И една забележка към теб - от всичките ти постове до момента единственото, което се забелязва е яростна борба да четеш между редовете и дори да не поглеждаш ръководствата към темите, в които пишеш и които някои хора са направили за такива като теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробваи с General-Network да видим няма ли да излезе

Като влезна в General-Network и включа VPN ми дава някаква таблица за конфгуриране на L2TP-PPTP-IPSec. Но тъй-като не съм много на ясно с тези конфигурации не ми се иска да пипам каквото и да било. Ако някой знае как става, ще му бъда много благодарен да ми обясни. Благодаря и поздрави на всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, разтегни локума по - детайлно: кое не се получава, та опря до впн? Цъкането на впн е нужно САМО ако не инсталира сидиа от първия път и щом цъкнеш впн - трябва да плюне грешка, не да се отварят настройките. Нещо не ти се е получило май.

7. На вашето устройство ще намерите приложение, което се казва Absinthe. Отворете го, за да завършите вашият jailbreak.

8. Ако сървъра е претоварен ще Ви изпише "Error establishing a database connection". Затворете програмата, отворете Settings и включете VPN.

Ще получите грешка в конфигурацията. Това не трябва да Ви притеснява, защото след една минута, устройството ще се рестартира и ще имате Cydia.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не съм правил джейл, просто искам да се подсигуря, ако се наложи да ползвам VPN. Но тъй като не ми излиза в General реших да попитам. Като влезна в Network и го активирам, ми излиза въпросния прозорец за настройки. Това е в общи линии, надявам се, че сега ме разбираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

100 пъти ли трябва да ти се каже?

Тази опция се ползва само ако не се инсталира cydia!

Мноо ясно, че като влезнеш ще ти иска да въведеш настройки!

В първият случай ти дава грешка, не се вижда това, което го виждаш сега!

Надявам се, че си наясно вече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем след JB , който се появяваше и при Absinthe v.o1. В момента съм с v.04 и при получаване на смс или маил оригиналната мелодия(alarm) забива и става продължителна и досадна. Всички описания от по-горе са спазени. Моля някой ако има такъв проблем или се е отървал от него да помага. :thinking:

Редактирано от iPhone user
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам този метод става ли за 4S със 5.0.1 версия и firmware 1.0.14 понеже в Джейл / Ънлок го няма този firmware ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме понавикате малко, ако може и аз да попитам.

Телефона е ФО 4S firmware 5.0.1 (9A406) modem 1.0.14.

Има ли проблем, че е (9А406, а не 9А405) и също така, проблем ли е, че вече е ползван доста време и са му инсталирани не малко приложения?

С две думи може ли директно да се изтегли програмата и да се действа, след бекъп в Itunes разбира се?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам джейлналите с Absinthe 0.4- все още ли има този досаден бъг с белите икони, защото напоследък зачестиха и понякога и два- три респринга не оправят положението, а iWipeCache отдавна спря да ми е в помощ...

Джейлнал съм с 0.3 и не ми се правеше наново джейл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не цитирай!

Проблема го отстраних с премахването на приложението "Move to unlock" от Cydia(което бях инсталрал)! :idea:

Чести празник на всички Българи!!!! :yahoo:

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новият redsn0w 0.9.10b6 "чупи" и А5 устройства под 5.0.х ;)

Линк и ръководство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...