Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за фотоапарати и аксесоари за тях.


cvetty

Recommended Posts

Аз притежавам D5100 и мисля че е мноооого добър апарат... доста добри неща стават с него... който го изпробва няма да съжалява! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • DreamcatcheR

    25

  • cvetty

    16

  • Kery70

    10

  • Monro

    7

Много ясно, че D90 е по-доброто тяло, ако извадим от уравнението видеото. Повечето мегапиксели на мм2 не са плюс, а минус, ама трябва да се поснима за да се разбере.

Би ли се обосновал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-висок клас тяло, повече изнесени контроли, наличие на горен дисплей, по-тежко и масивно тяло - съответно по-удобно. Малко и леко тяло с повече мпиксели е почти гарантиран вариант за размазани снимки. Леко трепване при 16мпикс дори и c VR обектив води до размазване при тази гъстота на пикселите. Освен това за матрица с повече пиксели на мм2 е нужен обектив с по висока разделителна способност (по скъп съответно) ... та в тази посока са нещата, но най добре ги хвани в ръка и двата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo, замислял ли си се за canon 600d? За първи dslr e страхотен. Има всичко нужно като екстри, че дори и въртящ се дисплей (огромно удобство ако снимаш от нисък или висок ъгъл, както и за видео) и 1080п видео.. Освен ако не си се насочил към никон като определена марка. За тях не мога да коментирам много, освен че менюто им ми се вижда ужасно неудобно и различно спрямо почти всички други марки.. За обектив ако се спреш на 600д на първо време 18-135 ще ти върши работа за всичко. Но ако се зарибиш много (като мен:)), след време ще го смениш с 2-3 други :)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кои са другите марки с които имаш достатъчно опит, и на които "менюто" им било лесно ? Това не е нокия с фенерче , затова им висок и нисък клас тела, за да не е нужно да се ровиш в "менюто" за елементарни настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, насочил съм се към Nikon. Клоня към D90, но сякаш единственото което ме спира е, че е стар модел. Не съм запознат колко бързо се развиват фотоапаратите и ме притеснява да не стане нещо от рода на това сега да си взема iPhone 3GS....

За обективи...100% ще се вземе китовия + може би още един, но не зная още какъв...

Зная, че D7000 е победителя между D90 и D5100 :biggrin: но не е в бюджета, така че хайде още някой да наклони везните убедително.

Severus, Ради, Вили, deezel, bgdn и т.н. не се крийте ами давайте мнения :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кои са другите марки с които имаш достатъчно опит, и на които "менюто" им било лесно ? Това не е нокия с фенерче , затова им висок и нисък клас тела, за да не е нужно да се ровиш в "менюто" за елементарни настройки.

Canon, Pentax, Olympus, Samsung.. + още 5-6 вида смартфони с настройки по камерите.

Не смятай, че съм някакъв прост point-and-shoot user.. Снимам почти изцяло на ръчно. Казах, че менюто на Никон-ите е доста по-различно (и за мен неудобно) от това на други производители. Няма нужда да ми казваш, че имало ниски и високи класове (при DSLR-ите предполагам имаш предвид..). Менютата на canon 450D и на 5D Mark III са си 1:1, като изключим повечето екстри при втория. Нека кажем, че Canon 7D (с това снимам сега) спрямо Nikon d5100 го чувствам като iОS спрямо Android. Просто не е достатъчно интуитивно и user-friendly (ако може да се говори за такова нещо при професионалнa фототехника). Аз така виждам нещата така че спести си следващите изречения, защото не можеш да ме убедиш в противното. Няма нужда да влизаме в спорове за глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избора вече е направен -> чисто нов Nikon D90 с китовия AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR

Благодаря на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито, сега чети www.photo-forum.net и се радвай на красотите видяни през обектива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Безаварийно ползване и само на фокус :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, имам колебание между canon 550D и 600D, нямам нужда от подвижен дисплей и от това, което изрових в интернет разликите са 3. Кой според вас е по-добре да взема ? :rolleyes:

Редактирано от R.Stoychev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От година и половина снимам с 550D (преди това 6 години снимах с Konica-Minolta 5D). Когато го купувах аз също се чудех дали да не купя 600D, но и аз като теб реших, че подвижен дисплей не ми е необходим, а аз лично други "екстри" не можах да намеря, които да ме убедят да доплатя разликата в цената. Матриците и на 2та до колкото ми е известно са едни и същи, т.е. не очаквай разлика в динамиката и пр. Така че, ако си сигурен, че "чупещ" дисплей не ти трябва, вземи 550D. :) От там нататък вземаш един хубав обектив с мотор и стабилизация, който да използваш за китов и започваш да снимаш. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oт 600d минах на 7d и единствените 2 неща, което ми липсват са въртящия дисплей и Magic Lantern..

Иначе вече има и 650d с тъчскрийн - странна ра'ота..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Може ли някой да ми препоръча фотоапарат до 1000 лева или поне да каже къде да чета, за да си избера?

П.П. Какво мислите за този http://www.photopavi...show=additional ?

Редактирано от asen4o0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм се насочил към Никон Д3200 , но ще изчакам коледните промоции в САЩ , има и кит с два обектива 18-55 и 55-200 за 840$ сега. Д3100 е със стария процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

След не толкова задълбочен анализ и взимайки под внимание вещото мнение на ammcfc и още 1-2-ма запознати, от днес съм собственик на тази конфигурация:

imagevlj.jpg

Nikon D5100 body

Обектив Nikkor VR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED

Обектив Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6 G ED VR

algor,би ли споделил впечатлението си от тази система?За тялото е писано доста,но ако не те затруднява,едно мнение по-вече не би било излишно.Доволен ли си от обектива: Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6 G ED VR

.По ревютата виждам,че е прекрасен за пейзажи,но как се справя в закрити помещения и дали е подходящ за снимки у дома например?

Дали си струва високата цена или е по-добре,като за начало да взема наполовина по-евтиния китов 18-105?

Моля да се включат и други съфорумници с мнения и препоръки.

Благодаря.

Редактирано от miroslav45
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

miroslav45: трябвало е да си вземеш някой по-светъл обектив (твърд) като 50 1.8, да поснимаш с него и после да скачаш на варио обективите. Все пак за снимане на тъмно (в помещение) ще си набавиш повече светлина от 3 неща - обектив (1.8 примерно), светкавица или да вдигаш ИСО-то на камерата(чувствителността). По-добре си вземи само 50 (стандартния обектив) и после скачай според това какво ти е нужно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май няма много фенове на канонската техника... Както и да е, към колегата Мирослав. Ако това е първата ти конфигурация от огледално-рефлексен апарат + обективи - бива. Имаш широкоъгълен /е, не съвсем/ да късо телефото на малкия обектив и един "дълъг". Аз лично не съм фен на променящата се бленда на варио-обективите, защото в края се губят почти 3 стопа. Но, пак казвам, за старт е супер. Един съвет, ако може - на дългия когато снимаш преди 120 мм, го спри на бленда 5.6 или 6.3 иначе кадрите са малко "меки" /май с тея епитети съм объркал часа :tooth: /, т.е. нямат много рязкост. Поздрави!

P.S. Навряно знаеш, че при кроп-сензорните апарати това, което пише на обектива се умножава по ,в твоя случай, 1.5. Така реално късия ти обектив почва не от 16мм, а от 24мм, приравнен към 35мм матрица. Ако си по - навътре в нещата се извинявам за лемарските си насоки.

Редактирано от tommy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още нищо не съм взел.Тази система е на algor,и затова го цитирах с въпрос за впечатлението му,понеже съм се насочил към това тяло.

Това ми е първа система и се колебая за обективите.За съжаление вариото е извън бюджета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха, ясно. Кръстника ми има такова тяло с китовия обектив. Да ти кажа, въпреки не доброто ми отношение към марката, останах впечатлен от добрите кадри. Има хубав автофокус, доста лесен е за употреба, лек... Но пак не мога да кажа мнение от първа ръка. Виж при канонците е друга работа... Ако решиш да скачаш там, пиши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз снимам с Канон 7д вече повече от година и съм доста доволен - като качество на снимките, скорост (8 кадъра/сек; моментално включване и преглеждане на снимки/ видео), живот на батерията (средно 800 снимки с 1 заряд), ергономичност и кустьомизация (най-вече 3-те потребителски профила, където може да се направи според нуждите - аз например единия съм го задал за hdr снимане, вторият за снимане с дълъг обектив и конвертор, третият го сменям често). Видеото също е доста добро макар и рядко да го ползвам. Единственото, което бих желал, е по-малко шум на високо исо. В момента до 800 е добре, но по-нагоре.. Разбира се говорим ако се преглеждат снимките на поне 70%.

Принципно обмислям евентуален ъпгрейд с 5д марк3 (фулфрейм), но ме спира загубата на 1.6х (понеже снимам и макро), липсата на вградена светкавица (сама по себе си е зле, но върши работа за фил-ин, както и може да управлява безжично спийдлайт светкавиците на Канон, от които имам 430 ex ii), а и това, че имам 2 обектива за кроп, както и ориг. грип, който е съвместим само със 7д.

Като обективи ползвам 17-55 2.8 is, tokina 11-16 2.8, 50 1.2, 100 2.8 is macro, 70-200 2.8 is ii. Лошото на фотографията е, че е много скъпо 'хоби'/интерес, а пари трудно се изкарват, освен ако не си много добър в тясно и точно определена ниша. Трябват си и връзки (както в почти всичко), според зависи към какво се насочи човек. Ако е просто за удоволствие, на всеки би му свършилa работа някоя кропка от по-нисък клас от сорта на rebel/xxxD Canon или Dxxxx Nikon. Първият ми дслр беше canon 600d и като цяло става, но разликата със 7д е огромна, най-вече в удобство на работа с апарата и ниво на шум.

Sent from my iBrain using iFingers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък преди около половин година си купих първият DSLR - Nikon D3100 с китов обектив и съм доволен, може би защото не съм снимал достатъчно с по-висок клас апарати. Сега съм се насочил към 50 мм обектив, но се чудя м-у него и 18-105, защото ако взема вторият, мога да разкарам китовия (18-55), докато ако взема 50 мм ще трябва да го запазя. Вие какво ще ме посъветвате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не цитирай, счита се спам и се наказва.

Як арсенал!!

Браво

Event from Iconoclast using DT & SX

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Здравейте на всички, едно приятелче ми препоръча този http://www.dekom.bg/index.php?page=product_details&structure=Products&instanceID=11433&FCID=FC5038011277d76613954a859d2f6f6393 модел фотоапарат. Бихте ли ми казали дали си заслужава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...