Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Време за Кафе


profusion

Recommended Posts

Никога не съм пил кафе :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога без кафе. :smile:

Вкъщи ползвам такава

krups-espresso-machine.jpg

А кафето - или Davidoff, или купувам от това на Costa Coffee

costa-coffee-beans-tin.jpg

И винаги двойно, късо - 2х20 ml :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От къде зимаш Костата?

Пешооо как може? :yikes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От кафетериите им. В София има на много места (в сравнение със Старбъкс). В Пловдив мисля имате в Mall Plovdiv. (Ако взимаш внимавай какво ти трябва - мляно или на зърна, защото имат и двете в подобни кутии!)

Иначе ми е интересно да опитам кафетата на Старбъкс - те имат няколко вида кафе на зърна, за разлика от Коста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Машината у нас е Philips Senseo

4-1.jpg

Кафето за нея е на Douwe Egberts.

По мое мнение, прави прекрасно кафе. Капсулките тук се намират рядко и на двойни цени, та затова и аз като Джони Браво ;)

Иначе пийвам и Davidoff инстантно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Vancuver - в Пловдив няма старбъкс но където ходя си колекционирам чашки от серията им държава/град за еспресо, та така от вън съм си взимал тяхно кафе много ми хареса, обаче си прав че имат много видове а не помня какво взех, някаква арабика сумалииска ли бе .... :tooth:

LUBECA - Освен за еспресо имам и аз от това сенсео което прави нещо между еспресо и филтър кафе. В Пловдив падовете ги има само в Карфу и Кауфланд. Същата мащина има преставка за чай ако си почитател

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По едно време имах в офиса такава лепенка :tooth:

instant_nice_person.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пия Неспресо капсули, в млка порцеланова чаша. Не си го сменям за никакви "нес" и други инстантни кафета. Обичам вкуса му, аромата и това как се чувствам, като го пия. Сега ми липсва МНОГО, но в кая на седмицата се връщам при него.

Nespresso Rosabaya de Colombia ми е любимото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога без кафе! Пристрастен маниак съм!

За офиса съм взел:

kofevarka_nespresso_es100_professional_2.jpg

като капсулите са:

41MeXxaXa9L._SL500_AA300_.jpg

а в къщи машината като на Любеца, но с едно голямо уточнение. Табовете на Douwe Egberts са ми слаби, нямат достатъчен аромат и кафето е доста редичко, затова съм си купил такива, които са за многократна употреба и мога да си ги пълня сам :cool:. Смесвам си 80% Segafredo D'Oro (100% Арабика) и 20% Робуста на Tschibo ... Аромата буди дори и съседите, а плътността и вкуса са невероятни :wink2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам но веднъж си взех 500г зърна Сагафредо, гати горчилката беше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не каза как съхранява 1 кг лаваца на зърна като я отвори, не ви ли изветрява

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си я държа в пакетчето но винаги защипвам отгоре

LUBECA - В Каъфланд са пуснали от падовете Сагафредо - резултата кафето излезна като чай , пълна загуба на 5лв!

8a4a4ff3.jpg?t=1329237055

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не каза как съхранява 1 кг лаваца на зърна като я отвори, не ви ли изветрява

По принцип е добре да се съхранява в "херметически буркан" или както там се нарича. Продават се навсякъде. (А кафето на Коста дори си идва с такава кутия).

Ако кафето се държи в оригиналната опаковка - завиваш просто отворената част и защипваш. Като преди това гледай да изкараш колкото можеш от въздуха вътре...

Всичко това на стайна температура на тъмно място. Аз преди държах кафето в хладилника, което се оказа, че е много грешно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LUBECA - В Каъфланд са пуснали от падовете Сагафредо - резултата кафето излезна като чай , пълна загуба на 5лв!

Мдааа, оригиналното най го бива. Опитвал съм различни марки за Сенсео, но без успех ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните в БГ ги няма мисля, обаче пак в кауфланф проверявай за тези, стават добре:

tchibo_caffe_crema_mild_16pcs.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-скъпото кафе в света

Стремежът за откриване на нов и екзотичен вкус на кафето раждат скъпата напитка Kopi Luwak

220x183.jpg

0000098552-article.jpg

Най-скъпото кафе в света не идва от Ямайка, нито от Хавай. Родината му е Индонезия.

Kopi Luwak е кафе с необичайна технология на придобиване – произходът му идва от екскрементите на малко полско животинче – цивет, подобно на невестулката. То се храни със семенцата на кафето, смила ги частично и от остатъка, който отделя, се добива субстанцията за скъпата напитка.

Името на деликатесната течност идва от индонезийската дума за кафе „кopi”, а „luwak” е местното наименование на това животинче, което се изхранва с червените зрънца на суровото кафе.

Циветът схрусква меката външна част, а твърдата вътрешна ядка изхвърля. За аромата на скъпото кафе влияние оказват и вътрешностомашните сокове на животинчето, които отстраняват горчивината от зърната и му придават мек и приятен вкус.

166x154.jpg

Цената на напитката започва от 50 долара за чаша, а един паунд от зърната (близо половин килограм) се търгуват за 600 долара. Обикновено кафето се сервира в изключително ограничено количество – това е още един начин да разберете, че пиете странна и рядка напитка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес отивам на работа, влизам, едва отварям очи и гледам....кафето свършило в пакета :cry2:

причерня ми :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи преди няколко месеца :(.Честно ви казвам,като ме видя момчето в денонощния -по пижама ,рошав- щеше да припадне.Винаги ставам поне 2 часа преди работа и пия по една кафеварка лаваца,иначе просто не съм в час.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От скоро в София има магазин за гурме кафе :smile: Ако няма да се сметне за реклама може да пусна линка тук.

Редактирано от bronc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко екстри:

Starbucks Sirena Espresso Machine ($415). Designed by BMW Design

starbucks-sirena.jpg

Outfit it with the Krups Silver Art Collection ($80-$300). Including a coffee machine, espresso machine, tea kettle, toaster and juicer, each piece sports a high-gloss chrome body with natural wood accents, taking care of all your small appliance needs while blinding you with shiny exteriors.

krups-silver-art-xl.jpg

Offside Football Coffee Table ($7600)

offside-table.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От скоро в София има магазин за гурме кафе :smile: Ако няма да се сметне за реклама може да пусна линка тук.

Къде се намира?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони одеве влезнах в магазина на WMF, гати и късмета точно от по-малките нямат никакви, то тука пият някакви грамадни кафета и малки никой не иска :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които са на снимките са от хотелски серии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...