Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с постоянно включване на SSH


beko

Въпрос

Здравейте доста често от самосебе SSHІа се включва сам и ми хаби батерията , как мога да отстраня този проблем защото в досат често случи батерията ми пада за около ден ако не се сетя да изключа SSH-а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Изтрий го от сидиа, рестарт и го качи отново ако държиш да го имаш.

П.П. По принцип - при всеки On/Off или рестарт се включва сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм си сложил от Cydia приложението Toggle SSH. И при on/off и при рестарт нямам проблеми с него и не се включва сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм сигурен че SSH-а ти хаби батерията, нека обясня накратко, защото много хора и в офиса мислят като теб:

99% от хората ползват OPENSSH (ако се използват други SSH проблема може и да съществува, но за OPENSSH не)

OPENSSH няма собствен демон който да е постоянно включен, той просто е добавен към списъка на inetd демона (който пък е винаги активен). Ако inetd "види" че има заявка към openssh ще стартира sshd демона да я поеме.

Когато се дисконектне ssh клиента, sshd процеса ще спре. На същия принцип е при Мак-овете.

Накратко OPENSSH няма как да ти "точи" батерията, защото това го прави само sshd, но той не е активен през цялото време а само когато има конекция.

Ако имаш други "благини" на iPhone-а които да държат sshd активен е друга история, но OPENSSH не пречи по никакъв начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Аз съм си сложил от Cydia приложението Toggle SSH. И при on/off и при рестарт нямам проблеми с него и не се включва сам.

Toggle SSH интегрира ли се в SBSettings и ще работи ли по същия начин като OpenSSH? :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...